YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Lüzumsuz tartışmalar
25 Şubat 2008 11:19
İçinde yaşadığımız Ortadoğu bölgesi ve ülkemiz, olağanüstü bir dönemden geçiyor. Belki de 21. yüzyılın şekilleneceği eşikteyiz. Dünyanın geleceğini şekillendirecek stratejik hesapların merkezinde bizim coğrafyamız var. Bu bölgede gelişecek olumlu ya da olumsuz her olay bizi doğrudan ilgilendiriyor. O halde bizlerin bütün bu muhasebeyi gözeterek zamanımızı nasıl kullanmamız gerektiğini tayin etmemiz ve takvimi en verimli, en faydalı şekilde kullanmamız gerekiyor.
Fakat biz ne yapıyoruz? Günlerdir kendini bilmez bir herifin Selanik’te Atatürk’ün evindeki anı defterine iliştirdiği edepsiz müsveddeyi tartışıyoruz. Başbakan, bakanlar, parti başkanları, medya kuruluşları, kelli felli adamlar bu lüzumsuz mevzunun değerlendirmesini yapıyorlar. Önceki hafta sakız mevzuu vardı, bu hafta bu var.
Yargının başında bulunanların kuruluş ve açılış yıl dönümü gibi zamanlarda millete vaazda bulunmaları adettendir. Ben tüm siyasetçilerimizin sütten çıkmış ak kaşık olduklarını iddia etmiyorum. Ama bu vaaz veren kişilerin biraz da aynaya bakmaları gerekmez mi? Kendileri siyaseti ve siyasetçileri her konuşmalarında zan altına sokarlarken acaba yargı mensuplarının her konuda doğru hareket ettiklerini mi zannediyorlar? Acaba bu konuda vicdanları çok rahat mı? Mesela geçtiğimiz Ocak ayında Mehmet Ali Ağca ile ilgili yaşanan hukuk komedisini halkımıza nasıl izah edecekler. Bu konuda siyasi bir baskı mı yapılmıştır.
Ya da daha geçtiğimiz haftalarda Van savcısı Ferhat Sarıkaya hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun verdiği karar bu nasihat veren kişilerin vicdanlarını rahatlatmış mıdır? Kalpleriyle "gerçekten adalet yerini buldu" diyebiliyorlar mı? Diyemiyorlarsa burada da bir siyasi baskı mı gördüler? Eğer yargı mensupları -siyaset ya da siyaset dışı, her nereden geliyorsa- baskılara boyun eğiyorlarsa baskı yapanı ihbar ediyorsunuz da niçin baskıya boyun eğenleri de ifşa etmiyorsunuz? Bu bir çifte standart değil midir? Bu durum yargı mensuplarının kalitesini de göstermiyor mu?
Gelelim cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmalarına. Şu an cumhurbaşkanlığı koltuğunda devletin onuncu cumhurbaşkanı oturuyor. Bu koltuğa oturanlardan Atatürk hariç hiç biri yıllar hatta aylar önce aday olarak ve uzun süre tartışılarak seçilmemiştir. Mevcut Cumhurbaşkanı'nın süresinin dolmasından çok kısa zaman önce bir isim ortaya çıkarılmış, bu arada başka isimler de aday olmuş ama son dakika ortaya çıkan isimler koltuğa oturtulmuştur. Bunun en bariz ve en yakın örneği Ahmet Necdet Sezer'dir. O koltuğa nasıl oturtulduğunu hepimiz çok iyi hatırlıyoruz.
O halde şimdiden yapılan cumhurbaşkanlığı tartışmaları büyük ölçüde boş tartışmalar olmaktan öteye gitmeyecektir. Ayrıca adı geçen kişiler de seçime kadar iyice yıpratılmak istenecektir. Zaten şu an olanlar da budur. Şimdiden adayım diye ortaya atılanlar buna da hazır olmalılar.
Burada en acı olanı demokrat geçinen bazı kesimlerin cumhurun başkanını cumhurun yerine "devletin" seçmesi için savaş vermesidir. Güzel olan ise şapkası düşen kellerin cumhur tarafından açıkça görülebilmesi.
Hadi hayırlı tıraşlar.
Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
önceden iyi idi arkadan bozuldu bu abiler
 // Hasan YALSIZUÇANLAR
sene 1988 yer izmir yamanlar koleji hocaefendiyle kolejde tanustik ve orada isr başladık yaklasik 1yil zor kaldim dusarida Cumhuriyet gazetesinin muhabir ve ajanları hoca delik delik saklanıyor aksam hocanin arkasında namaz kilankar sabah hirsizliga devam igrendim ve bıraktım cemaati AKP hükümeti olmasaydı ne olurdu haliniz acaba. Sonradan hukumeti kahpe gibi arkadan vurma sadık hocam başta olmak üzere birçok kişiyi dinleme örgüt üyesi gösterme allah cezanizi verecek hocama dil uzatmayi birakin ...
25 Nisan 2014 08:31
kendileri satilmis ustelik israile
 // Daima hizmet,Daima millet
sizi gidi cemaaatt kispesi altinda yemediginiz halt kalmayan abiler Sadik hocama sakin ola dil uzatmaya kalkmayin once aynaya bakin,dis guclerin usaklari ne hizmeti ya isiniz gucunuz menfaat kurban olun siz cemaata AKP hukumeti olasaydi halinz ne olurdu bilmem ha bundan sona ne olacaginiz orasi daha vahim.Ayaginizi denk alin boye ihlasli insanlari rahat birakin sonra pisman olmayasiniz. medem o kadar durust feto hoca neden gelmiyor ulkesine gecin bunlari hirsizlar kahpeliktenden baska bildiginiz...
24 Nisan 2014 20:17