YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Küresel seferberlik başladı
10 Haziran 2014 16:14

Bir asırdan beri cari olan küresel düzen hızla değişiyor. Küresel hegemon ve bölgesel derebeylerin imtiyazları tehdit altında. Bir asrı aşan süredir sömürülen milletler egemen güçleri kovmak için yoğun mücadele vermeye başladılar.

Türkiye’deki gizli “Üst Yapı”nın patronu ABD’ye 1 Mart 2003 tezkeresine “Hayır” diyerek bir nevi “One minute” çeken Ankara, ilerleyen yıllarda tamamen kontrolden çıkmıştı. Türkiye’nin bu bağımsızlık mücadelesi, benzer durumda bulunan Ortadoğu ülkelerine ilham kaynağı oldu. On yıllardır kukla diktatörler tarafından yönetilen milletler bu amaçla “Arap Baharı”nı başlattılar. Tunus, Mısır ve Libya’da özgürlük hareketleri, ilhamını Yeni Türkiye’den ve Yeni Ankara’dan aldı.

Avrupa başkentleri ve Washington, Türkiye başta olmak üzere diğer Müslüman ülkelerin hızla Batı’nın sömürge ekseninden çıkmasından son derece rahatsızlar. Bu küresel ve bölgesel statükonun değişmemesi için çeşitli yöntemler kullandılar. Başarılı olamadılar. Başarılı olamayınca klasik yöntemleri olan darbeleri devreye soktular. Mısır bunun bariz örneğidir. Aynısını Libya’da hayata geçirmek için çabalıyorlar. Suriye’de Beşşar Esad’ın yıkılmaması için onu tahkim ediyorlar. BM Güvenlik Konseyi’nde oluşturdukları “Çapraz denge” numarasıyla onu korumaya devam ediyorlar.

Ama Batı için en büyük ve en önemli hedef Yeni Türkiye.

Eğer Yeni Ankara çökertilirse diğer Müslüman ülkelerin çok rahat çökertileceğini düşünüyorlar. Bu tespit yanlış da değil. Hedef belli olduğu için Türkiye ve müttefiklerine karşı Batı, ilan edilmemiş bir “Küresel seferberlik” başlatmış durumda.

7 Mayıs 2012’de sözde “MİT soruşturması” ile hükümeti devirebileceklerini düşündükleri “A planı”devreye sokulmuştu. Bu plan tutturulamadı. Yeni Ankara o planı bozdu.

2013’ün Mayıs ayında tertiplenen Reyhanlı kanlı saldırısı ertesinde 16 Mayıs günü Beyaz Saray’da Başbakan Erdoğan ve ekibiyle yapılan görüşmelerde Türkiye ve İslam ülkelerindeki durumu görmek ve gizli ortak olmak isteyen Washington, neticede istediğini alamayacağını anladı.

Bu görüşmeden 15 gün sonra ise içerdeki paralel güçlerin de desteği ile “B seçeneği” olan “Gezi planı” devreye sokuldu. Türkiye ile eşzamanlı Mısır’da da ortak plan harekete geçmişti. Mısır’da şimdilik muvaffak oldular. Anacak planlar Türkiye’de tutmadı.

Türkiye için bu defa “C planı” yürürlüğe konuldu. “C planı” “17 Aralık darbe operasyonları” idi. 17 Aralık 2013’te başlatılan plan 2014’ün Nisan ayının ilk haftasında amacına ulaşılarak, tamamlanacaktı. Paralel güçler darbe planının her aşamasını titizlikle hazırlamışlardı. Tehlikeli kişiler yıllarca dinlenmiş, izlenmiş, amaca uygun örgütlere “üye” yapılmış, “paralel polisler” ve “paralel savcılarca” hukuk dışı gizli soruşturmalar yapılmış, iddianameler hazırlanmış, hazırlanan dosyalar bir körfez ülkesinde, Avrupa’da bir merkezde ve ABD’de ilgili merkezlerde olgunlaştırılmıştı.

Öyle ki darbe operasyonlarının ilerleyen aşamalarında hazırlanması gereken soruşturmalar bile görevli savcılarca önceden hazırlanmış iddianameler ikmal edilmişti. Tayyip Erdoğan’dan artık “Dönemin Başbakanı” veya “Devrik Başbakan” diye bahsediliyordu o iddianamede. Çünkü yurt dışında mukim ve “Kalp gözü açık darbeci taşeron,” bütün olacakları “biliyor”du. Dolayısıyla onun arkasından “sürü” gibi giden “Adanmış ruhlar” gözü kapalı ve akıl-mantık devre dışı vaziyette komutları yerine getiriyorlardı. “C planı” da hüsranla neticelendi. Yeni Ankara yine küresel numarayı bozdu.

Şimdi “D planı” devrede.. Türkiye’nin ayaklarının prangası olan terör meselesinin ortadan kaldırılmasına dönük “Çözüm Süreci”nin bozulması ve ülkenin istikrarsızlaşması hedefleniyor. Çözüm süreci bozulursa, BDP seçmeni Kürtlerin Yeni Ankara’ya olan güveni kırılacak ve Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminde bu kesimdeki seçmenin Ak Parti’nin göstereceği adaya yönelmesinin önü kesilmiş olacak. Bu plana göre BDP seçmeninin ille de muhalefet adayına oy vermesi gerekmiyor. BDP sandığı boykot etse bile bu durum küresel düzenin sahipleri ve içerdeki paralel taşeronların işine yarıyor olacak.

PKK içinde bu plana hizmet eden küçük gruplar var. Bu gruplar Abdullah Öcalan’ın yürüttüğü çözüm inisiyatifinden rahatsızlar. Yol kesme, çocuk ve adam kaçırma, yakma-yıkma ve bayrak indirme girişimleri, Kürtler adına değil küresel patronlar için yapılıyor. Kesin şekilde şunun altını çizmeliyiz. Devlet Kürtlerle savaşmıyor. Taşeronluğunu aldıkları küresel güçler adına, PKK içinde bazı gruplar, Kürtlerle savaşıyorlar. Bölgedeki anne-babaların ve Kürt liderlerin bunları görmeleri gerekir.

Aynı küresel odaklar, sadece Türkiye’deki Kürtlerin önünü kesmiyorlar. Suriye ve Irak Kürtleri'nin Türkiye ile gönüllü entegrasyonunun önünü de kesmek istiyorlar. İŞİD veya başka isimler altında Tuzhurmatu’da Musul’da ve diğer merkezlerde Kürtlere ve Türkmenlere dönük saldırıların altında da aynı adresler var.

Aynı küresel odaklar, Somali’de, Afganistan’da Türklere yönelik saldırılar tertiplediler. Pakistan cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin’in İstanbul’a geldiği saatlerde Karaçi Uluslararası Havaalanı’na saldırdılar.

Sınırlarına sığmayan Yeni Türkiye, yeniden kendi içine kapatılmak ve eski düzene mahkum edilmek isteniyor.

Bunları yapıyorlar. Daha fazlasını da yapmak isteyecekler. Ama bütün bunlar beyhude çırpınışlar. Sonuç alamayacaklar. Yenilecekler, yenilecekler.

Küresel şeytana, onun bölgesel yavrularına ve paralel piyonlarına duyurulur.

Alper TAN

10.06.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR


HEDEF KÖŞK SEÇİMİNDE KÜRTLERİ AK PARTİ ADAYINDAN SOĞUTMAK

HAMAS İSRAİL OTORİTESİNİ TANIMADI DEVLET OLDU

PARALEL KULAK KİM İÇİN DİNLİYOR?

RAKAMLARLA DÜNYA SAVAŞINA DOĞRU

PERES “İRAN İSRAİL’İN DÜŞMANI DEĞİL”

ESAD’IN GİZLİ DESTEKÇİLERİ KİMLER?

KÜRESEL PROJELERE KÜRESEL DARBE

VESAYETÇİ MÜSLÜMANLARLA İMTİHANIMIZ-MISIR VE TÜRKİYE

MUSA’NIN ÇOCUKLARI FİRAVUN’U DESTEKLİYOR

ORTADOĞU’NUN STATÜKOSU DEĞİŞİYOR

İSRAİL MUHALİFLERİ VURUYOR, ESAD’I DEĞİL

“ORTADOĞU DAĞILIYOR”

 

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.