YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İçimizdeki Fransızlara Batı'dan ders!
15 Ocak 2015 17:45

Paris saldırıları sonrası suçluluk kompleksine girerek "Biz cici Müslümanlarız, onlar kötü Müslüman"kisvesine bürünenlere başından beri çağrıda bulunuyoruz. "Kendinize gelin. Bu bizim suçumuz değil. Paris tablosunu, Batılılar kendileri organize etmediler. Ama o saldırı onların işledikleri şenaatlerin sonucudur." Bu muhasebeyi onlar yapmalılar. "Esas suçlu Batılılardır" diye haykırıyoruz.

Duyan var duymayan var. Kıbleleri Batı olduğu için bir şeyi sadece Batı'dan duyduğunda itibar edenler için örnekler sunacağız. Aklı başında Batılılar bu Paris olayını nasıl görüyorlar? Şimdi bakalım...

11 Eylül 2001 saldırılarının mucidi ABD’nin, Afganistan ve Irak’ı işgal eden Cumhuriyetçi Partisi'nin 2008’deki başkan adayı John McCain ne diyor görün. 2008’de Barack Obama’nın rakibi olan John McCain’den söz ediyoruz.

McCain Paris saldırısından sadece birkaç gün sonra müthiş bir itirafta bulundu. ABD’nin içine düştüğü çukuru anlattı. McCain ABD’nin IŞİD’e karşı mücadele yöntemini sert bir şekilde eleştiriyor ve şöyle diyor. "Bu stratejiyle IŞİD kazanıyor! Silahlarını bırakıp kaçan Irak askerleri yetersiz kaldı. Örgütü Kobani’den bile kovamadık!" John McCain konuşmasının devamında Paris eylemini Irak’taki duruma bağlıyor! "Charlie Hebdo saldırısının, IŞiD’e katılan yabancı savaşçıların profesyonel operasyon yürütme kabiliyetlerini gösterdiğine" dikkat çekiyor... Sonra da noktayı koyuyor. "Irak’taki başarısız politikamız yüzünden, işte bu tür sonuçlar ortaya çıktı" diyor. Yani bizdeki, pısırık, korkak ve ürkek, ruhunu kaybetmiş kompleksli kesimlerin yaptığı gibi Müslümanları suçlamıyor.

ABD'nin eski başkanlarından Carter da konuştu bu konuda ve şöyle dedi: "Paris saldırısının sebeplerinden biri Filistin'in işgal altında olmasıdır. Bu Batı Şeria ve Gazze'de yaşayan insanlarla bir şekilde bağı olan insanları etkiliyor. Onlar şimdi ne yapıyorlar ve onlara şimdiye kadar neler yapıldı? Bence sebeplerden biri de bu."

Gelelim Fransa’ya.. Fransa'nın eski Başbakanı Dominique De Villepin de, Paris olaylarını yorumlarken Batılı ülkelerin IŞİD ve Ortadoğu politikasını sert ifadelerle yerden yere vurdu. IŞİD'i tanımlarken o da Müslümanları suçlamadı. Eski Fransa Başbakanı Dominique De Villepin "IŞİD küstah ve kibirli Batı politikasının biçimsiz çocuğudur" dedi.

De Villepin, "Batı'nın dış politikasının, 'terör' noktalarını çoğaltmaktan başka bir işe yaramadığını"söyledi. Fransız siyasetçi, ABD Başkanı Barack Obama'nın başını çektiği ve birçok ülkenin katılımıyla oluşturulan IŞİD'e karşı koalisyonun, "komik ve tehlikeli olduğunu" kaydetti.

Fransa'nın eski Başbakanı De Villepin, "Batı'nın geçmiş tecrübelerden ders almadığını" dile getirdi."Şimdi ABD'nin ve Avrupa'nın Afganistan savaşındaki tecrübelerden ders almasının zamanıdır. 2001 yılında sadece bir 'terör' noktası vardı. Afganistan'a girildi, 13 yıl geride kaldı ve bizim tutarsız politikalarımız yüzünden şimdi Irak, Libya, Afganistan, Mali ve diğerleriyle birlikte 15 'terör' noktası var" dedi..

Fransa eski Başbakanı De Villepin, "2003 yılında pervasızca başlatılan Irak savaşından sonra, Irak'ın eski Başbakanı Nuri el Maliki ABD tarafından desteklendi. Maliki'nin Şiiler ve Sünniler arasında oynadığı mezhepçilik oyunu ise, IŞİD'in büyümesine neden oldu." dedi.

ABD ve Fransa’dan gelen bu sesleri her ne kadar bizim Fransız Kemaller duymasalar da gerçek böyle... John Mc Cain, Dominique De Villepin ve Jimmy Carter böyle diyor, bizdeki Kemal Murdoch’lar da tıpkı Rupert Murdoch gibi "Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir. Ama içlerinde büyüyen cihatçı kanserin farkına varıp ortadan kaldırana dek onlar da sorumludur" demeye çalışıyorlar.

Kemalist bir yazarın kitabından alıntı yapılarak Mustafa Kemal’in hafiften eleştirilmesine tahammül edemeyip RTÜK’ü basarak Kanal A’nın yayın lisansının iptali için mücadele eden ve Kanal A’yı susturmaya çalışan CHP zihniyeti İslam peygamberine hakarete destek veren Cumhuriyet Gazetesi’ne kol-kanat geriyor ve bize "Basın özgürlüğü" masalı anlatıyor.

Siz hangi ülkede hangi halk adına siyaset yapıyorsunuz? CHP, İspanyol aktör Willy Toledo’nun binde biri kadar saygı göstermedi Müslümanlara.. Ne diyordu İspanyol aktör Willy Toledo  Charlie Hebdosaldırısı konusunda? "Siz hiç gürültü çıkartmadan milyonlarca kişiyi öldürüyorsunuz, onların bu olaylar karşısında sessiz mi kalacağını düşündünüz. Bu olaylara karşı eleştirilerimi dile getireceğim, amacım sadece sizin de hafızanızı tazelemektir. Adamın biri Avustralya’da bara giriyor, içerdekileri rehin alıyor, hiçbir zarar yok, ardından polis baskın düzenliyor 3 ölü. Sonuç! Dünyada İslam'a karşı alarma geçelim sesleri yükseliyor" demişti.

Fransız Kemallere duyurulur..

Alper TAN

15.01.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

CHARLİE DEĞİLİM KUSURA BAKMAYIN

FRANSA VE AVRUPA NİÇİN ŞOKTA!​

ALPER TAN PARİS SALDIRISININ ARKA PLANINI ANLATTI

İSLAM DÜNYASI KENDİNE GELİYOR

AFGANİSTAN'DA 3.6 MİLYON MÜSLÜMAN KATLEDİLİRKEN NEDEN SUSTULAR?

BATI'YA GÜVENME ÜLKENE GÜVEN!

BATI İÇİN “SON ASRIN EN DERİN KRİZİ”​

BATI KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR

DÜNYA YENİDEN KURULUYOR​

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATIYI KAVURABİLİR!​

KANLI HANÇER

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.