YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Haçlı savaşı yayılıyor, müslümanlar oyalanıyor
06 Ekim 2015 19:19

Kaç senedir anlatmaktan dilimizde tüy bitti. Yeni bir dünya savaşı oluyor. Bu savaş tamamen din eksenli bir savaş. Savaşın bir cephesinde tüm Müslümanlar var. Karşı cephenin komuta merkezinde Vatikan ve Haçlı devletleri, Siyonist İsrail var. Haçlı cephesi, Ortodoks Rusya, Komünist Çin ve Budist Hindistan’ı da yanlarına çekmek istiyor.

Adı konulmamış din savaşları devam ediyor. Haçlı savaşının karargahları Washington, Berlin ve Vatikan. Dini olarak Vatikan, siyasi olarak ABD ve Almanya başroldeler. O nedenle Türkiye’de ardı ardına Alman casuslar yakalanıyor, sınır dışı ediliyor veya öldürülüyor. CIA adına da Paralel çalışıyor.

Yeni küresel savaş daha çok bir istihbarat ve algı savaşı şeklinde yürütülüyor. Medya da çok önemli bir boyutu. Büyük savaşın çeşitli ülkelerdeki cephelerinde sıcak savaşlar da oluyor. Suriye bunun en tipik örneği.

Suriye’deki iç savaşın başından bu yana ABD, AB ve Rusya tamamen senkronize ve danışıklı bir şekilde ortak hareket ediyor. ABD ve Avrupa “Esad karşıtı” rolünde, Rusya “Esadçı” rolündeler. Bunlar tamamen bir oyun. Tamamen bir mizansen. ABD, Avrupa, Rusya, İsrail ve İran.. Hepsi de Esad’ın yıkılmaması için uğraşıyor. Bu ülkelerin tamamı, ne kadar Esad ve rejim karşıtı gruplar varsa onlara saldırıyorlar, onlarla savaşıyor. ABD ve Avrupa “terör örgütü” deyip IŞİD’i vuruyor, IŞİD’i vururken terör örgütü PKK ile ortak çalışıyor.

Rusya ise Esad muhalifi diye ÖSO ve Türkmenlere saldırıyor.

ABD, Avrupa ve Rusya senkronize vaziyette Türkiye ve İslam dünyasının sabrını, tepkisini, kapasitesini ve reflekslerinin seviyesini test ediyorlar. Rusya lideri Vlademir Putin, Kurban Bayramı öncesi Moskova’da büyük bir caminin açılışına katılarak İslam dünyasının saygı duyduğu Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la birlikte Müslümanlara sempatik bir “sinyal” veriyor. Aynı Putin bir hafta sonra New York’ta ABD Başkanı Obama ile kadeh tokuşturup, ertesi gün Suriye’de Müslümanlara saldırıyor. ABD ise açıklama yapıp “Rusya’nın saldıracağından haberimiz vardı. Moskova bize söylemişti” diyor.

Putin’in Suriyeli Müslümanlara saldırısı üzerine Rus Ortodoks Patrikhanesi açıklama yapıyor ve bu saldırıyı “Kutsal savaş” yani “Haçlı savaşı” olarak tanımlıyor. Suriye’de Müslümanları vuran, öldüren Rus askerleri, Hristiyan din adamlarınca kutsanıyorlar. Suriye’de Müslümanları öldüren savaş uçakları ve Rus silahları papazlar tarafından kutsanırken çekilmiş görüntüler servis ediliyor.

Bütün bu olanların öncesinde ise ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki “Türkiye gerçek manadaki birleştirici İslam’ı bu hızla yaymaya devam ederse kısa sürede olağanüstü dev bir devlete dönüşecek” diyerek Türkiye üzerine Paralel ve PKK eliyle yapılan saldırılar ve Avrupa ve ABD medyası üzerinden sürdürülen algı operasyonlarının arka planını dışa vuruyordu.

Ey ülkemde “Gassalın önündeki meyyit gibi” gibi uyuyan Müslümanlar! Daha ne zaman uyanacaksınız?

Aylan bebek gibi çocuklarınızın kıyıya vurmasını mı bekliyorsunuz? Afganistan’ı Irak’ı, Suriye’yi “terör” gerekçesiyle ve teröristlerle beraber işgal ettikleri gibi; Kabil’in, Bağdat’ın, Halep’in, Şam’ı yerle bir edildiği gibi; İstanbul’un, İzmir’in, Ankara’nın Konya’nın, Trabzon’un, Diyarbakır’ın da Haçlı koalisyonu tarafından bombalanmasını mı beklemeniz gerekiyor. Allah’ın size bize daha başka bunu nasıl anlatmasını bekliyoruz. Gökten illaki bombalar yağdırmasını mı bekliyoruz.

Hepimiz oyunda oynaştayız. Vatansız kalmış 2.5 milyon Suriyeli Müslüman gözlerimizin önünde bize hiçbir şey anlatmıyor mu? Bunun açık bir Haçlı Savaşı olduğunu daha nasıl anlatacaklar?

Şu satırlara lütfen kulak verir misiniz?

“Artık Allah için birbirimizle uğraşmaktan vaz geçelim. Artık bu fırkalara, bu melun tefrikalara nihayet verelim. Biliyorsunuz ki şarkta, garpta, şimalde, cenupta ne kadar Müslüman varsa hepsi mahkum! İşte o zavallıların şimdilik dinlerini olsun muhafaza edebilmeleri de şu hükumet sayesindedir. Maazallah şu son Müslüman hükümeti de yıkılacak olursa Rusya’daki, Çin’deki, Hind’deki Cava’daki elhasıl dünyanın her yerindeki yüzlerce milyon Müslüman artık dinine sahip olamayacak. O zaman biz yalnız kendi derdimizi değil, dört yüz milyon ibadullahın vebalini de yükleneceğiz. Ne dünyayı görecek gözümüz, ne huzur-u Rabbül’alemine çıkacak yüzümüz kalmayacak.”

Bu mısralar kim tarafından ve ne zaman yazıldı birliyor musunuz? Bugün yazılmadı. Bundan tam 101 sene önce Kasım 1914’te, Birinci Dünya Savaşı’nın başlaması üzerine Mehmet Akif Ersoy tarafından yazıldı. Bugünkü durumdan ne farkı var? Tam da bugünkü durumu anlatıyor.

101 seneden bu yana hala uyuyor muyuz?

Yoksa uyanmaya artık niyetimiz var mı?

Alper TAN

06.10.2015

 

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜRKİYE NATO'DAN DERHAL ÇIKMALI

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

DÜNYA SAVAŞININ BARUT KOKUSU YAYILIYOR!​

AVRUPA VE ABD’NİN KADERİNİ “ÖTEKİLER” BELİRLEYECEK. AZ KALDI!

HAÇ-ASALA-PKK-SAVAŞ

DÜNYA SAVAŞI YAYILIYOR

HDP-PKK AZGINLIĞININ SONU NEREYE VARACAK?

DÜNYA SAVAŞINI BARUT KOKUSU YAYILIYOR

"REJİM MÜCADELESİ" VE KÜRTLER

İSLAM DÜNYASINDAKİ VAHİM TABLO VE ÜMİT

TÜRKİYE NEDEN SIKIŞTIRILIYOR?​

HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

 

Yazarın Önceki Yazıları
Haçlılar neden DAİŞ'i bitirmek istemez? 21.10.2016İşte gizli belge, ABD en tehlikeli terör örgütü 18.10.2016Cenk meydanı ısınıyor 13.10.2016ABD'nin korkusu ve Rusya'nın beklentisi ne? 11.10.2016Lozan'da ne kazandık ne kaybettik? 06.10.2016Sevr'i gösterip Lozan'a razı ettiler" 29.09.2016Bu terör değil savaş ama kiminle? 26.08.2016Vekalet savaşlarının sonunda ne var? 23.08.2016Küresel savaş ve Haçlıların truva atı FETÖ! 04.08.2016FETÖ-NATO darbesinin kanıtları 26.07.2016Gün birlik günüdür, zafer inananlarındır 20.07.201615 Temmuz darbe teröründen çıkan dersler! 16.07.2016"Normalleşme" sadece bize mi lazım? 14.07.2016BM ve NATO gözetiminde soykırım: Srebrenitsa 11.07.2016Bu bir postmodern dünya savaşıdır! 24.06.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Ülkücü
AKP DE NATONUN ABD NIN HACLININ TASERINU OLMUS BIZDE DIYORUZKI BARZANI BENZERI BIR KÜRT DEVLETI KURMAK ICUN RUSU ABD SI NATOSU AB SI ORDA UYANDA BALIGA GIDELIM...
07 Aralık 2015 18:50
 // Kubilay
Rabbimin de bir hesabı var elbet .bide ufak bir uyarı Esad değil esed arada çok fark var...
11 Ekim 2015 22:30
Avrupaya güvenilmez
 // egenç
Dev devlet kurmak onlara kalsın. Dolduruşa gelmeye lüzum yok. Yazarımız tamamen haklı. Bu Müslümanlara ve onun en ciddi temsilcisi Türklere karşıdır. İşid ile Sünnileri, Şii ile Müslümanları böldüler. Bir yanlış hareketimizi bekliyorlar. Hepsi tepemize üşüşecek....
07 Ekim 2015 Çarşamba 16:14