YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Gültekin Avcı Paralel Yapı'nın suçunu ve cezasını yazdı
03 Eylül 2015 12:12

Bugün Gazetesi yazarı-eski savcı Gültekin Avcı, 31 Ağustos’ta “Muhalif medyaya operasyon” başlığıyla bir yazı yayınladı. Gültekin Avcı farkında olmadan o yazıda çok önemli ifşaatta bulunuyor...

Gültekin Avcı şöyle yazdı:

“Türkiye Fuat Avni’nin “bütün muhalif medyaya operasyon” iddialarıyla sarsıldı. Günlerdir tartışılıyor acaba mümkün mü diye. Böyle bir eylem hukukçuların da isabetle kaydettiği üzere ağırlaştırılmış müebbet hapsi gerektirir. Çünkü örgütlü bir anayasayı ihlal (TCK 309) suçunu oluşturur.”

Çok güzel. İşlenen suçun(!) cezasını da belirlemiş Gültekin Avcı. Şimdi devamındaki paragrafa lütfen dikkat!

Cemaat yazarı Gültekin Avcı diyor ki: “Sırf Saray ve AKP’ye muhalefetleri sebebiyle darbe ve terör suçundan soruşturma açıp muhalif basın ve medyaya el koymak, hiçbir zaman bir tek savcı ve hâkimin işi değildir. Çünkü hiçbir savcı ve hâkim tek başına, ARKASINDA ETKİLİ BİR GÜÇ hissetmeden muhalif basın ve yayın kuruluşlarına operasyon yapmaz, yapamaz. Ve çünkü savcı ve hâkimin giriştiği bu hukuksuzluğun hesabının sorulmayacağının HSYK ve siyasal iktidar tarafından garanti edilmesi gerekir.”

Gültekin Bey çok hoş bir tespitte ve hükümde bulunmuş. Bunu keşfettiği için helal olsun eski savcıya..

Hani sayın Gültekin Avcı diyor ya “Hiçbir savcı ve hâkim tek başına, arkasında etkili bir güç hissetmeden muhalif basın ve yayın kuruluşlarına operasyon yapmaz, yapamaz.”

“Hiçbir savcı muhalif medyayı susturmak için HSYK’yı, etkili bir gücü arkasına almadan harekete geçemeyeceğine” göre.. Bir savcı veya hakim, bırakın muhalefeti, hükümeti karşısına alan, onu da bırakın, devleti karşısına alan bir adım atıyorsa bunu nasıl izah edeceksiniz?

1)    7 Şubat 2012’de devletin en hassas ve en önemli kurumu MİT yönetimine operasyon çeken savcı ve hakim acaba hangi gücü arkasına alarak harekete geçmişti?

2)    % 50 oy oranıyla iktidarda olan ülkenin Başbakanına ve dört bakanına, 17 Aralık 2013’te, aynı anda operasyon çeken savcılar ve hakimler hangi gücü arkalarına alarak harekete geçmişlerdi?

3)    2014’ün Ocak ayında Adana’da MİT’in Suriye’ye yardım TIR’larına operasyon yapan savcı arkasındaki hangi güce dayanmıştı?

4)    Dışişleri Bakanı ile MİT Müsteşarı'nın en gizli toplantısını dinleyip internette yayınlayanlar, arkalarındaki hangi güce dayanmışlardı?

“Hiçbir savcı ve hâkim tek başına, arkasında etkili bir güç hissetmeden muhalif basın ve yayın kuruluşlarına operasyon yapmaz, yapamaz” diyen çok zeki emekli savcı Gültekin Avcı’nın bu sorulara verecek bir cevabı da vardır mutlaka.. Lutfedip bir cevap verirlerse çok mutlu olacağız ve aydınlanacağız.

Gültekin Bey devam ediyor: “Böylece savcı ve hâkimi muhalif medyayı susturmaya sevk eden bu garantörler ve yönlendirme yapanlar Anayasa’yı ihlal için kurulan suç örgütünün azmettirici asli unsurları/yöneticileri olurlar.”

Bu tespit de çok hoş.. Gültekin Bey çok doğru söylüyorsunuz! Şunlara da cevap verin. 7 Şubat’ta, 17 Aralık'ta, MİT TIR’larına operasyonda “Anayasa’yı ihlal için kurulan suç örgütünün azmettirici asli unsurları/yöneticilerileri” kimlerdi acaba?

Gültekin Avcı, “Sadece anayasal suç örgütünün ve suç aysberginin görünen kısmının savcı olduğu anlaşılır demiş. 7 Şubat’ın, 17 Aralığın, MİT TIR’larına operasyonun aysberginde görünmeyen kısmında kimler ve nereler vardı?

Cemaat yazarı eski savcı Gültekin Avcı, “Yargı siyasal iktidarın kılıcı olduysa” diye devam ederek “Böyle kanunsuz bir emri yerine getirenler de ağırlaştırılmış müebbet hapsi gerektiren bu suç örgütü faaliyetlerinde, örgüt üyesi olmaktan kurtulamaz,” “Belli ki bu soruşturma çerçevesinde medyaya çökmek istiyorlar” demiş. Peki, “Yargı bir cemaatin veya örgütün kılıcı” olduysa, buna dönüştüyse iyi mi olur?

Bırakın medyaya çökmeyi “DEVLETE ÇÖKMEK” için yargıyı kullananların ağırlaştırılmış müebbet hapsi gerektiren suç örgütü faaliyetlerinde, örgüt üyesi olmaktan kurtulamayacağının da farkında mısınız?

“Merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş” sözü tam yerine oturuyor.

Cemaat yazarı eski savcı Gültekin Avcı, 31 Ağustos’ta Bugün Gazetesi’ndeki yazısında aslında farkında olmadan Paralel savcıların ve Paralel hakimlerin arkalarında bir güce dayandıklarını çok güzel izah etmiş. Bunların işledikleri suçların hangi yasal zemine oturduğunu ve cezalarının neler olduğunu da anlatmış.

Yazıyı bitirirken de Paralel Yapı’nın tarzıyla tehdit etmiş.. “Bedelini bu ülke ağır öder” diyor. Herhalde “Türkiye, bizim ilgilendiğimiz 159 ülkeden sadece birisidir, bunun bedelini Türkiye’ye ağır ödetiriz” demek istiyor olmalı.

Sahi eski savcı Gültekin Avcı, arkasındaki hangi güce dayanarak bu tehdidi savuruyor sizce..

Alper TAN

03.09.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

ALLAH SİZE YETER

ZARURETLER KABİNESİNDE GÖZE ÇARPANLAR

NEYİN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ?

BİRİ YABANCI KÜRT DİĞERİ YERLİ KÜRT

HDP-PKK AZGINLIĞININ SONU NEREYE VARACAK?

“ASKERİ AMAÇLA YOL” “ASKERİ AMAÇLA BARAJ” “ASKERİ AMAÇLA SEÇİM!”

"REJİM MÜCADELESİ" VE KÜRTLER

İSLAM DÜNYASINDAKİ VAHİM TABLO VE ÜMİT

TÜRKİYE NEDEN SIKIŞTIRILIYOR?​

7 HAZİRAN FELAKET Mİ FIRSAT MI?

HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

 

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
paralelin suçu
 // demirkan kıran
Bilgelik ve yürekliliğin imtizacı.....
07 Eylül 2015 Pazartesi 23:28