YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Görüşürüz görüşemezsin!
25 Şubat 2008 14:38
Türkiye’nin önünü kesme hareketlerinden biri olarak ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ağır darbesi şeklinde kirli bir sayfa olarak yerini alan 28 Şubat olayının üzerinden tam on yıl geçti. Göğsünü gere gere asker sivil darbe yapanlar şimdilerde saklanacak delik arar durumdalar. Olayın aktörleri, halkın karşısına çıkıp savunacak durumda olmadıkları için susmayı tercih ediyorlar. Ulaşmayı hedefledikleri şeyin tam tersi ile karşı karşıyalar. İçerden dışardan el birliği ile Türkiye’yi dize getirmek isteyenler tam bir şaşkınlık içindeler. Her şeye rağmen hedeflerine ulaşamadıklarını görüyorlar.

Artık bu milletin gözü açıldı. Kimin ne yapmaya çalıştığını gayet iyi biliyor. “Bin yıl sürecek” olan 28 Şubat lime lime dökülüyor. Hareketi yapanlar halka maskara olmuş durumdalar. Şunu açıkça söylemek gerekir ki şimdiye kadar 28 Şubat ve aktörleri konusunda ortaya dökülenler henüz hiçbir şey değil. Gerçek bilgiler ve belgeler bir bir ortaya çıkmaya başladığında bunların ne duruma düşeceklerini şimdiden görür gibi oluyorum.

Yeşil sermaye, irtica yaygarası ve güdümlü aktörler kullanıp büyük bir oyun çevirerek bu millete, bu ülkeye kan kusturanların nasıl bir mezhepçi yapılanma içinde oldukları ortaya çıktığında ne yapacaklarını çok merak ediyorum. O günlerin gelmesi engellemek için feryat edenler ne yaparlarsa yapsınlar bunun önüne geçemeyecekler. Türkiye bunların hesabını muhakkak sormalıdır. Senaryosu yurt dışında oyuncuları içerde olan sanal oyunlarla milleti kandırmaya çalışanlar eskiden başarılı olabiliyorlardı. Millet artık bunu yutmuyor. Ve bunlar artık komik düşüyorlar. Oynanmaya çalışılan oyunlar sır sır sırıtıyor.

Ortada artık yeni bir Türkiye var. Her geçen gün büyüyen, her geçen gün bölgesinde ve dünyada itibarı artan, sözü dinlenilen, gözünün içine bakılan bir Türkiye var. Limanları açarım-açamazsın, Lokmacı geçidini yıkarım-yıkamazsın, Kürt liderlerle görürüz-görüşemezsin gibi milletin huzurunda yapılan ve ülkenin elini zayıflatan lüzumsuz, faydasız ve anlamsız polemiklerin son bulması gerekir. Hiç kimsenin tribünlere dönük, tabana dönük mesajlar vermek için bu ülkenin geleceğine zarar vermeye hakkı yoktur. Bu ülkenin yetkilileri kafasına çuval geçiren ülkenin yetkilileriyle bile görüşmekte sakınca görmüyorsa başkalarıyla görüşmekten niçin çekinecek? Koskoca Türkiye kendi besleyip büyüttüğü iki aşiret lideriyle görüşünce yıkılacak mı? Türkiye görüşür veya görüşmez. Ama neden bu gereksiz tartışmalar milletin huzurunda yapılarak halkın huzuru bozuluyor. Bunun konuşulabileceği platformlar yok mudur. Milli Güvenlik Kurulu toplantısında tartışılan ve mutabakat sağlanan bir konuda neden hala tuhaf çıkışlar yapılıyor?

Türkiye’nin huzuru, güvenliği, esenliği ve geleceği için artık herkesin daha titiz ve daha dikkatli olması gerekir.
Yazarın Önceki Yazıları
Haçlılar neden DAİŞ'i bitirmek istemez? 21.10.2016İşte gizli belge, ABD en tehlikeli terör örgütü 18.10.2016Cenk meydanı ısınıyor 13.10.2016ABD'nin korkusu ve Rusya'nın beklentisi ne? 11.10.2016Lozan'da ne kazandık ne kaybettik? 06.10.2016Sevr'i gösterip Lozan'a razı ettiler" 29.09.2016Bu terör değil savaş ama kiminle? 26.08.2016Vekalet savaşlarının sonunda ne var? 23.08.2016Küresel savaş ve Haçlıların truva atı FETÖ! 04.08.2016FETÖ-NATO darbesinin kanıtları 26.07.2016Gün birlik günüdür, zafer inananlarındır 20.07.201615 Temmuz darbe teröründen çıkan dersler! 16.07.2016"Normalleşme" sadece bize mi lazım? 14.07.2016BM ve NATO gözetiminde soykırım: Srebrenitsa 11.07.2016Bu bir postmodern dünya savaşıdır! 24.06.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.