YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
FETÖ-NATO darbesinin kanıtları
26 Temmuz 2016 15:37

Başından bu yana bu darbe girişiminin bir FETÖ-NATO planıolduğunu vurguluyoruz. NATO dediğinizde ABD zaten otomatik olarak söylenmiş sayılır. NATO’nun ilişkili olduğu olay Ortadoğu’da ise zaten İsrail ve MOSSAD da o işin içindedir.

Öncelikle başarısız darbe girişiminin en önemli taşeronunun FETÖ olduğuna dair kanıtları sıralayalım.

1) Daha önce FETÖ mensubu olduğu gerekçesiyle açığa alınan FETÖ’cü eski İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı, darbeye kalkışanların kullandığı Vatan Caddesi'ne gelen bir tank içerisinde, asker üniformasıyla yakalandı.

2) Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, olay gününe ilişkin ifadesinde, rehin alındığı sırada darbeci askerlerden Tuğgeneral Hakan Evrim'in, "Sizi kanaat önderimiz Fethullah Gülen ile görüştürelim" dediğini anlattı.

3) Hulusi Akar'ın, darbe soruşturması kapsamında tutuklanan emir subayı Yarbay Levent Türkkan, savcılıkta “Genelkurmayda emir subaylığı görevine getirildikten sonra cemaat adına verilen görevleri yerine getirmeye başladığını” itiraf etti. “1989 yılında Işıklar Askeri Lisesinin sınavlarına girdim. Sınavı kendi bilgilerimle kazanacağımdan emindim. Fakat yine de bana sınav olmadan önceki gece yarısı getirip soruları verdiler. Soruları Serdar Ağabey getirmişti. Bursa merkezde bir cemaat evinde soruları bana vermişlerdi" dedi.

4) Darbeci Yarbay Levent Türkkan, “Eski Genelkurmay Başkanı Necdet Özel Özel Paşayı dinleme cihazıyla sürekli dinliyorduk. Cihazı Türk Telekom'da çalışan 'abi' verdi. Haftada bir cihazları götürüp 'Abi'ye veriyordum. Necdet Özel Paşa, Hulusi Akar Paşa ve Yaşar Güler Paşa döneminde dinleme yapıldı. Ben darbeyi 14 Temmuz 2016 Perşembe günü saat 10.00 sıralarında öğrendim" itirafında bulundu.

5) Yarbay Levent Türkkan casusluğun ve hainliğin dibini bulduklarını verdiği detaylarla aktardı. “Arada sırada Genelkurmay Başkanı'nın odasına dinleme cihazı araması yapılıyordu. Doğal olarak ben bu aramaların ne zaman yapılacağını önceden bildiğim için cihazı koymuyordum." ifadesini kullandı.

6 ) Devlet yetkililerine suikast düzenleyecek SAT komandolarının imamı olduğu iddia edilen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) uzmanı Kemal Işıklı, ifadesinde, "Terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen yapılanmasının sohbetlerinde kendisine abilik teklif edildiğini, SAT komandolarıyla bu şekilde iletişime başladığını" belirtti.

7) İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen MİT tırları soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve Çorum'da teslim olan FETÖ'nün jandarma imamlarından Hasan Bektaş, "FETÖ'nün en büyük suç örgütlerinden biri olduğunu" itiraf etti. Bektaş, üniversite öğrenimi süresince "cemaat evinde" kaldığını söyledi. 2008'de eşi S. Bektaş ile evlendiğini dile getiren Bektaş, ifadesinde, "Bu evliliğimiz tamamen örgüt içi bir evliliktir” itirafında bulundu.

8) Darbecilikten tutuklanan Sivas 5'inci Piyade Er Eğitim Tugayı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır'dan geldi. Cuntacıların hazırladığı görevlendirme listesinde yer alan ve darbe girişiminin başarılı olması durumunda "Sivas Sıkıyönetim Komutanı" olarak atanacağı öne sürülen Sağır, ifadesinde, FETÖ ile 1988-1992 yılları arasında ilişkisi olduğunu itiraf etti. “Darbeye teşebbüs edildiği akşam saat 23.00'te emir anlamına gelecek bir yazı aldım" dedi.

9) Darbeci askerlerden Yüzbaşı Haldun Gülmez’in cebinden “Hoca Efendi Duası” başlıklı dualar çıktı..

Gelelim darbenin NATO bağlantısına...

1) Yeni Şafak “Darbeyi bu adam yönetti” başlığı ile isimleri deşifre etti.  Cuntanın başında ISAF Komutanı John F. Campbell'ın bulunduğu ve darbeye destek amacıyla Nijerya'da bulunan UBA Bank şubesinden CIA aracılığı ile ciddi para akışı sağlandığı bilgisini verdi. “Ordu içerisinde görev yapan tüm subay kadrosu eğilimlerine göre önceden fişlendi.”

2) Diğer bir habere göre darbe girişiminin merkez üssü İncirlik'ti. 39. Mekanize Tugayı Komutanı Hasan Polat, İncirlik'te ABD'lilerle 12 kez buluştu. Sivillerin direnişinin durmaması halinde ABD tarafından, PKK/PYD militanlarının devreye sokulacağı garantisi verildi.

3) İncirlik Hava Üssü'nde konuşlu bulunan 10. Tanker Üs Komutanı darbeci Hava Pilot Tuğgeneral Bekir Ercan Van ABD'den iltica talebinde bulundu.

4) Darbe gecesi Meclis’i, Cumhurbaşkanlığını, Emniyeti, MİT’i ve orduyu bombalayan savaş uçaklarına ABD’nin kullandığı İncirlik’ten kalkan tanker uçakların havada yakıt takviyesi yaptığı ortaya çıktı.

5) CIA Şefi Graham Fuller, FETÖ avukatlığına soyunarak darbe girişimini FETÖ’nün yapmadığını ileri sürerek ona kefil oldu.

6) Eski FBI çalışanı Sibel Edmonds “15 Temmuz darbe girişiminin CIA-Gülen işbirliği ile hazırlanmış bir darbe provası olduğunu” söyledi.

7) Akşam’ın 24 Temmuz 2016 tarihli manşetinde ise Rıza Sarraf üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümetini baskı altına almayı hedefleyen kumpas belgelerinin, FETÖ bağlantılı ABD’li Savcı Bharara’ya Gülen’in adamları tarafından elden teslim edildiğinin detayları sıralandı.

Bu saydıklarımız, darbe girişimin NATO-FETÖ bağlantılı olduğunu gösteren delillerin sadece küçük bir kısmı.

Hep söylüyoruz, “Bizim en korkunç düşmanımız ABD’dir” diye. Son darbe teşebbüsü ile bu bir kez daha ortaya çıktı. Allah’ın izniyle bunun hesabını soracağız. Bu arada darbe karşıtı olarak bayraklarını alıp meydanlara inen halkımızın sadece FETÖ’ye değil ABD’ye olan tepkilerini de meşru sınırlar içinde göstermeleri etkili olacaktır.

ABD’nin ve müttefiklerinin elbette planları var. Ama en büyük plan yapanın planında bakalım ne var..

Alper TAN

25.07.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR. ZAFER İNANANLARINDIR

15 TEMMUZ DARBE TERÖRÜNDEN ÇIKAN DERSLER!​

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

“NORMALLEŞME” SADECE BİZE Mİ LAZIM?

TÜRKİYE'NİN DIŞ POLİTİKASI DEĞİŞMEMELİ

DOSTA BAK, MÜTTEFİKE BAK!

ANKARA'DAN NE BEKLENİYOR?

MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..

İSLAM BİRLİĞİ KURULUYOR, KAFASI BOZUKLAR ÜZÜLÜYOR

BATI DÜZEN KURUCU ROLÜNÜ KAYBETTİ​

ÜMMETİN UYANMA VAKTİDİR GEÇ OLMADAN

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATI'YI KAVURABİLİR!​

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
Gardiyanlar
 // Nuran Yildiz Kayis
Bugunki youtube'den izledigim su sarlatanin videosundaki ceketinin rengi benim cok daraltti ve tehdidi,bu 14.08.16 tarihli tehdit konusmasi gayet emin sekilde benim aklima gardiyanlarin kiyafet renkleri aklima geldi,cumhurbaskanligina msj yazilmiyor sayfa kapali,ne olur bu konuyla bir ilgilenme yapabilirmisiniz? bizlerde artik sizin torum ve goruslerinizle bayagi bilgileniyoruz,yanliz bu yazimi yetkili taraflara bir uyari yapabilirmisiniz?saygilarimla...
03 Ağustos 2016 Çarşamba 16:29
Kripto elemanlara dikkat
 // Boğaçhan
@Çavuş: Ayıklama işini yaparken insanların dış görünüşüne veya namazına vs. bakmak son derece aldatıcı olur. Cuma namazına bile gitmeyip, vakit namazlarını akşam evde toplu kılan veya örgütle alakasız görünen bir sürü "kripto hain" var!...
28 Temmuz 2016 Perşembe 12:44
 // Çavuş
Alper Bey yazınız yerinde.Lütfen şunu da yazınız görevden alma ve aadaletsizlikler AKP nin de sonunu getirir,cematinkini getirdiği gibi.Bir yakınımım abisi senin de kızının öğrencisi olduğu okulda çalışmış,onun yüzünden kardeşi ANFA GÜVENLİK ten atılmış,adamın cemaatle ilgisi olmadığı gibi namaz da kılmıyor.Söyle Allah aşkına bu nasıl iş....
27 Temmuz 2016 18:33