YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ey Devlet'in tosunları, eşine ihanet eden milletine ihanet etmez mi?
23 Mayıs 2011 14:52

Abdullah Öcalan’ın vekili, PKK’nın başı Murat Karayılan 21 Mayıs 2011 tarihli Akşam Gazetesi’nde farkına varmadan çok açık ifşaatlarda bulunuyor. Karayılan diyor ki: “Fethullah Gülen Cemaati, devleti ele geçirmek istiyor. Egemen olmak istiyor. Bizimle savaşmasının nedeni budur.” Bu konuşmaya baktığınızda PKK kendini devlet yerine koyuyor. Bu anlayışa göre birileri “Devleti ele geçirmek istiyorsa PKK’ya saldırmış olacak.” PKK cemaatlere saldırıyor. Özellikle de Fethullah Gülen Cemaati’ne..
 
Gülen Cemaati’ne saldıran PKK, MHP üst yönetiminin ahlak dışı kasetleri yayınlandığında MHP yönetimine sahip çıkıyor ve destek olan açıklamalar yapıyor. Halbuki zahiren bakıldığında PKK’nın başı Abdullah Öcalan’ı asmaya çalışan bir MHP söz konusu. Tüm PKK’lıları ülkeyi bölmeye çalışan bir düşman olarak gören ve hepsini yok etmek isteyen bir MHP siyaseti varmış gibi görünüyor. PKK’nın, MHP’ye destek çıkan açıklamasını değerlendiren ve geçen hafta uygunsuz bir kaseti yayınlanan bir MHP yöneticisi de PKK’nın desteğini karşılıksız bırakmıyor ve “Demek ki PKK’nın da bir fikir namusu varmış” diyor. MHP’lilerin deyimi ile “Devleti bölmeye çalışan” ama “Fikir namusu olan” PKK..     
 
Ergenekon operasyonlarının tek merkezden yönetildiği ve bunun Gülen cemaatince yapıldığı iddialarını MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de savunuyor. Hatta Devlet Bahçeli işi o kadar abarttı ki cemaatin faaliyetlerini durdurmasını bile istedi. Ergenekon operasyonlarını kastederek "Bu uygulamaların kasıtlı ve bilinçli bir şekilde bir merkezden yönetildiği, Fethullah Gülen Hoca ve cemaatinin bunların arkasında olduğu düşüncesi yaygınlaşmıştır. Bu gelişmeler Fethullah Gülen Hocaefendi'yi ve cemaatini zan ve töhmet altında bırakmaktadır” dedikten sonra Devlet Bahçeli, cemaatin faaliyetlerini durdurmasını istedi.

Gülen Cemaatinden CHP yönetimi de rahatsız. Darbecilik, cuntacılık, halka komplo ve tuzak konularından ve gizli servislerle ortaklaşa iş tutmaktan dolayı Silivri’de, Hasdal’da, Maltepe’de mahpus olanlar da Gülen Cemaati’nden şikayetçi.. Yani büyük resmi uzaktan ve kuşbakışı incelediğinizde topyekün “Ergenekon Cemaati,” başta Fethullah Gülen olmak üzere dini cemaatlerin hepsinden rahatsızlar. Peki öbür tarafta neler oluyor? Bir de oraya bakalım. Abdullah Öcalan’ın ve PKK’nın akıl hocası olan, Öcalan’ı Kürtlerin Atatürkü olarak yücelten ve Ergenekon davasından tutuklu olan Prof. Yalçın Küçük Ergenekon tutuklusu general için “Engin Alan'ı ben aday yaptırdım” diyor övünerek. Bunu hiçbir MHP’li yalanlamadı. Gerçi yalanlasa ne değişir..!
 
Peki Yalçın Küçük’ün MHP’den aday yaptırmakla, MHP yönetiminin de aday yapmakla övündüğü Engin Alan kim? Engin Alan, hiç terörle mücadele etmediği halde Ergenekon medyası ve siyasetçilerince terörle mücadele kahramanı olarak cilalanan, Abdullah Öcalan’ı getiren ekipte kesinlikle olmadığı halde farklı resimlerle ordaymış gibi sunulan, kendi cumhurbaşkanı geldiğinde “Sayın cumhurbaşkanı” diyen, kendi parlamentosunun davet ettiği törene ve kendi cumhurbaşkanının Cumhuriyet resepsiyonuna icabet etmeyen ama Amerikan başkanı geldiğinde tam kadro TBMM’de tek kol aralığı hizaya geçen, kendi başbakanı törene geldiğinde ayağa kalkmayarak edepsizlik eden zihniyetin temsilcisi. Sahte kahraman Engin Alan, TSK bünyesindeki subay astsubayları dini inançlarından, orucundan, namazından, eşinin örtüsünden dolayı fişleyip ordudan attırmaya çalışan kişi.
 
Kendi içinden büyük bir skandal patladığında eskiden Genelkurmay, “Bu skandalı kim yaptı” diye araştırmak ve yargılamak yerine, “Bunu kim sızdırdı?” diye soruşturma açar ve sızdıranların peşine düşerdi. Çok şükür ki şimdi o derece değil.. Kaset skandallarından sonra MHP de aynısını yapıyor. Devlet Bahçeli “Ben etrafıma neden bu kadar ruhen tefessüh etmiş adamları topladım” veya “Benim adamlarım neden bu kadar uçkuruna düşkünmüş, bunların memlekete ne faydası olacak” diye sormuyor. “Bunu kim yapıyor diye araştırıyor.” MHP başkanlık divanı 15 kişiden oluşuyor. Düşünebiliyor musunuz? 15 kişinin 10’u ahlak dışı kasetleri olduğu gerekçesiyle istifa etmek zorunda kalıyor. Başkanlık Divanında geride kalan 3 kişinin daha kaseti olduğu iddiası ise dinmiyor. Hatta Genel Başkan Bahçeli’nin de kaseti olduğunu fısıldayanlar var.
 
Şöyle bir düşünelim. Eşine ihanet eden bir kişi, partisine milletine ve devletine ihanet etmez mi? Kimse kusura bakmasın eşine ihanet eden, eşini aldatan herkese ihanet edebilir, herkesi aldatabilir. Milletine de ihanet edebilir, devletine de.. “Gaflet, dalalet ve hıyanet” bu olsa gerek..”
 
Mevcut tablodan anlaşılan o ki, Alpaslan Türkeş’in MHP’sini, onun mücadele ettiği CHP veya İnönü’nün, Demirel’in MHP’si haline getiren, gerçek ülkücüleri silerek % 80 devşirme siyasetçilerin MHP’si haline getiren Devlet Bahçeli ve ekibine karşı bir iç mücadele var. Yine anlaşılan o ki Türkeş çizgisindeki ülkücüler, Türkeş’in istihbarat kurumlarına yerleştirdiği gerçek ülkücülerle beraber şu an Devlet Bahçeli ve ekibine karşı mücadele ediyorlar. İstihbarat kurumlarından ülkücülere teknik destek verenler aslında büyük bir risk de almış durumdalar. Çünkü yaptıkları iş kurumsal bir iş değil.
 
Bu kaset operasyonu MHP oylarını CHP’ye yönlendirmek için falan değil. Bu fantezi bir yorum olur.. MHP’nin bu saatten sonra 12 Haziran seçimlerinde barajı geçmesi bir hayal görünüyor. Bu süreç Devlet Bahçeli’yi de götürebilir. Yani Devlet’in tosunları ülkücülerin bahçesinden temizleninceye kadar gidebilir. MHP’nin baraj altı olması ise hem Ak Parti’ye hem CHP’ye yarar. Bundan da en fazla PKK’nın barış istemeyen kesimleri rahatsız olur.
 
Zaten 12 Eylül anayasasını koruma, kollama ve değişmesini engelleme konusunda yemin etmiş, gözü gönlü yatakta ve oyunda oynaşta bir MHP barajı geçse bile bu ülkeye zırnık bir şey kazandırmaz. Gerçek ülkücülerin yolu açık olsun..
 
23.05.2011
Alper TAN
 

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
ihanet tatlıdır yemeden duramazlar
 // ismail özdemir
sonrada vatan millet sakarya derler yinede durmaz her haltı yerler...
30 Mayıs 2011 23:02
BİLENLER BİLİYORDU
 // Asım ASYALI
Sayın TAN. Bu durumu herhelde bilenler biliyordu. Ancak boyutunun bu kadar derin olduğunu herhalda sayın genel başkandan başkası bilmiyordu. Çünkü bu tihniyetteki köstebekleri sayın genel başkan o koltuklara getirdi. Bu nedenle önce bu insanlara kefil oldu herhalde. Sorumluluklarını aldı. Sorumluluğu almaklada herhalde yapsınlar, ellerine, kollarına, bellerine sağlık demek istedi. Nasıl olsa millette gereğini yapar....
25 Mayıs 2011 10:01
SENİ DOĞURAN ANADAN RABBİM RAZI OLSUN
 // OSMANLILAR
Gardaşım Abin Canım Ciyerim Can parem Sana Bu Aklı veren Rabbime ben Kurban olayım Düşüncelerimizi senin ağzından o kadar güzel Dökmüşsünkü pes doğrusu Yıllarca Şehitler üzerinden Rant Elde edeceksin sonrada Aponon Can Gardaşı Yalcı Küçüğün adayı Engin Alanı millet vekili adayı yapacaksın Bende buna sadece derimki Referandumdada Tescillenen CAAHAPE=MAHAPE=BEDEPE=ER GE NE KON BUNU Görmeyen Kör oğlu Kör...Aklımızı Başımıza Alalım...
24 Mayıs 2011 12:58