20 Ocak 2018 Cumartesi
 • Altın163,214
 • BIST115.147
 • Dolar3,8058
 • Euro4,6547
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin5,2808
 • İstanbul8 °C
 • Ankara-6 °C
 • İzmir0 °C
 • Konya-7 °C
 • Adana2 °C
 • Antalya4 °C
 • Diyarbakır2 °C
 • Bursa3 °C
 • Kayseri-8 °C
 • Kocaeli-3 °C
 • Şanlıurfa3 °C
 • Gaziantep4 °C
 • İçel6 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Erdoğan'ı Lahey'e gönderecek miyiz?
05 Haziran 2015 12:53

7 Haziran öncesi bu ülkenin insanları son derece göz açıcı bir seçim kampanyası izlediler. Bu ülkede kim kimdir; bugüne dek hiç olmadığı kadar berraklaştı. Artık son muhasebeler yapılıyor. Şimdi herkes son tabloya bakıp kararını verecek. Neler oldu, neler olmuştu? Kısa kısa hatırlatalım isterseniz..

Amerikan New York Times Gazetesi’nin Yazı İşleri Kurulu, 7 Haziran seçimlerine, ABD seçimlerinden daha çok merak sardı. Seçim öncesi, Tayyip Erdoğan’ı diktatör, Hükümeti baskıcı ilan etti. Bununla da kalmadı. Washington ve diğer NATO müttefiklerini, Erdoğan’ın “Bu yıkıcı faaliyetlerinden” dolayı Türkiye’ye darbe yapmaya davet etti. Peki Erdoğan neyi yıkmıştı? Türkiye’deki ABD DERİN DEVLETİ’ni..

İngiliz gazetesi The Times.. O da oyuna girdi. "Kürt partisi, Erdoğan'ın mutlak güç hesaplarını engelleyebilir" başlığı ile çıkan yazıda Demirtaş’tan 'İktidardaki İslamcı hükümet için “Benzeri görülmemiş bir yenilginin mühendisi” olarak söz edildi. HDP’ye gaz verdi.

Diğer bir İngiliz, Ekonomist Dergisi.. O da sahaya indi ve 2011 seçiminde CHP’ye oy dilenen Ekonomist, bu defa HDP için oy talebinde bulundu.

Üçüncü İngiliz The Guardian ise 7 Haziran seçimini konu alan makalede “Tam Batılılaşmamış, yoksul Müslümanların kendi ülkelerini yönetmelerine izin verilemez” salvosunu savurdu ve iyice haddini aştı.

Kürtlere Diyaneti ve din derslerini kaldırmayı vaat eden eşcinsel savunucusu, anti İslam, Kürt Kemalist, HDP’ye bir destek de güneydeki mühim dostları Tel Aviv’den geldi. İsrail'in Kanal 2 televizyonu HDP'ye destek verdi ve "HDP'nin tüm Kürt oylarını toplayacağını" iddia etti. Onlar da HDP gazına basıyorlar.

HDP’nin muhayyel başarısı bile İslam düşmanı Amerikalı'yı, İngiliz'i, Siyonist Yahudileri neden bu kadar sevindiriyor? “Tam Batılılaşmamış, yoksul Müslümanların kendi ülkelerini yönetmelerine izin verilemez” diyen zihniyet neden CHP ve HDP gibi İslam karşıtı partilere övgüler dizip destek oluyorlar.

Amerikan New York Times, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'yoldan çıktı' ifadesini kullanırken, Fethullah Gülen hakkında da 'karizmatik vaiz' diyerek onu övüyor.

Suriye’de “cihatçılara destek oluyor” suçlamasıyla Tayyip Erdoğan Lahey Mahkemesi’nde yargılanmaya çalışılırken, bu İslam düşmanı Batılılar kendini İslami bir cemaat gibi gösteren Fethullah Gülen’i yerlere göklere sığdıramıyor? İslam’dan nefret eden Batı Gülen’e neden aşık?

Şimdi bu noktada bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz. “AKP dershanemizi kapattı” diyen Gülenciler, ezanı ve Kur'an'ı kapatan, yasaklayan, Müslümana mürteci diyen CHP'ye destek veriyor. Erdoğan'a kızan Kemalistler, Ağrı'da Atatürk büstü yakan HDP'ye oy veriyor.

Kandil'e çıkıp PKK terör örgütünün propagandasını yapan Cumhuriyet, ülkesi için savaşan Suriyeli Müslümanları “cihatçı terörist” ilan ediyor.

Fetullah Gülen, 28 Şubat'ta Refah Partisi başörtüsünü savunurken, "Başörtüsü füruattır" diyerek darbeci generallere yol açmış, Başbakan Erbakan'ı kastederek "Yeter artık. İstifa etmeli" ifadesini kullanmıştı. Necmettin Erbakan'ın Saadet Partisi'nin Genel Başkanı, şimdi O Fetullah Gülen'in Paralel örgütünü "Türkiye'nin en önemli İslami hareketi" olarak tanımlıyor. Fatih Erbakan'ın uyarısı ve itirazına rağmen bu örgütle ittifak yapıyor.

SP eski Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Necmettin Aydın, Büyük Birlik Partisi ile ittifak kuran Saadet yönetimine ateş püskürdü, SP yönetimini sorguladı. “Değil bir Müslüman'ın, normal bir insanın bile yapmaması gereken hizipçilik, kıyım, hile, yalan, iftira gibi her türlü yanlışı yapmışlar ve yapıyorlar. Milli Görüş sisteminin içini boşalttılar. Daha da ötesi, yabancı servislerin örtülü operasyon gücü olduğu artık kendilerince bile kabul edilen Paralel Yapı ile özdeşleştiler. Günümüz dünyasının en zalim diktatörleri olan Esed'ci, Sisi'ci bir çizgiye girdiler. Milli değil, bu olsa olsa paralel ittifaktır!” dedi.

Bütün bunlar nereden kaynaklanıyor? Yeni Türkiye karşıtlığından.. Yeni Türkiye, Tayyip Erdoğan’ın şahsında sembolleştiği için ona saldırı yapılıyor. Peki bu ülkeye ne yaptı Tayyip Erdoğan da tüm İslam düşmanları ona saldırıyorlar? Müslüman karşıtı gruplar ve ülkeler CHP ve HDP'yi niçin destekliyorlar.

Peki Tayyip Erdoğan’ın “suçu” ne? Ne yapmıştı bu ülke için?

•Erdoğan, bir Asırlık Kahpe DERİN ABD SATÜKOSU’nu bitirmedi mi?

•Erdoğan, 28 Şubatta içi boşaltılmış devlet hazinesini ağzına kadar doldurmadı mı?

•Erdoğan, ona saldıranlar da dahil, herkesin refah seviyesini artırıp, ülkeyi 3 kat büyütmedi mi?

•Erdoğan, kangren haline gelen ve 60 bin insanın ölümüne yol açan Kürt sorununa neşteri vurup, çözüm sürecini bu noktaya getirmedi mi?

•Erdoğan, başörtüsüne serbestlik, Müslüman kadına özgürlük getirmedi mi?

•Erdoğan, İmam Hatiplerin yeniden önünü açmadı mı?

•Erdoğan, Kur’an ve siyer derslerinin tüm okullarda okunmasını sağlamadı mı?

•Erdoğan, millete, ümmete, bölgeye Ortadoğu'ya, Filistin'e umut olmadı mı?

•Erdoğan, kan gölüne dönmüş İslam dünyasının yeniden dirilişi için umut ve rehber olmadı mı?

•Erdoğan ezilen, yozlaşmaya yüz tutmuş ve sistemin hizmetkarı olmuş Anadolu insanının kişilik kazanmasına liderlik etmedi mi? İnsanımızın hak ettiği yere gelmesini teşvik etmedi mi?

•Öyleyse biz ne yapacağız? New York Times’ın, Times’in Guardian’ın, The Ekonomist’in, Tel Aviv’in, Neoconların kucağındaki Paralel kardinalin, Cumhuriyat’in, Sözcü’nün, Paralel Taraf’ın, eşcinsel savunucusu, Müslüman düşmanı HDP’nin, Müslümana zulmetmiş CHP’nin yalanlarına ve propagandalarına inanıp ona göre mi davranacağız?

Yoksa aklımıza, gönlümüze ve inançlarımıza göre mi? Mevlana diyor ki “Kusursuz dost arayan dostsuz kalır.” Kusursuz hükümet arayanlar da Abdülfettah Sisi’ye, Kenan Evren’e, Çevik Bir’e razı olur. 13 yıllık iktidar döneminde Ak Parti elbette hatalar da yapmıştır. Hangi Hükümetler hata yapmadı ki?

Adil olmak zorundayız. Şimdi Haçlı dünyası ve onların içimizdeki iş birlikçileri, Erdoğan’ı, Bosna’da soykırım yapan Sırp katil Karadzic gibi yargılamak istiyor. Menderes’in idamına kıyam durmayan biz Müslümanlar o idamın acısını 55 yıldır yaşıyoruz. Muhammed Mursi’nin bir senede mucize göstermesini bekledikleri için ona kızan İhvan cemaatinin bir kısmı da 3 Temmuz darbesinde darbeci Sisi’ye destek olmuşlardı. Şimdi 2 yıldır o darbe destekçileri de Sisi’nin zulmünü yaşıyor, tüm Mısır halkıyla beraber.

Ey Müslüman Anadolu insanı; Neoconların kucağında oturan Paralel kardinalin yalanlarına inanarak, Haçlıların istediği gibi ERDOGAN'ı Lahey'e gönderecek miyiz?

Hem vallahi hem billahi, Allah bunun hesabını bize sorar..

Alper TAN

5.6.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

PKK’LI KÜRTLER ABDULLAH ÖCALAN’I SATACAK MI?

HAK ETTİN BUNU ERDOĞAN

7 HAZİRAN’DA KİM ÜZÜLECEK KİM SEVİNECEK?

NE KARARSIZI? NASIL KARARSIZ KALABİLİRİZ?​

HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!

SEÇİM ÖNCESİ GİZLENEMEYEN, GÖZ AÇICI İTTİFAKLAR

CHP VE HDP KİME HİZMET EDİYOR?

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

MUHALEFETİN HEDEFİ KAZANMAK DEĞİL “KAYBETTİRMEK”​

7 HAZİRAN HESAPLARI NASIL YAPILIYOR?​

ÜLKÜCÜLER MHP YÖNETİMİNE İNANIYORLAR MI?​

KÜRTLER ERMENİ SOYKIRIMI YAPTI MI?

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

HAÇLI TERÖRÜNE KİM “DUR” DİYECEK?​

FİTNEYE DİKKAT!​​

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?​

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Gulsah
Hep bunlar abd nin oyunu kendini birsey zannediyor Cumhurbaşkanımız a hicbirsey yapamazlar sen bizim Başkanımız ile ugrasçağına dudrdursana savaşlari küçük çocuklar ölüyor sesin cikmiyor aslında herkes abd nin gücü olmadığını yavaş yavaş öğreniyor hadi bakalım sende yapsana durdurmaya çalış savaşları...
19 Haziran 2015 12:37