YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Dünya Savaşı yayılıyor
18 Ağustos 2014 17:24

İki yıldan bu yana yer yer hatırlatıyoruz. Dünyanın yeniden büyük bir savaşa başladığını, ilerleyen süreçte çok daha büyük çatışmaların kapıda olduğunu vurguluyoruz. Bu söylediklerimizin bazılarınca çok saçma, abuk, abartılı veya hayali görüldüğünün farkındayız. Böyle bir haberi, Der Spiegel, Washington Post, New York Times, Guardian gibi yayın kuruluşları yazsaydı kastettiğimiz cenah, o haberi çok mühim olarak görürler ve manşetleri günlerce tahsis ederlerdi. Hatta o yayın organları yalan bile yazsa bazıları için “çok mühim” haber oluyor. Nasıl görürlerse görsünler. Bu önemli değil..

Haçlı ittifakı, bir buçuk asra yakın, Müslüman ülkelerdeki farklı unsurları kışkırtıp kullanarak o ülkelerle adı konmamış örtülü bir savaş yürüttü. Bu hususta hayli başarılı da oldu. Uzak geçmişi bir yana bırakıp, yakın tarihten örnekler vermek gerekirse, Mısır tarihinde ilk defa seçimle göreve gelmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, ABD, İsrail ve bazı Avrupa devletlerinin destekledikleri General Abdülfettah Sisi tarafından çok kanlı bir darbeyle indirildi. Sisi, Hıristiyan-Yahudi ittifakına vekalet ve taşeronluk ediyor.

Arap Baharı ile Libya’da halkın desteğiyle seçilen hükümet, ABD’de eğitilip yetiştirilmiş bir general olan Halife Haftar tarafından silah zoruyla devrilmek için aylardır savaşılıyor. General Haftar, Libya’nın Sisi’si yapılmak isteniyor.

BOP çerçevesinde, 11 Eylül olayları gerekçe gösterilerek Afganistan ve Irak gibi savaş açılarak devrilmek istenen Suriye’deki BAAS yönetimi, nasıl oldu ise(!) son yıllarda Ortadoğu’daki dengeler tersine dönmeye başlayınca Hıristiyan-Yahudi bloğunun fevkalade koruması altına alındı.

Hıristiyan Batı, NATO’da aynı çatı altında müttefik olan Türkiye’ye karşı yapılan tüm darbelerin ve darbe girişimlerinin destekçisiydi. Ülke içinde kullandığı son malzeme Pensilvanya merkezli Paralel Yapı oldu.

Misalleri arttırmak mümkün. Ama herhalde meramımız anlaşıldı. Batı bizimle çoğunlukla vekilleri aracılığı ile savaştı. Bizler de ne yazık ki her defasında bu oyuna geldik.

Şimdi yavaş yavaş roller değişebilir artık. Düşmanın silahıyla silahlanma stratejisi hayata geçirilebilir. ABD, Avrupa ülkeleri, Rusya ve hatta İsrail, bu ihtimalden çok korkuyor. Geçtiğimiz aylarda Londra’da ve Hamburg’da başlayan ve günlerce süren sosyal olayların benzerleri Avrupa, Rusya ve ABD’ye yayılabilir. Bu yakın tehlike, batı başkentlerini kara kara düşündürüyor, derinden endişelendiriyor. Onlarca yıldır uyguladıkları savaş yöntemlerinin kendi ayaklarına dolaşmasından korkuyorlar. Kim bilir; bu belki de başladı bile.

Gelişmeler gösteriyor ki özellikle Avrupa ve ABD’nin tuzakları ve gizli savaş oyunları kendi evlerinde kendi başlarında patlayacak. 40-50 sene öncesine kadar adam yerine koymadıkları zencilerden biri şimdi nasıl ki hiç ummadıkları biçimde ABD’nin tepesine oturmuşsa, zalim ABD’liler dünyaya çektirdikleri acının aynısını yüreklerinde yaşayacaklar. İlahi adalet bunu gösteriyor!

“Wall Street’i işgal et” eylemlerinden sonra şimdi de katlettikleri silahsız zenci gencin ölümüyle bağlantılı eylemler başladı. Polis şiddeti yetmiyormuş gibi bu defa ordu da devreye sokuldu. Bu arada polisin öldürdüğü insanların sayısı artıyor. Çok sayıda eyalete yayılmış olan eylemler kontrolden çıkmak üzere..

5 Ağustos günü Afganistan’daki en üst düzey subaylardan biri olan tümgeneral, Afgan bir subay tarafından alnının ortasından defalarca ateş edilerek öldürülmüştü. Washington, olayın tepkisini azaltmak için generalin “Afgan askerinin üniformasını giymiş bir şahıs tarafından” öldürüldüğünü açıkladı. Olay, koalisyon güçlerinin komuta kademesi ile Afgan askeri yetkililer arasındaki bir toplantı sırasında olmuştu. İşgalci subayları otomatik silahla tarayan kişinin de, toplantıda bulunan bir Afgan subay olduğu belirtiliyor. Ama ABD bunu gizliyor. Aynı olayda işgal güçlerinin 14 üst düzey subayı da yaralandı. Böylece savaş başladığından beri ilk kez bu kadar yüksek rütbeli bir Amerikalı asker öldürülmüş oldu. Yaralılardan biri de Alman tuğgeneral.

ABD ve Batı medyası olayın perde arkasını dünyadan gizliyor. Olayın üzerinden iki haftadan fazla bir zaman geçmiş olmasına rağmen ABD, ölen generalin defin işini hala yapamadı. Halkın göstereceği infialden çok korkuyorlar. Özellikle de polis kurşunu ile öldürülen zencilerden sonra bu konu daha ciddi bir hal alıyor. Generalin gerçekte nasıl öldürüldüğü Afgan subayların bile artık işgalcileri, alnının ortasından vurmaya başladığı ortaya çıktığında, ABD halkının yönetime infiali, Afganistan ve Irak işgallerinin sorgulanması daha ön plana çıkabilir.

Haçlı koalisyonunun Müslüman ülkelerde yaktığı ateş, ettiği zulüm, uyguladığı soykırım umarız karşılıksız kalmaz. İnanıyoruz ki kalmayacak da.. Sırtını ABD’ye dayadığı için yerinin sağlam olduğunu vehmeden işbirlikçi, darbeci taşeronlara da duyurulur.

Alper TAN

18.08.2014

 

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATIYI KAVURABİLİR!

İÇİMİZDEKİ VE DIŞIMIZDAKİ İSRAİL

KADER ADALET EDER

BATI ORADA MÜSLÜMANLAR NERDE?!

KÜRESEL SEFERBERLİK BAŞLADI

HAMAS İSRAİL OTORİTESİNİ TANIMADI DEVLET OLDU

ADANMIŞ RUHLAR MI, ALDANMIŞ RUHLAR MI?

PARALEL KULAK KİM İÇİN DİNLİYOR?

RAKAMLARLA DÜNYA SAVAŞINA DOĞRU

ORTADOĞU DAĞILIYOR

 

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.