YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Dosta bak, müttefike bak!
02 Haziran 2016 16:08

Ülkeyi çevreleme ve etkisizleştirme hareketi devam ediyor. Bir önceki Analiz’de Ankara’dan ne bekleniyor?” sorusuna cevap teşkil eden konulardan söz etmiştik. Türkiye, içeriden ve dışarıdan baskı altına alınarak, devleti eski eksene oturtup, Haçlı dünyasının güdümüne yeniden alınmaya uğraşılıyor.

Gezi darbesiyle yapamadıkları, 17-25 Aralık FETÖ darbe girişimiyle beceremedikleri, Temmuz 2015’te PKK terörünü hortlatarak başaramadıkları, “Ankara’ya diz çöktürme”hedefini bu defa farklı noktadan hareketle deniyorlar.

Bir yandan yeni hükümete şirin gelebilecek açıklamalar yaparak vaatlerde bulunup diğer yandan bizi arzu ettikleri noktaya çekmek için derin manevralar yürütüyorlar.

NATO’da partnerimiz, ve dahi güya “stratejik ortağımız” ABD yönetimi, binlerce askerimizi, polisimizi şehit eden, vatandaşlarımızın hayatını Cehenneme çeviren azılı terör örgütü PKK’ya ve onun Suriye kolu YPG’ye açıktan silah veriyor, mühimmat veriyor, eğitim veriyor, istihbarat veriyor, siyasi ve askeri destek veriyor. PKK-YPG, ABD’den elde ettiği imkanları Türkiye’ye karşı kullanıyor. ABD sözcüleri PKK’dan söz ederken “ortak” ifadesini ekliyor.

O da yetmiyor; Pentagon, halkımıza ve devletimize karşı terör yapan PKK-YPG ile aynı safta Suriye halkına karşı aynı cephede savaşmamızı istiyor. Bunu kabul ettirmek içinse CIA maşası FETÖ’nün beceremediği 17 Aralık sürecini, Rıza Sarraf üzerinden açtığı soruşturmayı göstererek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti “gönüllü iknaya” zorluyorlar.  

17 Aralık darbe girişimini deneyen FETÖ yılanına Amerika açıktan sahip çıkıyor. Washington yönetimi, FETÖ’yü koynunda besliyor. ABD Dışişleri Sözcüsü Kirby, “Biz, Gülen hareketini yabancı bir terör örgütü saymıyoruz” dedi. Bunun anlamı belli. “FETÖ, bize  yani ABD’ye çalışan bir örgüt” demektir.  Biz bir taraftan PKK ve Paralel’le mücadele ettiğimizi söylüyoruz, öbür taraftan, bu yılanları besleyenler için “YPG yüzünden ABD ile küsecek değiliz” diyoruz.

Diğer yandan, dindaşlarımızı, soydaşlarımızı katleden, sınırımızı ihlal eden Rus uçağının düşürülmesi konusunda son zamanlarda Ankara’da mahcubiyet ifade eden bir dil gözleniyor.

Ayrıca, 70 yıldır Filistinli Müslümanları katleden, Mavi Marmara’da vatandaşlarımızı şehit eden, 2014 Ağustosu'nda çok önemli bir siyasetçiyi öldürmek için 5 kişilik özel MOSSAD infaz timini Türkiye’ye gönderen ama MİT’in kontra operasyonu ile imha edilen Siyonistlerle, anlaşmayı fazlaca arzu ediyormuşuz gibi bir görüntü oluştu.

Bu görüntü arızalı bir görüntüdür ve umarız gerçek değildir, sadece görüntüden ibarettir. Ama bu yanlış bir görüntü ve gerçeği yansıtmıyor ise günümüzde görüntü bile önemli olduğu için bunun düzeltilmesi gerekir.

Avrupa ve ABD bize hiçbir zaman gerçek bir dost olmadı ve olmayacak. Batı medeniyeti, sömürge ve soykırımlar üzerine kurulmuş kanlı bir medeniyettir. Batı, Haçlı kafasını değiştirmedi. Bizi hala Bizans’ı yıkan, Avrupa’yı işgal eden barbar kavimler olarak görmeye devam ediyorlar. Bunun intikamını almak için de fırsat kolluyorlar. Batı “dostluktan” anlamaz “güçten” anlar. Batı'nın dostluğuna güvenilmez.

Sayın Başbakan Binali Yıldırım, “Dostlarımızı çoğaltacağız, düşmanlarımızı azaltacağız” diyor. Bu cümle ilk anda kulağa gayet hoş geliyor. Hiçbir devlet, düşman çoğaltmak istemez. Bu doğal. Ama unutmayalım ki dostluk da düşmanlık da iki taraflıdır. Karşıdaki sana sürekli düşmanca davranıyorsa ona karşı her şeye rağmen “dostluk” olamaz. Olursa bu dostluk değil “acziyet” olur.

Şuna kim cevap verebilir? Ne oldu da ortada “fol yok, yumurta yokken” “Alman dostlarımız” “Soykırım kanunu” çıkarıverdiler? Hani nerede dostluk? Şimdi “Soykırım kararından dolayı Almanya ile küsecek değiliz, biz kabile devleti değiliz” mi diyeceğiz. Bütün bunların bir karşılığı olmayacak mı?

Bu zamana kadar son 14 yıldır Türkiye, “dik” durduğu için bütün dünyada saygın bir yer edindi. Haksızlıklara karşı isyan ettiği için güç kazandı. Pes eder, boyun büker, yolundan gider düşmanlarla dost oluruz diye düşünürsek, yanılırız, yalnızlaşırız ve kaybederiz. Gerçek dostu da gerçek düşmanı da doğru tanımlamalıyız. Bugüne kadar yaptığımız “politik” düşman veya “dost” tanımlamalarını “sahici”görmeye başladığımızda, Allah korusun yolun sonuna gelmiş oluruz.

Referanslarımız yabancı değil yerli, Eba Müslim Horasani’nin şu sözleri de kulaklarımızda küpe olmalı.“Onlar, zarar vermeyeceklerinden emin oldukları için dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak içinde düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı. Ama uzaklaştırılan dost düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu.” Hafizanallah..                 

Alper TAN

02.05.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

ANKARA’DAN NE BEKLENİYOR?

CHP-HDP AZINLIKLARIN KONTROLÜNDE​

MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..

İSLAM BİRLİĞİ KURULUYOR, KAFASI BOZUKLAR ÜZÜLÜYOR

KÜRESEL DENKLEM HIZLA DEĞİŞİYOR

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

BATI DÜZEN KURUCU ROLÜNÜ KAYBETTİ​

2. DÜNYA SAVAŞI’NDAN DERSLER

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

ÜMMETİN UYANMA VAKTİDİR GEÇ OLMADAN

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
Şiir 3
 // Nezir
Önümüzde iki yol,biri hayır biri şer,
Kaydetmiştir her şeyi,satır, satır o defter.

Eğer sağdan olmazsa, verilecektir soldan,
Sonra telafi yoktur, şimdi git doğru yoldan.

İstisnasız gidecek, baki kalmaz gelenler,
Sefası bir anlıktır, son bulur tüm elemler.

Eğer mümkün değilse geri almak zamanı,
O halde devre mülktür gezegenin tamamı.


...
06 Haziran 2016 Pazartesi 00:20
atv-a haber 1
 // Nezir
Sayın Alper bey,siyasi yönden Alper Tan,Tamer Korkmazlar gibi düşünen birisiyim. M.Ali Clayın vefat haberi üzerine bu haberin altına çeşitli sitelere bir şiir gönderdim,Allah razı olsun çoğu yayınladı, ama Atv-a haber, sanki sol bir site gibi davrandı ve her zamanki gibi yayınlamadı, şimdi o şiiri size de gönderiyorum ve neden yayınlanmadığının irdelenmesini istiyorum,bir şiir yayınlamamak basit bir hadise gibi gözüksede, çok önemli sinsi niyetlilerin ortaya çıkmasına da sebep olabilir. ...
06 Haziran 2016 Pazartesi 00:19
atv-a haber 2
 // Nezir
Çok güçlü bir kaleminiz var Allah hep sizinle olsun.Tamer Korkmaza selamlar, onu da çok seviyorum, en sevdiğim hali onun Allah için, vatan için sinirlendiği haldir, o sinirlendikçe ben mutlu oluyor,
Saygılarımla.
...
06 Haziran 2016 Pazartesi 00:17