YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Derviş hırkasına bürünen avcı
04 Nisan 2014 16:21

17 Aralık operasyonlarıyla birlikte ortaya çıkan gerçekler herkesi şaşırtıyor. Paralel yapıya karşı Başbakan'ın sert, kararlı sözleri ve tavrı nedeniyle onun bu duruşunu anlamakta zorlananlar var. “Başbakan neden böyle yapıyor,” “Bu tavır Tayyip Erdoğan’a yakışıyor mu,” “Muhterem bir din adamına böyle ağır sözler söylenir mi,” “Başbakan Erdoğan, Müslüman insanlara neden Haşhaşi, virüs, sahte peygamber, vaiz lobisi diyor” şeklinde yakınmalara yer yer rastlıyoruz.

Şöyle diyenler de var. “Başbakan Türkçe olimpiyatlarına katılıp Fethullah Gülen’i övmemiş miydi. Bakanlar, Hizmet Hareketi'nden övgüyle bahsetmiyor muydu? Dün iyiydi de bugün mü kötü oldular?” “Siz de hizmetin aleyhinde yazıyor ve konuşuyorsunuz. Ayıp olmuyor mu?”

İlk bakışta bu eleştiriler mantıklı ve yerinde imiş gibi geliyor. Bir kısım insanlar bu propagandaya aldanabiliyorlar da. Bu konularda bazen çok ağır küfür ve hakaretlere de maruz kalıyoruz. Tabii çok sayıda takdir, teşekkür ve methiyeler de alıyoruz.. Şunu açıkça ifade edelim. Hiçbir takdir, teşekkür ve methiye bizi şımartmayacak, dolduruşa getirmeyecek. Yapılan küfür ve hakaretlere de cevap vermeyeceğiz. Bize bu küfür ve hakaretleri yapanların büyük çoğunluğunun yaşananların özünü anlamadan ve gerçekleri bilmeden yaptıklarını düşünüyoruz. Böyle oldukları için mazur karşılıyoruz. Ama küçük bir kesimin bilerek ve isteyerek militanlık yaptıklarını da biliyoruz.

Biz ilkesel duruşumuzu bozmayacak, fevri davranmayacak ve yapıcı olmaya devam edeceğiz. Ama bunu yaparken bildiğimiz yalın gerçekleri sonuna kadar haykırmaktan da geri durmayacağız. Kendi hastalıklı zihniyeti ve kirli bilinçaltı nedeniyle bizi, “Makam, para, menfaat veya istikbal beklentisiyle hareket ediyor” diye suçlayanları peşinen Allah’a havale ettiğimiz için onlardan şikayet bile etmeyeceğiz. Hatta şahsen, onlara da şimdiden hakkımı helal ediyorum. Onların da gaflet veya körü körüne “iyi niyet”kıskacından kurtulup hakikate uyanmalarını diliyoruz. Bir an evvel “Hüsn-ü zan, ademi itimat”noktasına gelmelerini umuyoruz.

Uyandıklarında bize ve şimdilerde bizim gibi düşünenlere teşekkür etmelerini de beklemiyoruz.

Sözü uzatmayalım. Bazen fıkralar veya kısa hikayeler işin özünü uzun bir romandan daha güzel anlatır. Tayyip Erdoğan - Fethullah Gülen meselesini anlamamızı kolaylaştıran küçük bir hikayeyi paylaşmak istiyoruz. Anlamak istemeyenler hikayeyi okuduktan sonra yine anlamayacaklar. Ama olsun.

Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.

Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır.
Ve ona sorar;
Bu kuş senden şikâyetçi, neden kanadını kırdın?

Derviş kendini savunur;
“Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı. Ben suçsuzum” der.

Bunun üzerine Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki;
“Bak, bu adam da haklı. Sen niye kaçmadın? O sana sinsice yaklaşmamış. Sen hakkını savunabilirdin. Şimdi kolum kanadım kırıldı diye şikâyet ediyorsun?”

Kuş kendini savunur:
“Efendim ben onu derviş kıyafetinde gördüğüm için kaçmadım. Avcı olsaydı hemen kaçardım. Derviş olmuş birinden bana zarar gelmez, bunlar Allah’tan korkarlar diye düşündüm ve kaçmadım.

Hz. Süleyman bu savunmayı doğru bulur ve kısasın yerine getirilmesini ister.

“Kuş haklı, hemen dervişin kolunu kırın” diye emreder.
Kuş o anda;
“Efendim, sakın öyle bir şey yaptırmayın” diyerek öne atılır.
Neden diye sorar Hz. Süleyman.
Kuş sebebini şöyle açıklar;

“Efendim, dervişin kolunu kırarsanız, kolu iyileşince yine aynı şeyi yapar... Siz en iyisi mi, bunun üzerindeki derviş hırkasını çıkartın... Çıkartın ki, benim gibi kuşlar bundan sonra aldanmasınlar.”

Alper TAN

04.04.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABİLERE ABLALARA 1 NİSAN ŞAKASI

ASLINDA NEYİ SEÇİYORUZ?

MENDERES, ÖZAL, ERDOĞAN VE 17 ARALIK

SATIR ARASINA DEĞİL BÜYÜK RESİME BAKALIM

ALLAH’I DİNLEMEDİLER İNSANLARI DİNLEDİLER

DOSTLAR DÜŞMAN, DÜŞMANLAR DOST OLUNCA..

İSLAM’A KARŞI PROTESTAN İSLAM ÜRETİLİYOR

PARALEL CIA PARALEL MOSSAD İÇERİDE

KARANLIK ADAMIN KALBİNE GİRMEK!

 

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
20:41
 // albay
rabbim inanalari korusun rabbim muslumanlara ongoru nasip etsin rabbim bizi zalimin zulmunden korusun...
04 Nisan 2014 20:41