YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
"Darbe yapmak insan hakkıdır"
23 Temmuz 2013 17:02

Balyoz davası olarak bilinen ve içinde kuvvet komutanlığı yapmış generaller de bulunan, darbeye teşebbüsten hüküm giymiş kişilerin temyiz duruşmaları geçen hafta Yargıtay’da başladı. 

İçlerinde hükümeti devirmeye teşebbüs etmekten müebbet hapis cezasına çarptırılanların da bulunduğu 361 sanıklı davadan söz ediyoruz. Yargıtay’ın nihai kararı vermesi beklenirken, BM’den bu dava konusunda ani bir karar geldi. “BM Keyfi Tutuklamalar Çalışma Grubu”, 250 balyoz sanığının geçen sene yaptığı başvuru üzerine başladığı değerlendirmeyi dün tamamlamış. Zamanlama çok anlamlı..!

BM komisyonu, davada, “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi”nin keyfi tutuklama, âdil yargılama ve savunma hakkına dair üç maddesi ile “Kişisel ve Siyasal Haklar Uluslararası Sözleşmesi”nin yine keyfi tutuklama ve âdil yargılamaya ilişkin iki maddesine uyulmadığına karar vermiş.

Herifin, keyfine göre darbe yapması normal ama darbecileri tutuklamak “keyfi” bir uygulama yani..!

Verilen kararda, Türkiye’den, sanıkların durumlarının telafi edilmesi isteniyor ve tazminat hakkı doğduğu belirtiliyor.

Söz konusu Ergenekon, Derin Devlet, darbeciler olunca ABD’nin, BM’nin bunlara sahip çıkması ve korumasını hiç yadırgamıyoruz. Bunlar doğal hadiseler. 12 Eylül darbesi yapıldığında ABD “Bizim oğlanlar yaptı” diye sevinmişti ve övünmüştü. Daha sonraki darbeler ve darbe girişimlerinin ardında da yine onlar vardı. Dolayısıyla kullandıkları adamlara sahip çıkmaları kadar doğal bir şey olamaz. Onun için buralara takılmaya gerek yok. Biz de takılmıyoruz zaten..

Siz darbeyi ABD-NATO adına yapıyorsanız bu suç değildir. Görevdir. Hatta sevaptır da.. Ama sizin oğlanları halk devirip seçimle kendi istediği lideri işin başına getiriyorsa onlar “Savaş suçu” işlemişlerdir. En ağır şekilde cezalandırılırlar. Sizin oğlanlar tekrar darbe yapar, işi düzeltir! “Ohh” olmuştur. Oğlanlar görevini yapmıştır.  

Mesela halkın oylarıyla cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi’yi darbeci generallerin alaşağı etmesi bir haktır, doğru yapılmıştır. Bu “Darbe”ye darbe denilemez“İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi”ne harfiyen uygun bir darbe yapılmıştır. Mesela defalarca namaz kılan kalabalıklara yaylım ateşi açılarak onlarcası oracıkta katledilmiştir. Ama olsun. Bu insan haklarına uygundur. Çünkü darbeciler, darbe yapanlardan daha insandır. Çünkü darbeciler, Hıristiyan Batı için kendi halkını katletmektedir. Darbeyle indirilmiş cumhurbaşkanı tutsaktır. Ama olsun. Darbeciler sizin adamınızdır. Onun için evrensel beyannameye son derece uygundur.

Filistin’de 60 senedir, Yahudiler tarafından Müslümanlar öldürülmektedir, aç, susuz, ilaçsız bırakılmaktadır. Bu durum İnsan Hakları Beyannamesi'ne uygundur. Çünkü ölen, sürünen, aç kalan Müslümandır.

ABD’nin yok yere Afganistan ve Irak’ı işgal etmesi oralarda milyonlarca Müslümanı katletmesi, milyonlarca yaralı, milyonlarca göçmen olması, kadınlara tecavüz edilmesi, ülkelerin yerle bir edilmesi İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ne çok uygundur. Çünkü işgal eden Hıristiyan, işgal edilen, öldürülen, yaralanan, sürgün edilen, öksüz, yetim kalan milyonlar Müslümandır.

ABD’nin Guantanamo’da esirleri yıllarca hakim karşısına bile çıkarmadan hayvanlara bile reva görülemeyecek şartlarda tutması evrensel beyannameye aykırı değildir. Çünkü orada zulüm görenler Hıristiyan ve Yahudi değil Müslümandır.

Arakan’da son bir yılda on binlerce Müslümanın, devletin dahliyle katledilmesi evrensel beyannameye uygundur. Hata, suç, sorun yoktur. Çünkü ölen on binler Müslümandır.

Son 3 yılda Suriye’de Beşşar Esad’ın devlet eliyle 120 bin Müslümanı katletmesi insan haklarına uygundur. Çünkü öldüren güç, Hıristiyan Batı’nın çıkarlarına uygun hareket etmektedir. Öldürülenler de Müslümandır.

Srebrenitsa’da BM askerlerinin gözetimi altında Sırpların binlerce Müslümanı katletmeleri, soykırım yapmaları insan haklarına uygundur. Çünkü öldürenler Hıristiyan ölenler Müslümandır.

Çin’in Uygur Türklerine yaptıkları insan haklarına aykırı değildir. Çünkü Çin BM Güvenlik Konseyi üyesidir. Ölenler ve zulmedilenler Müslümandır.

İsrail onlarca BM kararına rağmen bu kararların hiçbirini iplemeden katliama ve zulme devam etmektedir. Ama olsun bu durum insan haklarına aykırı değildir. Çünkü onlar Yahudi’dir ve Batıyla iş birliği içindedir.

Eee bütün bunlar çifte standart değil midir?

Hayır değildir. Çifte standartlı olmak Batı’nın doğuştan sahip olduğu insan hakkıdır. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin yazılı olmayan en önemli şartıdır.

Peki Müslümanın hiç mi hakkı yoktur?

Ne demek, elbette vardır.

Müslümanın Batı’ya uşak olmak, ölmek, sürünmek ve zulüm altında, manda idareleriyle yönetilmeye razı olmak ve sömürülmek gibi nadide hakları vardır.

Peki BM Çalışma Grubu’nun Balyozcularla ilgili bu kararı ne yapılacak?

Aslında ne yapılacağını BM de çok iyi biliyor..

Söylemeye gerek yok.

 

Alper TAN

23.07.2013

 

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

MISIR’DA PISIRIK MÜSLÜMANLIĞIN FATURASI

KİM KAZANDI KİM KAYBETTİ?

BAŞBAKAN “ŞEY”İNİ Mİ KESTİ?

SİLAH SENİN OMZUNDA TETİK BAŞKASININ ELİNDE

DERİN “GEZİ”NTİ

KİMLER GEZİ PARKINDA MİLLET BUNUN FARKINDA

TAKSİM DEREBEYLİĞİ’Nİ KİM KURDU?

BÜYÜK SAVAŞIN KÜÇÜK PROVALARI

AJANLAR İÇİMİZDE FİNK ATIYOR

AYAKLANMA PROVASINDA İLGİNÇ KOALİSYON

DEĞİŞEN DÜZENLER VE KÜRESEL SAVAŞ İHTİMALİ

ORTADOĞU'NUN STATÜKOSU DEĞİŞİYOR

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
02:03
 // CUK OTURMUŞ
Daha ne yorumu yapacam... Alper abi söyleyecek söz bırakmamış. İnşallah İslam BM si kurulur da, bu çifte standartlı uygulamalarla muhattap olmayız....
24 Temmuz 2013 02:03