YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bu bir bağımsızlık hareketidir
25 Şubat 2008 11:23
Danıştay'da meydana gelen saldırıdan sonra halkıyla, siyasetçileriyle, medyası ve sivil toplumuyla Türkiye çetin bir sınavdan geçti. Ne yazık ki sınavda kalanlar oldu. Eskiden kalma alışkanlıklarla yine birbirimizi suçladık, yine konulan tuzaklara düştük. Çok şükür ki durum birkaç gün içinde berraklaştı. Böylece felaket büyümedi.
Peki ne oldu? Tetikçi, azmettirici, destekçi, Susurluk, gladio, mafya derken iş emekli askerlere kadar geldi dayandı. Peki gerçek faili bulduk mu? Bazıları içinden şöyle geçiriyor. "Aslında bulduk, ama söyleyemiyoruz." Aslında bulduk derken bazılarının kafalarından geçen kimdir? Şimdi ben cüret edip söylemek istiyorum. Bazılarının kafalardan geçen Türk Silahlı Kuvvetleri'dir. Yani Ak Parti hükümetinden rahatsız olan TSK'nın yeni cumhurbaşkanını bu Ak Parti çoğunluğuna sahip parlamentoya seçtirmeyip "Laik rejimi" korumak için bu olaylara destek verdiğini hatta organize ettiğini düşünüyor. İfade edilemiyor olsa bile böyle bir düşünce bu olayları açıklama konusunda son derece sakat ve son derece yanlış bir düşüncedir. Türkiye en kısa zamanda bu düşünceye sahip insanların kafalarındaki tereddütleri gidermelidir. Bu düşünce tamamen ve sadece Danıştay terörünü organize edenlerin işine yarayacak bir yaklaşımdır. Türk Silahlı Kuvvetleri zan altında bırakılmamalıdır.
Peki Susurluk denilen, derin devlet denilen, gladio denilen oluşumların ardında gerçekte kim vardır? El cevap: Bu oluşumların görünen kısmının içinde bazı emekli ve hatta bazı muvazzaf askerler, bazı istihbaratçılar, çete-mafya uzantıları bulunsa bile bu kesimleri toptan töhmet altına sokacak kanaatler çok tehlikelidir. Danıştay olayının da, son zamanlarda para piyasalarının sarsılmasının da, PKK terörünün tırmandırılmasının da, altında kesinlikle Amerika'nın Neoconları vardır. Amerikanın Neoconları diyerek sınırlandırıyorum. Çünkü Amerika sadece bunlardan ibaret değil ve Amerika'nın büyük çoğunluğu da bu Neoconlardan hoşlanmıyor. ABD bunları nasıl uyguluyor? Elbette ki ülkemizin içinde bulunan işbirlikçileri, provokatörleri, ruhunu şeytana satmış kişileri kullanarak uyguluyorlar. Peki Neoconların ne derdi var da Türkiye'ye bunları reva görüyorlar. Bir kere sadece Türkiye'ye yapmıyorlar. Söz dinletemediklerini düşündükleri çok sayıda ülkeye yapıyorlar. Bu ülkeleri artık herkes biliyor. Türkiye söz dinlemiyor mu? Evet Türkiye artık eskisi gibi ABD'nin her talebine "baş üstüne" demiyor. İtiraz ediyor, fikir üretiyor, proje sunuyor, müstakil girişimlerde bulunuyor. Artık Türkiye ABD ile alacağı borçları, ödeme zorluklarını Ege, Kıbrıs, AB konularında ihtiyaç duyacağı desteği konuşmuyor. Irak'ın Suriye'nin, İran'ın istikbalini, Orta Asya'nın kaderini konuşuyor. Ortadoğu için inisiyatif alıyor. Kısacası artık Türkiye güdümlü, uzaktan, okyanus ötesinden kumandalı bir Türkiye olmak istemiyor. Türkiye "Büyük" Türkiye olmak istiyor. Göstermelik değil gerçek manada demokrasi istiyor.
Artık Türkiye, Türküyle, Kürdüyle, Alevisi, Sünnisiyle, ülkücüsü, solcusuyla, topyekün halkıyla, ordusuyla Amerika'ya şunu haykırıyor:
"Artık çekin ellerinizi ülkemizden, son kullanma tarihi geçmiş taktikleri bize yutturamazsınız, kardeş kavgası çıkartamazsınız. Artık bu ülkeyi siz değil, sadece biz yöneteceğiz. Bu bir bağımsızlık mücadelesidir. Bu bir dönülmez yoldur. "Ya devlet başa, ya kuzgun leşe." ANLASANIZ DA ANLAMASANIZ DA.
Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.