YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
"Bedduamız tuttu" demek için!
20 Ağustos 2014 16:25

Yeni Türkiye yoluna devam ederken içeriden ve dışarıdan çelme takma girişimleri de yeni boyutları ve yeni şekliyle devam ediyor. Zararı yok saldırmaya devam etsinler. Neticede muvaffak olamayacaklar. Ama Yeni Türkiye’nin daha sağlam temeller üzerinde yükselmesine istemeyerek de olsa vesile olacaklar. Lakin hepsi bu kadar değil. Türkiye’nin içindeki Müslüman görünümlü gizli İslam ve ümmet düşmanlarını bu toplum daha net görmeye başlayacak. İşbirlikçileri daha iyi göreceğiz.

22 Mayıs’ta İstanbul Okmeydanı Cemevi’nde cenaze merasimi sonrası katledilen Uğur Kurt’un ölümünün nasıl olduğu, planlı olup olmadığı bir an evvel netleştirilmeli.

8 Haziran’da Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı bahçesinde yapılan bayrak provokasyonunun kimler tarafından planlandığı, içerideki askerlerin neden müdahale etmedikleri açıklığa kavuşturulmalı.

Bir buçuk seneyi geride bırakan 'Çözüm Süreci' hem Hükümet hem de İmralı tarafında sorunsuz yürütülürken, çözümden rahatsız olduğu için bunu sabote etmek için çalışan kesimlerin kimlerden olduğu görülmeli. PKK içindeki savaş yanlılarının kimler oldukları ve bu kesimlerin başka kimlerle paralel çalıştıkları netleştirilmeli.

Son konuşmasında Abdullah Öcalan, "30 yıllık savaşın büyük bir demokratik müzakereyle sonuçlanma aşamasında olduğunu,” belirtip “Bu sürecin sadece Türkiye'de değil, tüm bölgede ağır sorunların çözümüne dönük, barış ve özgürlükler temelinde model olacak tarihi imkanlar barındırdığını” vurgularken, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili başlayan yeni dönem için de"Demokratik Türkiye ve Demokratik Cumhuriyet olgusu ütopya olmaktan çıktı” derken şimdi ne oldu?

30 yıldır devam eden silahlı çatışma süresince hiç heykel dikme girişiminde bulunmayanlar şimdi ne oldu da her şeyin çözüm istikametinde olumlu gittiği bir süreçte çözümün içine heykel dikmeye kalkıştılar. Kürtlerin bütün meseleleri çözüldü de bir tek mezarlığa heykel dikme işi mi kaldı? PKK’nın başı Öcalan’ı çözüm konusunda kimler boşluğa düşürmek istiyor?

Müslüman mezarlığına heykel dikerek çözümü sabote etmek isteyenlerin heykelci Kemalistlerden ne farkı olabilir?

Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde ve Köşk’teki devir teslim öncesinde yapılan bu tahriklerin, provokasyonların, sabotaj girişimlerinin karanlık kalacağı mı zannediliyor.

Bu ülkenin insanları birkaç sene içinde birçok gerçeği gördü ve öğrendi. İlerleyen dönemde çok daha fazlasını görüp, öğrenip tanıyacağız.

Papa'nın önünde eğilip ona biat edip Müslüman bir Başbakan'ın ölümü için her gece Kabe ve Mescid-i Nebevi dahil her yerde cemaatine beddua ettirenleri tanıyacağız.

Hıristiyanla, Siyonistle Budistle, komünistle, ateistle her türlü millet ve İslam düşmanı ile diyalog kurup, iş birliği yapıp Müslümanlara tuzak kuranları, Müslümanlara darbe planlayanları, tanıyacağız.

12 Eylül’de, 28 Şubat’ta darbecilere selam durup, tazim edip ülkeye demokrasi ve özgürlük için çalışanlara savaş açanları tanıyacağız. İslam’ın emri başörtü için füruat diyerek yasağa kılıf ve İslam dışı fetva uyduranları tanıyacağız.

Ezanı yasaklayan zihniyetle koyun koyuna çalışıp Müslümanca yaşayabilmemiz için çırpınanlara iftira edenleri göreceğiz. “Dershanemiz kapatılmasın” diye camileri kapatanlarla, Kur’an’ı yasaklayanlarla aynı cepheye geçenleri tanıyacağız. Ortalığı cehenneme çevirmek için yapılmış olan, Türkiye’deki Gezi provokasyonunu masum ve mazur görüp eylemcilere habire gaz veren ama Ferguson’da yolda yürüyen zencileri "Caddede bir geri bir ileri giderek, tutarsız davranıyordu" diyerek katleden ABD yönetimine gıkını çıkarmayanları daha iyi tanıyacağız.

Gezi olaylarında üzerine gaz sıkılan eylemcilere karşı hükümeti yaylım ateşine tutan, “diktatör” diyen“nemrut” diyen ama Gazze’de iki binden fazla Müslümanı çoluk çocuk demeden katleden on binden fazla Müslümanı yaralayan, Filistin şehirlerini yerle bir eden İsrail otoritesine selam duranları unutmayacağız.

“Biz kul hakkı yemedik” diye viyaklayıp masum insanları alakasız biçimde, uygun buldukları örgütlere mensup gibi göstererek devre dışı bırakmaya çalışanları unutmayacağız. Kul hakkından bahsedip her yıl sistematik olarak çaldıkları sınav soruları ile hak etmeyen insanları hak edilmeyen kademelere taşıyanları unutmayacağız.

Tüm oyunları, senaryoları, planları, tuzakları tersine dönen, ayaklarına dolaşan, başlarına geçenlerin memleketi cehenneme çevirmek için neler yaptıklarını kullar da görüyor, Allah da görüyor.

Defalarca farklı farklı tarihler söyleyip, Başbakan için “şu tarihte ölecek” diyerek kendine bağlı safları efsunlayan ve yönlendiren meczubun, “Bedduamız tuttu” görüntüsü vermek için ülkeyi ateşe atmaya çalışmasını ne bu millet affeder ne de Allah affeder!

Beddua ettiğiniz, tuzak kurduğunuz Müslümanların ahı öyle tutar ki, ne Neoconlar, ne çok sevdiğiniz ülkenin Netanyahu’su, ne kölesi olduğunuz AB ne de emrine girdiğiniz şeytan kurtarabilir sizi!

 

Alper TAN

20.08.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATIYI KAVURABİLİR!

İÇİMİZDEKİ VE DIŞIMIZDAKİ İSRAİL

KADER ADALET EDER

BATI ORADA MÜSLÜMANLAR NERDE?!

KÜRESEL SEFERBERLİK BAŞLADI

HAMAS İSRAİL OTORİTESİNİ TANIMADI DEVLET OLDU

ADANMIŞ RUHLAR MI, ALDANMIŞ RUHLAR MI?

PARALEL KULAK KİM İÇİN DİNLİYOR?

RAKAMLARLA DÜNYA SAVAŞINA DOĞRU

ORTADOĞU DAĞILIYOR

 

Yazarın Önceki Yazıları
Batı medeniyetinin çöküşüne hazır olun 22.03.2017Haçlı birliğine karşı hilal birliği 15.03.2017Avrupa niçin düşmanlıkta yarışıyor? 10.03.2017Niçin "hayır" demeliyiz! İşte sebepler.. 06.03.2017Aslında "kimler rahatsız" 03.03.201728 Şubat'ın 28 Günahı 28.02.2017Fethullah'ı verseler ne olacak! 23.02.2017Bu sistemin ne zararı vardı da değiştiriyoruz? 15.02.2017ABD'nin dinci siyaseti tutar mı? 12.02.2017Sandığa giderken dünyada neler oluyor? 09.02.2017Donald Trump'a teşekkür mektubu 31.01.2017ABD gizli belgesi ve Reina saldırısı! 17.01.2017ABD, NATO, Terör ve Cuma Hutbesi! 02.01.2017Batı Savaşı Kaybetti. İstese de İç Savaş Çıkartamaz! 30.12.2016Suriye'de kimlerle savaşıyoruz? 27.12.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
Sayın Alper Tan
 // M.N.A
Allah size uzun ve hayırlı bir ömür versin. yaptığınız yorumlar harika Allah kanal a yöneticilerinden razı olsun...
26 Ağustos 2014 08:58
paralel yapı ve ergenekon Türkiye'nin 40 yıllık terör ve darbeler dönemi
 // hıfzı
Yollara yerleştirilip hemen pkk'ye mal edilen mayınlar, bilinen bilinmeyen gizli destekler, sosyal, siyasal entrikalar ve toplumun farklı kesimlerinin kaşınmasıyla oluşturulan halk hareketleri; bütün bunlara bütüncül ve derin bir bakışa ihtiyaç var.
...
21 Ağustos 2014 Perşembe 08:38