YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
"Bedduamız tuttu" demek için!
20 Ağustos 2014 16:25

Yeni Türkiye yoluna devam ederken içeriden ve dışarıdan çelme takma girişimleri de yeni boyutları ve yeni şekliyle devam ediyor. Zararı yok saldırmaya devam etsinler. Neticede muvaffak olamayacaklar. Ama Yeni Türkiye’nin daha sağlam temeller üzerinde yükselmesine istemeyerek de olsa vesile olacaklar. Lakin hepsi bu kadar değil. Türkiye’nin içindeki Müslüman görünümlü gizli İslam ve ümmet düşmanlarını bu toplum daha net görmeye başlayacak. İşbirlikçileri daha iyi göreceğiz.

22 Mayıs’ta İstanbul Okmeydanı Cemevi’nde cenaze merasimi sonrası katledilen Uğur Kurt’un ölümünün nasıl olduğu, planlı olup olmadığı bir an evvel netleştirilmeli.

8 Haziran’da Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı bahçesinde yapılan bayrak provokasyonunun kimler tarafından planlandığı, içerideki askerlerin neden müdahale etmedikleri açıklığa kavuşturulmalı.

Bir buçuk seneyi geride bırakan 'Çözüm Süreci' hem Hükümet hem de İmralı tarafında sorunsuz yürütülürken, çözümden rahatsız olduğu için bunu sabote etmek için çalışan kesimlerin kimlerden olduğu görülmeli. PKK içindeki savaş yanlılarının kimler oldukları ve bu kesimlerin başka kimlerle paralel çalıştıkları netleştirilmeli.

Son konuşmasında Abdullah Öcalan, "30 yıllık savaşın büyük bir demokratik müzakereyle sonuçlanma aşamasında olduğunu,” belirtip “Bu sürecin sadece Türkiye'de değil, tüm bölgede ağır sorunların çözümüne dönük, barış ve özgürlükler temelinde model olacak tarihi imkanlar barındırdığını” vurgularken, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili başlayan yeni dönem için de"Demokratik Türkiye ve Demokratik Cumhuriyet olgusu ütopya olmaktan çıktı” derken şimdi ne oldu?

30 yıldır devam eden silahlı çatışma süresince hiç heykel dikme girişiminde bulunmayanlar şimdi ne oldu da her şeyin çözüm istikametinde olumlu gittiği bir süreçte çözümün içine heykel dikmeye kalkıştılar. Kürtlerin bütün meseleleri çözüldü de bir tek mezarlığa heykel dikme işi mi kaldı? PKK’nın başı Öcalan’ı çözüm konusunda kimler boşluğa düşürmek istiyor?

Müslüman mezarlığına heykel dikerek çözümü sabote etmek isteyenlerin heykelci Kemalistlerden ne farkı olabilir?

Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde ve Köşk’teki devir teslim öncesinde yapılan bu tahriklerin, provokasyonların, sabotaj girişimlerinin karanlık kalacağı mı zannediliyor.

Bu ülkenin insanları birkaç sene içinde birçok gerçeği gördü ve öğrendi. İlerleyen dönemde çok daha fazlasını görüp, öğrenip tanıyacağız.

Papa'nın önünde eğilip ona biat edip Müslüman bir Başbakan'ın ölümü için her gece Kabe ve Mescid-i Nebevi dahil her yerde cemaatine beddua ettirenleri tanıyacağız.

Hıristiyanla, Siyonistle Budistle, komünistle, ateistle her türlü millet ve İslam düşmanı ile diyalog kurup, iş birliği yapıp Müslümanlara tuzak kuranları, Müslümanlara darbe planlayanları, tanıyacağız.

12 Eylül’de, 28 Şubat’ta darbecilere selam durup, tazim edip ülkeye demokrasi ve özgürlük için çalışanlara savaş açanları tanıyacağız. İslam’ın emri başörtü için füruat diyerek yasağa kılıf ve İslam dışı fetva uyduranları tanıyacağız.

Ezanı yasaklayan zihniyetle koyun koyuna çalışıp Müslümanca yaşayabilmemiz için çırpınanlara iftira edenleri göreceğiz. “Dershanemiz kapatılmasın” diye camileri kapatanlarla, Kur’an’ı yasaklayanlarla aynı cepheye geçenleri tanıyacağız. Ortalığı cehenneme çevirmek için yapılmış olan, Türkiye’deki Gezi provokasyonunu masum ve mazur görüp eylemcilere habire gaz veren ama Ferguson’da yolda yürüyen zencileri "Caddede bir geri bir ileri giderek, tutarsız davranıyordu" diyerek katleden ABD yönetimine gıkını çıkarmayanları daha iyi tanıyacağız.

Gezi olaylarında üzerine gaz sıkılan eylemcilere karşı hükümeti yaylım ateşine tutan, “diktatör” diyen“nemrut” diyen ama Gazze’de iki binden fazla Müslümanı çoluk çocuk demeden katleden on binden fazla Müslümanı yaralayan, Filistin şehirlerini yerle bir eden İsrail otoritesine selam duranları unutmayacağız.

“Biz kul hakkı yemedik” diye viyaklayıp masum insanları alakasız biçimde, uygun buldukları örgütlere mensup gibi göstererek devre dışı bırakmaya çalışanları unutmayacağız. Kul hakkından bahsedip her yıl sistematik olarak çaldıkları sınav soruları ile hak etmeyen insanları hak edilmeyen kademelere taşıyanları unutmayacağız.

Tüm oyunları, senaryoları, planları, tuzakları tersine dönen, ayaklarına dolaşan, başlarına geçenlerin memleketi cehenneme çevirmek için neler yaptıklarını kullar da görüyor, Allah da görüyor.

Defalarca farklı farklı tarihler söyleyip, Başbakan için “şu tarihte ölecek” diyerek kendine bağlı safları efsunlayan ve yönlendiren meczubun, “Bedduamız tuttu” görüntüsü vermek için ülkeyi ateşe atmaya çalışmasını ne bu millet affeder ne de Allah affeder!

Beddua ettiğiniz, tuzak kurduğunuz Müslümanların ahı öyle tutar ki, ne Neoconlar, ne çok sevdiğiniz ülkenin Netanyahu’su, ne kölesi olduğunuz AB ne de emrine girdiğiniz şeytan kurtarabilir sizi!

 

Alper TAN

20.08.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATIYI KAVURABİLİR!

İÇİMİZDEKİ VE DIŞIMIZDAKİ İSRAİL

KADER ADALET EDER

BATI ORADA MÜSLÜMANLAR NERDE?!

KÜRESEL SEFERBERLİK BAŞLADI

HAMAS İSRAİL OTORİTESİNİ TANIMADI DEVLET OLDU

ADANMIŞ RUHLAR MI, ALDANMIŞ RUHLAR MI?

PARALEL KULAK KİM İÇİN DİNLİYOR?

RAKAMLARLA DÜNYA SAVAŞINA DOĞRU

ORTADOĞU DAĞILIYOR

 

Yazarın Önceki Yazıları
Haçlılar neden DAİŞ'i bitirmek istemez? 21.10.2016İşte gizli belge, ABD en tehlikeli terör örgütü 18.10.2016Cenk meydanı ısınıyor 13.10.2016ABD'nin korkusu ve Rusya'nın beklentisi ne? 11.10.2016Lozan'da ne kazandık ne kaybettik? 06.10.2016Sevr'i gösterip Lozan'a razı ettiler" 29.09.2016Bu terör değil savaş ama kiminle? 26.08.2016Vekalet savaşlarının sonunda ne var? 23.08.2016Küresel savaş ve Haçlıların truva atı FETÖ! 04.08.2016FETÖ-NATO darbesinin kanıtları 26.07.2016Gün birlik günüdür, zafer inananlarındır 20.07.201615 Temmuz darbe teröründen çıkan dersler! 16.07.2016"Normalleşme" sadece bize mi lazım? 14.07.2016BM ve NATO gözetiminde soykırım: Srebrenitsa 11.07.2016Bu bir postmodern dünya savaşıdır! 24.06.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
Sayın Alper Tan
 // M.N.A
Allah size uzun ve hayırlı bir ömür versin. yaptığınız yorumlar harika Allah kanal a yöneticilerinden razı olsun...
26 Ağustos 2014 08:58
paralel yapı ve ergenekon Türkiye'nin 40 yıllık terör ve darbeler dönemi
 // hıfzı
Yollara yerleştirilip hemen pkk'ye mal edilen mayınlar, bilinen bilinmeyen gizli destekler, sosyal, siyasal entrikalar ve toplumun farklı kesimlerinin kaşınmasıyla oluşturulan halk hareketleri; bütün bunlara bütüncül ve derin bir bakışa ihtiyaç var.
...
21 Ağustos 2014 Perşembe 08:38