YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
BAŞBAKAN “ŞEY”İNİ Mİ KESTİ?
27 Haziran 2013 14:01

27 Mayıs 2013 gecesinde başlayan ama bir iki gün sonra çığrından çıkarak yaklaşık 3 hafta devam eden vahşi eylemler tartışılmaya devam ediliyor. Bu vahşeti demokratik bir hak ve bir özgürlük eylemi olarak cicili biçili göstermeye çalışanlar, milletin gözünü boyamaya çalışıyorlar. Aklımızla ve zekamızla alay ediyorlar. Arkadaki vahşetin önüne üç beş güzel kız, birkaç sanatçı, birkaç gitar çalan konu mankeni yerleştirerek gerideki olanları perdelemeye uğraşıyorlar.

Baskı var mı?

Neymiş efendim arkadaşlar kendilerini baskı altında hissediyorlarmış. Neymiş? Arkadaşların her yerde rahat rahat içki içmeleri engellenmeye çalışılıyormuş. Neymiş başbakan kadınların kaç çocuk doğurması gerektiğine karar veriyormuş. Yapma yahu! Öyle mi?

Bunlar baskı değil miydi?

Bak şimdi dinle.. Senin zihniyetin cumhuriyet boyunca bu ülkenin neredeyse yüzde 80-90’ını oluşturan mütedeyyin insanları sürekli olarak tehdit ve baskı altında tuttu. Müslümanın ezanını yasakladı. İnsanların dinini öğrenmesini engelledi. Kutsal kitaplarının öğrenilmesine mani oldu. İnancından dolayı örtünen kadınların zorla başı açtırıldı. Fransız askerleri de Maraş’ta Müslüman kadının zorla başını açmaya kalkışmıştı. 28 Şubat 1997 sonrası Kur’an öğrenme yaşı kanun çıkarılarak kısıtlandı. 12 yaşından önce Müslüman çocukların dinlerini öğrenmesi yasaklandı. Müslümanların kendi paralarıyla alıp kestiği kurbanların derisinin nereye verileceğine kanun çıkararak rejim karar veriyordu.

Halkın oylarıyla seçilen bayan milletvekili Meclis’te yemin ettirilmedi. Dönemin başbakanı örtülü bayan milletvekili Merve Kavakçı’ya düşman askerine saldırırcasına hakaret etti. Yüzlerce milletvekili sözlü olarak kadına saldırdılar, hakaret ettiler. Rejimin militan savcısı gece yarısı o bayan milletvekilinin kapısına dayandı. Mütedeyyin insanların kurduğu siyasi partiler sistemin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldı.

O gün zulmü neden desteklediniz?

Daha binlercesini sayabilirim. Ama değmez. Sadece sana şunu soruyorum. Madem demokrasiyi ve özgürlüğü bu kadar çok seviyordunuz. O günlerde bu olanları üzüntüyle mi karşıladınız, göbek atarak mı? Neden zerre kadar demokratik bir tepki göstermediniz de aksine bu yasakçı zihniyete destek verdiniz?

Onlar yakıp yıktılar mı?

Ayrıca cumhuriyet tarihi boyunca bu sistematik zulme maruz kalan insanlar bir kere olsun sokağa çıkıp, kamu binalarını yıktılar mı, polise saldırdılar mı, başbakanlık binasını ve başbakanın konutunu işgal etmeye yeltendiler mi? Masum esnafın iş yerlerini yakıp yıktılar mı? Otobüsleri tahrip edip, polisleri öldürdüler mi? Yoldan geçen çocukları köprüden aşağı attılar mı? Kendilerine zulmediliyor diye farklı görüşten vatandaşlara saldırgan davranıp küfür ve hakaret ettiler mi? Eylem alanında bu ülkenin bayrağını yaktılar mı? Yabancı ülkelerin gizli servisleri ve medyası ile ortak eylem ve iş birliği yaptılar mı?

O polis kardeşin olsaydı?

Vay efendim polis Ethem Sarısülük’ü neden öldürmüş? Elbette hiçbir insanın öldürülmesini tasvip edemeyiz ve savunamayız. Peki; Ethem Sarısülük masum bir şekilde parkta piknik yaparken mi vurulmuş, yoksa sokaktaki tedhiş olaylarını organize ederken mi? Adana’da yoldan geçerken sizin savunduğunuz eylemciler tarafından köprüden atılan küçük çocuğun ne günahı vardı? Görevini yaparken şehit edilen polis bu ölümü hak etmiş miydi?

Sen içki içme özgürlüğünü savunurken başkalarının hayat hakkını elinden alacaksın. Öldürme özgürlüğün de olacak.. Her yeri yakıp yıkma özgürlüğün de olacak.. Ama bu yakıp yıkma işini yapanlar yakalanıp yargılanmaya başlayınca buna “Cadı avı başladı” diyeceksin. Yok yahu..

Başbakan “şey”ini mi kesti?

Devlet karar alıp kadınların az sayıda çocuk doğurması için “Aile planlaması” adı altında bedava doğum kontrol hapı dağıttığında rejim baskı yapmış olmuyor, demokrat ve özgürlükçü oluyor da Başbakan Erdoğan, ülkenin geleceği ve nüfusun korunması adına, bir baskı yapmaksızın herhangi bir mecburiyet söz konusu değilken sadece bir tavsiye niteliğinde “üç çocuk” dediği zaman baskı oluyor öyle mi? Başbakan Erdoğan bir yasa çıkardı da “En az 3 çocuk yapmayan erkeklerin ‘şeyini’ keserim mi” dedi.

“Ethem Sarısülük neden öldürüldü” diye sorduğu halde, “Gezi Parkı’nda çadırlar neden yakıldı, polis neden biber gazı kullandı” diye sorduğu halde, bu kadar kamu malı neden tahrip edildi, masum esnafın işyerleri neden yakılıp yıkıldı, polis neden öldürüldü bu kadar polisi kim yaraladı diye sormayan ve hatta bu soruları duymak istemeyenlere soruyoruz. Bu vahşileri kahramanlaştıran CHP ve diğer destekçilere soruyoruz:

Bunlar size yapılsaydı?

Bu vahşeti yapanlar, özgürlük istiyoruz diyerek CHP Genel Merkezi’ni basıp cam-çerçeve indirseler, binayı yakıp yıksalardı; Kemal Kılıçdaroğlu bunu yapanlara “Çocuklar ne büyük bir kahramanlık yaptınız” mı derdi? Ucuz kahramanlık yaparak polise ana avrat söven CHP milletvekili Levent Gök, öldürülen polis senin kardeşin olsaydı ne düşünürdün? Kafasında gaz maskesiyle eylem yerine gidip olayları fişekleyen CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Adana’da eylemciler tarafından köprüden atılan çocuk senin oğlun olsaydı, ne derdin? Kendini şövalye zanneden Muharrem İnce, yolu mecburen eylem alanından geçtiği için o eylemcilerden küfür ve hakaret yiyen kadın senin eşin olsaydı o eylemcilere teşekkür mü ederdiniz?

Sizin arzu ettiğiniz özgürlük, borsayı allak bullak etme ve 3 haftada bu millete yüzlerce milyon lira zarar verme özgürlüğü müdür? Sizin arzu ettiğiniz özgürlük başına bir örtü geçirerek şalvarlı müftünün karısı olduğunu iddia ederek başbakana hakaretler yağdıran CHP’li bar işletmecisinin yalan ve hakaret özgürlüğü müdür? Menemen’de de 28 Şubat’ta da böyle yapmıştınız. Sizin arzu ettiğiniz özgürlük meydanda soyunup kendini izleyen erkeklere bedenini sergileyen ve “İsviçre’den özgürlük ve aydınlık getirdim”diyen kadının söyledikleri midir?

Sizin arzu ettiğiniz özgürlük bu ülkenin iflah olmasını istemeyen ülkelerin gizli servisleriyle bu ülkede operasyon yapma özgürlüğü müdür?

Geçti o günler..

Menemen’de, Dersim’de, 27 Mayıs’ta, 12 Eylül’de 28 Şubat’ta, 27 Nisan’da yaptıklarınızı bu millet unutmadı? Ve asla …asla unutmayacak..

Alper TAN

26.06.2013 

 

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
çok iyi tespitler
 // ersin ak
teşekkürler...
02 Nisan 2014 Çarşamba 09:12
aman dikkat...
 // muzaffer kırşehirlioğlu
Ali Purs efendi, bu olaylara karışanların hepsini aynı inanç ve tarikattan saymak hatalı olur. belki akp aleytarları veya kendini muhalif gören marjinal sol örgütler demek gerekir. bunların aşırıya kaçan ve ülkeyi bir anda kaosa sürükleyen eylemlerini masum bir protesto olarak görmek aşırı saflık olur kanaatındayım. keşke etem de, polis de ölmeseydi de bu olaylar çabuk unutulsaydı......
21 Temmuz 2013 Pazar 01:34
diğer %50
 // halil dellal
bizde madımak çorum maraşı unutmicaz ...
05 Temmuz 2013 Cuma 10:39