21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,939
 • BIST94.552
 • Dolar4,7378
 • Euro5,4908
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2357
 • İstanbul24 °C
 • Ankara21 °C
 • İzmir25 °C
 • Konya18 °C
 • Adana24 °C
 • Antalya25 °C
 • Diyarbakır24 °C
 • Bursa21 °C
 • Kayseri16 °C
 • Kocaeli20 °C
 • Şanlıurfa27 °C
 • Gaziantep21 °C
 • İçel26 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Allah'ı dinlemediler insanları dinlediler
27 Şubat 2014 17:49

Türkiye’de hukuk skandalları devam ediyor.

Yayınlanmış bir kitabından dolayı önemli bir emniyet müdürü üyelerinin kimler olduğu bilinmeyen bir “Terör örgütü” üyesi olmakla suçlanarak cezaevine sokulmuş ve susturulmuştu. Hala cezaevinde..

Yayınlanmamış bir kitap çalışmasından dolayı gazeteciler cezaevine sokuldu. Sonra çıktılar.

Darbe teşebbüsünde bulunan Balyoz’cular, yargılanıp hüküm giyip Yargıtay’ca cezaları onanırken, yapılmış bir darbe olan ve yapanların da “postmodern darbeydi” dedikleri darbeyi gerçekleştirenler, 17 Aralık darbe girişiminin yapıldığı gün hep beraber serbest bırakıldılar. Bu tahliyelerden birkaç hafta öncesinde Paralel örgütün liderinin “Elimde imkan olsaydı hepsini serbest bırakırdım” açıklaması yapmış olması, bu tahliyelere ayrı bir dikkat kesilmemizi gerektiriyor.

7 sene önceki Hrant Dink cinayetini hala tam olarak aydınlatmamış olanlar, Rahip Santoro, Zirve ve Muhsin Yazıcıoğlu davalarını sürüncemede bırakanlar, 28 Şubat darbecilerini gereği gibi yargılamayan, üstelik kurtarmaya çalışanlar, 28 Şubat sonrası batırılan bankaların içini kimin boşalttığını merak etmeyenler, 8 sene önceki Danıştay saldırısının aydınlanması için gayret etmeyenler, 17 bin 500’den fazla faili meçhul cinayeti kimin yaptığını araştırmayanlar, ülkede kimsenin duymadığı bir örgüt bulmuşlar.

Kimmiş bu örgüt? “Selam Terör Örgütü.” Bu sanal terör örgütünün binlerce üyesi varmış. Tespit edilen hiçbir terör hazırlığı yokmuş, hiçbir terör olayı yapmamış. Ama bu örgütün sözde üyeleri 3 sene boyunca dinlenmiş, fiziki ve teknik takip yapılmış. Devletin savcısı, hakimi, polisi yıllarca mesaisini bu işlere harcamış. Milletin paraları bu sözde örgütün takibi için harcanmış. Bu süreçler başsavcıdan bile gizlenmiş.

Başka ne olmuş? 3 yıl dinleme ve takip yapılmış. Ama hala dava açılmamış. Fakat dosya da kapatılmamış. İhtiyaç(!) halinde kullanılmak üzere, adliyede yerin yedi kat altında saklanmış. Paralel örgüt deşifre edilip savcıların yerleri değiştirilmeye başlanınca savcılar, apar topar ve suçluluk psikolojisi ile bu kayıtları silmeye, belgeleri yok etmeye çalışmışlar! İddialar böyle.. Neden acaba? Ortada bir terör örgütü var ise ve siz o örgütü ortaya çıkarmak için 3 sene çalışma yaptı iseniz; görev yeriniz değiştirilince neden kayıtları silmeye çalıştınız?

Yasal, hukuki bir yargı süreci yürüttü iseniz neden telaşa kapıldınız? Neyi kimden gizliyorsunuz? Hukuki belgeleri imha etmek, silmek suç değil midir? Yoksa siz bu dinleme ve takipleri hukuk için değil de üyesi olduğunuz bir örgüt için mi yaptınız?

Balyoz darbe planını yapanlar binlerce insanı fişlemiş ve darbe sonrası stadyumlara doldurup hapsetmeyi planlamıştı. Siz de mi böyle bir plana hizmet ettiniz? Bu planı kimlerle birlikte kim adına yaptınız?

Bu yaptıklarınız hukukun dışına çıkarak yapılmış bir fişlemenin daniskası değil midir? Tayyip Erdoğan’ı fişleme yapmakla “Muhaberat devleti” kurmakla suçlayan zihniyete soruyoruz. Bu yapılan “Muhaberat devleti,” “Cemaat devleti” kurmanın daniskası değil midir? Böyle bir zihniyeti, savunduğunuz Avrupa Birliği ve Kopenhag kriterlerinin hangi maddeleri ile telif ediyorsunuz?

Başbakanı, Hitler, Firavun, Nemrut olmakla suçladınız. Devlet içindeki uzantılarınızla ve milletin paralarıyla yaptığınız fişlemelerin BAAS rejiminin yaptıklarından farkı var mı?

Dünyada mücadele eden Müslümanları kendi medyanızda “Cihadist” diye isimlendiriyor, üstelik onları küçümsüyor, dışlıyor ve ötekileştiriyorsunuz? İşgalcilere karşı mücadele eden Müslümanları “terörist”olarak gösteriyorsunuz. Kendiniz işgalcilerle bir olup Müslümanlara operasyon yapıyorsunuz..Neoconlar’ın “Ilımlı Müslüman” iltifatına mazhar olmak için yarışıyorsunuz..

Takke düştü ve kel göründü artık. Bundan sonra iş birlikçiler kendilerini daha fazla gizleyemeyecekler. Okyanus ötesindeki güçler adına yaptıkları algı operasyonları ve psikolojik harp taktikleri tutmayacak, üstelik ayaklarına dolaşacak. Seçimleri etkilemek için her türlü pisliği, küstahlığı yapacaklar. Ama tutturamayacaklar, başaramayacaklar. Kaybedecekler.

Bu devletin en önemli kurumları ABD güdümlü gizli yapının kontrolünde iken bile başaramadıklarını şimdi hiç başaramazlar. Şimdi, kurumlar arasında fitne-fesat çıkarmak için de gayret ediyorlar. Nifak peşindeler. Cumhurbaşkanı ile Başbakan'ın, Genelkurmay’la diğer kurumların arası açılmaya çalışılıyor. Muvaffak olamayınca da çıldırıyorlar, hafakanlar basıyor.

O kutsadıkları yargının adalet terazisi onları da tartacak. Bakalım o zaman nasıl davranacaklar? Operasyon planladıkları kişilere “suçunuz yoksa gidin yargılanın, aklanın” diyorlardı. Şimdi aynısını kendileri için de söyleyecekler mi?

Paralel Yapı’nın adamları on binlerce insanı pervasızca fişlemişler, izlemişler, dinlemişler. Bu binlerce insanı dinlerken, arada bir Cenab-ı Allah’ı ve onun peygamberini de dinleselermiş. Ama Allah’ı ve peygamberi dinlemeyi hiç hatırlamamışlar.

Yazıklar olsun.

27.02.2014

Alper TAN

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

DOSTLAR DÜŞMAN, DÜŞMANLAR DOST OLUNCA..

İSLAM’A KARŞI PROTESTAN İSLAM ÜRETİLİYOR

PARALEL CIA PARALEL MOSSAD İÇERİDE

KARANLIK ADAMIN KALBİNE GİRMEK!

KİM İÇİN SAVAŞIYORUZ?

BİLDİRİ DAĞITAN SAVCI MI ADALET DAĞITAN HAKİM Mİ?

VESAYETÇİ MÜSLÜMANLARLA İMTİHANIMIZ-MISIR VE TÜRKİYE

MISIR'DA PISIRIK MÜSLÜMANLIĞIN SONU

KÜRESEL PROJELERE KÜRESEL DARBE

HAK ETTİN BUNU ERDOĞAN

TAKSİM DEREBEYLİĞİ'Nİ KİM KURDU?

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.