YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
ABD elçisi ne anlatıyor?
18 Ekim 2012 17:46
 

El Kaide, ABD derin devletinin kurgu operasyonu olan 11 Eylül 2001 İkiz Kule saldırılarının CIA sertifikalı taşeronuydu.  ABD, 2007 yılında gerçekte kendi eceli ile ölmüş olan El Kaide lideri Usame Bin Ladin’i 2 Mayıs 2011’de yani aradan yaklaşık dört yıl geçtikten sonra, Pakistan’da yaptığı mizansen bir operasyonla kağıt üzerinde de resmen öldürdü. Dünyayı inandırmak için de Ladin’in eski fotoğrafları üzerinde fotoshop numaraları yapıp servis ettiler. Dünyayı inandırmaya çalışırken dünyaya rezil oldular. Çünkü aynı gün, gazetelerde fotoshopla tahrip edilmiş olan Bin Ladin fotoğrafının orijinal hali, tahrip edilmiş haliyle yan yana yayınlandı.

Hollywood filmlerinin tesiriyle ABD’yi bir ilah gibi, düşmez, yenilmez devasa güç olarak görenler inanmasalar da bu güç, Irak ve Afganistan’da savaşı kazanamadı. Belki savaşı Afganistan ve Irak halkları da kazanamadı. Ama dünyanın süper gücü ABD’nin karizması koyu ve derin şekilde çizildi. Bunun üzerine Irak’tan askerlerini çekmekte olan ve Afganistan’dan da çekilmek isteyen Washington yönetimi, Amerikan halkının gözünü boyamak ve Afganistan, Irak hezimetini kamufle etmek için 2007’de hastalığı nedeniyle kendi eceliyle ölmüş olan Usame Bin Ladin için uydurma bir operasyon mizanseni yapıp Afganistan’dan çekilme işini böyle bir başarı(!)ya bağlamak istedi. Ama ne ceset ne de gerçek bir görüntü sunabildiler kanıt olarak.

Dünyaya rezil olunca, bu defa cesedi bir uçakla denize attıklarını söylediler. Yani ilkokul kitaplarındaki hikayeye döndü iş. Ceset nerde suya düştü. Su nerde inek içti.

ABD elçisi Ricciardone’nin PKK için hükümete Ladin formülü önerdiğini duyunca çok güldüm. Bize itibar etmezler biliyorum. Onların kadim dostları vardır. Onları dinlerler. Ama yine de söyleyelim. Öyle bir öneri yaptıklarına göre naçizane bazı tavsiyelerim olacak. Mesela en başta iyi bir fotoshopçu bulsunlar. İkinci olarak Murat Karayılan’ın gazetelerde daha önce hiç yayınlanmamış fotoğrafları üzerinde fotoshop yaptırsınlar. Üçüncüsü, içinde bir cansız manken veya en azından saman dolu çuvalı uçaktan denize atarken kayıt yapıp halkımıza sunsunlar. Bu kısmı bilgisayar animasyonu olarak da tasarlanabilir. Ama Hollywood’da bu işler bayağı pahalıya patlıyor. Amerikan ekonomisi zaten krizde. Yazık. Yeni bir masraf çıkmasın. Dördüncü olarak da çeşitli mesleklerden yeterli sayıda yalancı şahidi hazırlasınlar.

Son uyarımız ise şu: Aman ha bu büyük operasyondan sonra Kandil’e bayrak dikerken de Türk bayrağı yerine Amerikan bayrağı dikilmesin. Neme lazım sonra Devlet Bey çok kızar.

Eh galiba sonra ne olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Murat Karayılan’ın ölümünden sonra herhalde Fehman Hüseyin PKK lideri olduğunu ilan edecektir. Ama önemli değil. Türk-Amerikan dostluğu bakidir!

Hani son günlerde ironi yapmak moda ya. Hani 28 Şubat’ın kraliçesi Sisi de ironi yapmış ya. Ben de modaya uyup biraz ironi yapayım dedim. İroni bir tarafa bu Amerikan elçisi neden durduk yerde konuştu? Destek olmaya mı çalışıyor, pişmiş aşa su katmaya mı kalkışıyor?

PKK’ya yapılacak operasyon konusunda Türkiye’nin Amerikan desteğine ihtiyaç duyacağını sanmıyorum. Bu operasyonu yapacak olanların Amerika’ya güvendiklerini de düşünmüyorum. Türkiye hem dış politikada hem de terörle mücadelede ana eksende kendi yolunu kendisi çiziyor. Başkan Obama istese bile ABD’nin derin yapıları PKK’nın bitmesini istemezler. Terör örgütünü hem Türkiye’ye karşı hem de bölgedeki diğer ülkelere karşı kullanmak isterler. En azından İsrail’in çıkarları için bu yapıyı kullanmayı tercih ederler. Zaten kullanıyorlar da. PKK’nın Türkiye ile çarpışan kanadının başında Fehman Hüseyin var. Fehman Hüseyin hem Suriye diktatörü Beşşar Esad’dan hem de İsrail’den destek alıyor. İsrail, istihbarat, eğitim ve taktik veriyor.


Ölen PKK’lıların 23’ü İsrail vatandaşı:


PKK içinde Türkiye’ye karşı savaşan İsrail vatandaşları bile var. Bu sene içinde öldürülen PKK’lıların dörtte üçü Türkiye vatandaşı olmayanlardan oluşuyor. PKK’lı olarak öldürülenlerin 23’ü İsrail vatandaşı çıktı. Ve İsrail öldürülen bu adamların cesetlerine sahip çıktı. Kendi ülkesine götürdü.

Türkiye PKK’nın savaşan üst yönetimine operasyon hazırlığı içinde. Bu konuda her an sürpriz haberler gelebileceği bir sırada ABD elçisinin açıklamaları ilginç. Borsa diliyle açıklayacak olursak muhtemelen ABD elçisi PKK konusunda gelecek sürpriz haberleri satın almaya çalışıyor. Türkiye’de halka şirin görünmek için, Öcalan’ı biz teslim etmiştik bu işi de biz yaptık algısı verilmeye çalışılıyor olabilir.

2009’da Habur olayı öncesi PKK çözülmeye başlamışken Avrupa’nın önde gelen bazı ülkelerinin örgütün bazı liderlerini hemen gözaltına alma görüntüsü ile içeri alıp ne gibi taktikler verip ikna ettikleri biliniyor. Böyle dostlar düşman başına..

İşler yoluna girmeye yaklaşmışken umarız ABD’li dostlarımız(!) yamuk yapmazlar.

18.10.2012

Alper TAN

 

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
tebrik
 // osman duman
Alper bey tesbitleriniz çok güzel bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim....
26 Ekim 2012 00:00
ALPER TANN
 // ufuk ateş
ALPER TAN siz bu ülkede doğru dürüst biri varsa oda sensın cesurca gerçekleri olduğu gibi MEDYAYA yansıttğınız için teşekkür ederim ......
19 Ekim 2012 22:31