20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın194,212
 • BIST94.437
 • Dolar4,7316
 • Euro5,4729
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2433
 • İstanbul24 °C
 • Ankara20 °C
 • İzmir24 °C
 • Konya15 °C
 • Adana23 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır25 °C
 • Bursa20 °C
 • Kayseri16 °C
 • Kocaeli19 °C
 • Şanlıurfa25 °C
 • Gaziantep21 °C
 • İçel26 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
7 Haziran'da kim üzülecek kim sevinecek?
02 Haziran 2015 17:44

Türkiye’de yapılan son 5-6 seçimin sadece Türkiye’nin kendini ilgilendiren seçimler olmadığını aslında uluslararası seçimler olduğunu ve dünyanın her yanını ilgilendirdiğini daha önceleri de söylemiştik. Bu konuda son derece ısrarcıyız. 7 Haziran seçimleri daha öncekilere göre daha da uluslararası hale geldi. Amerikan, Alman ve İngiliz medyasının 7 Haziran seçimlerine odaklanması bundan kaynaklanıyor.

İslam karşıtı uluslararası merkezler bu defa Türkiye’de o derece sıkı bir tahkimat yaptılar ki, işi şansa bırakmak istemiyorlar. Seçimle hedeflerine ulaşma konusundaki en kritik konu ise ne edip yapıp HDP’ye %10 seçim barajını aşırmak. Odaklandıkları hedef bu.

Amaç bu olduğu için 1980 öncesi birbirlerine kurşun sıkan ve binlerce genç sağcı-solcu fidanın öldürülmesine yol açan CHP ve MHP bu günlerde can-ciğer kuzu sarması.

Ergenekon, Balyoz davalarında birbirlerinden nefret eden CHP ve Paralel örgüt, her gün sarmaş dolaş vaziyetteler. CHP milletvekilleri, Fethullah Gülen’in gönüllü avukatı olmuş durumdalar. Paralel yayın organları da CHP’nin borazanı..

PKK-HDP’yi bölücü sayan ve ona düşmanlıkla 1999’da Hükümet koalisyonuna giren MHP, Ak Parti ve Hükümete ağzına gelen küfür düzeyinde hakaretleri savururken HDP’ye tek kelime etmiyor.

KCK operasyonları yapıp, Oslo kayıtlarını yayınlayarak, MİT’e operasyon yaparak, Türk-Kürt birlikteliğini bozmaya çalışan Paralel yayın organları daha önce operasyon yaptığı HDP’nin, en önde gelen savunucusu ve borazanı oldu. Şimdilerde “TEK ÇARE HDP” diye yazıyorlar. Paralel’in akademisyeni“HDP’ye vermediğiniz her oyu aslında AKP’ye vermiş olacaksınız. Bir daha düşünün” diye cemaat tabanını HDP’ye oy vermeye ikna etmeye çalışıyor.

Diğer terör örgütü DHKP-C, Paralel örgütün de desteklediği HDP’ye desteğini açıkladı, HDP yönetimi de DHKP-C’ye teşekkürlerini sundu.

Daha önce Türkiyeli seçmeni CHP’ye oy vermeye davet etmiş olan The Ekonomist dergisi birkaç gün önce bu defa HDP’ye oy verin çağrısı yaptı.

CHP-MHP-HDP-SP-PARLEL-DHKP-C aynı safa dizilmiş durumdalar. Birbirlerinden nefret eden, bu kadar birbirinden farklı görünen bu kesimleri acaba kim bir araya getirdi. Bunları Ak Parti’ye ve dolayısıyla aslında Yeni Türkiye’ye düşmanlık konusunda motive eden konu nedir?

Karşılarına bu kadar düşmanca bir cephe konulmuşken daha önce Ak Parti’ye oy vermiş olan seçmenin kıldan tüyden hesapların peşine düşmesi ve küçük hesaplara dayanan tepkiler vermesi basiretsizlik olur. Şer cephesinin hesapları çok şedit ve çok acımasız. Ak Parti seçmeni birtakım nefsi beklentiler nedeniyle Hükümete veya partisine sandıkta bir ders ve uyarı vermeye kalkışırsa kimsenin kuşkusu olmasın ki bunun cezasını sadece Ak Parti veya Hükümet değil 1.7 milyar Müslüman çekecek, 78 milyonluk Türkiye çekecek ve en fazla da Ak Parti seçmeni çekecektir.

Eski Türkiye’nin sahipleri 13 yıldır devlet iktidarını kaybetmiş olmanın kini, intikamı ve nefret dolu düşmanlığı ile gözü dönmüş vaziyetteler. Şurası muhakkak ki ipleri ellerine geçirdikleri anda ülkedeki mütedeyyin insanlar 28 Şubat döneminden daha fena bir muameleye tabi tutulacaklar.

Eğer 7 Haziran’da bir zafiyet yaşanırsa en çok acı çekecekler arasında 1.7 milyar Müslüman dünyası da var.

Ak Parti kaybeder veya zafiyete uğrarsa bakın kimler üzülecek!

70 yıla yakındır Siyonist zulmü altında inleyen son yıllarda birazcık umuda kapılan Filistin Müslümanlarının umutları tekrar kırılacak.

Tunus ve Libya’da iktidarda bulunan yeni yönetimler zafiyete düşecekler.

Suriye’de 400 bine yakın insanını kaybeden Suriye halkının umutları başka bahara ertelenecek.

Pakistan ve Afganistan Müslümanlarının birazcık artmakta olan umutları azalacak.

Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Sudan’da, Somali’de Bosna’da, Rusya steplerindeki ümmet varlığının beklentileri en azından 20-30 yıl yeniden ertelenecek.

Peki Ak Parti 7 Haziran’da kaybederse kimler bayram edecek?

Filistinli Müslümanlara 70 yıldır soykırım yapan Siyonist İsrail kutlama yapacak.

4 yılda 400 bine yakın Suriyeli Müslümanı katleden Beşşar Esad bayram edecek.

İhvanı Müslümin’i terörist ilan eden, seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye idam kararı veren darbeci Sisi bayram edecek.

Vatikan’da Papa ve Haçlı zihniyeti sevinecek

Amerikalı Neoconlar, Almanya’da faşist Nazi unsurları ve dünyadaki tüm İslam düşmanları bayram edecekler.

Muhammed Mursi’nin idam kararının onaylanması bugün görüşüldü ve karar 16 Haziran’a ertelendi. Emin olunuz nasıl karar vereceklerine Türkiye’de 7 Haziran’da çıkacak sonuca göre karar verecekler.

Türkiye’deki Müslümanlar da kimi üzmek kimi sevindirmek istiyorlarsa ona göre karar vermeliler.

İşin özü ve özeti budur. Gerisi teferruat..

Alper TAN

02.06.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

NE KARARSIZI? NASIL KARARSIZ KALABİLİRİZ?​

HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!

SEÇİM ÖNCESİ GİZLENEMEYEN, GÖZ AÇICI İTTİFAKLAR

CHP VE HDP KİME HİZMET EDİYOR?

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

MUHALEFETİN HEDEFİ KAZANMAK DEĞİL “KAYBETTİRMEK”​

7 HAZİRAN HESAPLARI NASIL YAPILIYOR?​

ÜLKÜCÜLER MHP YÖNETİMİNE İNANIYORLAR MI?​

KÜRTLER ERMENİ SOYKIRIMI YAPTI MI?

BU SOYKIRIMLARIN HESABINI KİM VERECEK?​

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

HAÇLI TERÖRÜNE KİM “DUR” DİYECEK?​

FİTNEYE DİKKAT!​​

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?​

DÜNYA SAVAŞININ BARUT KOKUSU YAYILIYOR!​

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.