YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
28 Şubat'ın 28 Günahı
05 Eylül 2013 17:04

Türkiye’deki derin damarın darbeler zincirinin son ve önemli halkası olan 28 Şubat Darbesi çok şükür artık yargılanıyor. Darbeciler nasıl ki 1997’de envai çeşit yalanla toplumu efsunlamaya çalıştılarsa şimdi de kendileri ve dışarıdaki darbe destekçileri halkı kandırmaya dönük yalanlarına devam ediyorlar. Ülkemizde her şey son derece hızlı gelişiyor ve yaşanıyor. Hemen de unutuluyor. Bu analizde 28 Şubat’ın 28 günahını hatırlatmak istiyoruz. Siz sayıyı arttırabilirsiniz.

1. Milli iradeye saygısızlık edip adına post modern dedikleri darbeyle, seçilmiş hükümeti devirdiler.

2. Çok sayıda subay astsubayı yargısız, sorgusuz ordudan attıkları gibi bu atılan insanların belediyeler ve özel sektörde bile işe alınmamaları için baskı yaptılar.

3. Mütedeyyin kesimleri dinci-irticacı diye yaftalayıp dışladılar. Düşman ilan ettiler. Düşman muamelesi yaptılar.

4. Namaz kılan oruç tutan, anası, karısı, kızı, kardeşi başörtülü olan devlet memurlarını fişlediler ve bunların terfi etmelerini, önemli yerler gelmelerini engellediler.

5. İslam’a olan düşmanlıklarından dolayı, İmam Hatip Liseleri'ni kapatmak için bütün meslek liselerinde okuyan çocukların tamamının hayatlarıyla oynadılar. YÖK’e verdikleri talimat üzerine uygulanan katsayı numarasıyla bu çocuklara üniversite kapılarını fiilen kapattılar.

6. Müslüman milletin kendi çocuklarına kutsal kitaplarını öğretmeyi 12 yaşına kadar yasakladılar.

7. Dine karşı çıktılar ama İslam dininin vecibesi olan kurban derilerine göz diktiler.

8. Bir taraftan kızların okutulmadığından yakındılar diğer taraftan inancından dolayı başını örten kızları üniversiteye sokmadılar. Bu çocuklar rejimin akademik militanları tarafından “İkna odalarında”psikolojik baskı ve şiddete tabi tutuldular.

9. Düşünen, üreten, araştıran beyinler yurt dışına kaçırıldı.

10. Mütedeyyin iş adamları darbeci düzenin baskı ve dışlamasıyla yıldırılmaya ve çökertilmeye çalışıldı.

11. Ülkede onlarca banka, içi boşaltılarak batırıldı. Batırılan bankalarda mevduatı olanların batıkları bu gariban milletin vergileriyle tekrar ödetildi.

12. Milletin on milyarlarca lirası batırıldı çarçur edildi.

13. Darbe destekçisi iş adamları ve bazı profesyonel hırsızlar, darbeciler tarafından özellikle desteklendiler.

14. Ülkedeki üretim ve büyüme durma noktasına getirildi.

15. Ülkedeki medyanın büyük kısmının komuta ve kontrolü zorla veya gönüllü olarak darbecilerin güdümüne sokuldu.

16. Zaten cumhuriyetin kuruluşundan beri askeri vesayet altında olan siyaseti tamamen emir komuta altına aldılar. Gizli Üst Yapı’nın emrindeki darbeciler istedikleri partileri koalisyonla iktidara getirdiler. İstemedikleri partileri Anayasa Mahkemesi'ne verdikleri talimatla kapattırdılar.

17. Bugünlerde Mısır’da olduğu gibi, seçilmiş siyasetçiler, darbe mahkemelerince uyduruk gerekçelerle mahkum edilerek hapse atılıp siyasi yasaklı hale getirildiler.

18. Vesayet altındaki üniversiteler, bilimden iyice uzaklaşarak, akademik kadrolar yasakçı statükonun militan sokak eylemcisi haline getirildi.

19. Toplum, Türkler, Kürtler, laikler ve dinciler-irticacılar diye kutuplaştırılarak düşman kamplara bölünmeye çalışıldı.

20. On binleri bulan faili meçhul cinayetlerin 3 bin 600’ü 28 Şubat darbesini planlayanların işaretiyle yapıldı. Halkın devlete olan az miktardaki güveni de berhava edildi.

21. TSK, bu ülkenin değil de ABD ve İsrail’in ordusu gibi motive edildi. Teknoloji, silah, yazılım ve savaş sanayi olarak Türkiye, İsrail ve ABD’ye iyice mahkum hale getirildi. Kimse yerli üretimi gündeme getirmedi.

22. Darbeci generaller, sözde brifing toplantıları ile yüksek yargıyı baskı, denetim ve kontrol altına aldılar. Bu durum yerel mahkemeleri de etkiledi.

23. Milyonlarca vatandaş, asker, MİT, polis ve bunların hafiyelerince hukuk dışı yöntemlerle fişlendi.

24. Yarım demokrasimiz onlarca basamak geriye gitti.

25. Sivil düşünce, sivil sektörler ve sivil siyasetin damarları kurutuldu.

26. Özgüveni yok edilmek suretiyle milletimiz köleleştirilmek istendi.

27. Kimliğinden iyice uzaklaştırılan Türkiye, uydu bir ülke haline getirildi.

28. 28 Şubat bin yıl sürecek denilerek milletin umutları yok edilmek istendi.

Elbette yapılanlar bunlarla sınırlı değil. Ve elbette 28 Şubat’ın gizli aktörleri, sadece bilinenlerden ibaret olmayıp, halk nazarında mağdur kabul edilen kesimler arasında da vardı. Ve bunlar da bilinenler kadar tehlikeliydi. Umarız devam eden yargılamalarla tüm gerçekler aydınlatılır ve adalet yerini bulur.

28 Şubat’ı unutmayacağız..

Alper TAN

05.09.201

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

YENİ CHP ÇOK TUTARLI VE ÇOK BAŞARILI

MISIR'I UNUTTURMAK İÇİN SURİYE ÖNE ÇIKARILIYOR

DÜNYA SAVAŞI BAŞLADI HABERİNİZ OLSUN

DEĞİŞEN DÜZENLER VE KÜRESEL SAVAŞ İHTİMALİ

BÜYÜK SAVAŞIN KÜÇÜK PROVALARI

BÜYÜK OYUN

VARİLE BAYRAK DİKTİK ARTIK ÖZERKİZ!

DARBE YAPMAK İNSAN HAKKIDIR

MISIR’DA PISIRIK MÜSLÜMANLIĞIN FATURASI

KİM KAZANDI KİM KAYBETTİ?

BAŞBAKAN “ŞEY”İNİ Mİ KESTİ?

SİLAH SENİN OMZUNDA TETİK BAŞKASININ ELİNDE

DERİN “GEZİ”NTİ

KİMLER GEZİ PARKINDA MİLLET BUNUN FARKINDA

TAKSİM DEREBEYLİĞİ’Nİ KİM KURDU?

Yazarın Önceki Yazıları
Batı medeniyetinin çöküşüne hazır olun 22.03.2017Haçlı birliğine karşı hilal birliği 15.03.2017Avrupa niçin düşmanlıkta yarışıyor? 10.03.2017Niçin "hayır" demeliyiz! İşte sebepler.. 06.03.2017Aslında "kimler rahatsız" 03.03.201728 Şubat'ın 28 Günahı 28.02.2017Fethullah'ı verseler ne olacak! 23.02.2017Bu sistemin ne zararı vardı da değiştiriyoruz? 15.02.2017ABD'nin dinci siyaseti tutar mı? 12.02.2017Sandığa giderken dünyada neler oluyor? 09.02.2017Donald Trump'a teşekkür mektubu 31.01.2017ABD gizli belgesi ve Reina saldırısı! 17.01.2017ABD, NATO, Terör ve Cuma Hutbesi! 02.01.2017Batı Savaşı Kaybetti. İstese de İç Savaş Çıkartamaz! 30.12.2016Suriye'de kimlerle savaşıyoruz? 27.12.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
TOTAL ATACK
 // KURMAN
28 şubat, Kürtlere ve Mütedeyyin insanlara karşı yapılmıştır. Kemalist ve elitist tabakanın statüsü kurtarılıp, güçlendirilmiştir. Yani anlayacağınız, yine Beyaz Türkler! yapmış yapacağını. Şu anda medaya, üniversite, bürokrasi ve sermaye gurubunda uyku modunda beklemektedirler. Öldürücü bir virüs gibi zaman kollamaktadırlar....
08 Eylül 2013 Pazar 21:15