YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
28 Şubat, BÇG ve Yeşil Holdinglerin gerçek yüzü!
23 Eylül 2013 16:07

28 Şubat vesilesiyle sık konuşulan ama toplumun gerçek yönünü fazlaca bilmediği BÇG ve “Yeşil Sermaye” konularına bu analizde biraz dikkat çekmek istiyoruz.

Batı Çalışma Gurubu (BÇG):

28 Şubat darbesi yapılmadan evvel Deniz Kuvvetleri bünyesinde faaliyete başlayan BÇG’nin “İrtica ile mücadele” adı altında yürüttüğü faaliyetin tek amacı aslında Müslümanlarla psikolojik savaş idi.

Sözde 10-15 yıl sonra “devlete zarar verebilecek kesimler” tasfiye edilecek ve sindirilecekti. Gerçek amaç ise, kültürlü, bilgili, inançlı, özellikle genç kesimlerin bir bir tespit edilip fişlenmesiydi. Bu amaçla insanlar, dört gruba ayrılarak ona göre tedbirler alındı:

1) Devlet memurları.

2) Vakıf, Dernek, Cemiyet, Cemaat kurup halkı aydınlatanlar, toplumun inanç önderleri.

3) İyi eğitim almış, kültürlü, bilinçli, ufku geniş, hatta yurt dışında okumuş ancak gelecekte tehlike(!) oluşturabilecek kişiler.

4) Tüm bu grupların içerisinde olup, silah kullanma yeteneği olup statükoya karşı direnebilecek kişiler.

Batırılan Bankaların Paraları BÇG’de kullanıldı:

Bu tedbirlerin alınabilmesi için BÇG’nin içerisinde bir istihbarat grubu oluşturuldu. Ayrıca da MİT, Genel Kurmay İstihbarat, JİTEM ve Emniyet istihbarat içerisinde özel birimler oluşturularak, bu birimlerde görevlendirilenler, dünyanın dört bir yanında görevlendirildi. Bu görevlilerden gelen raporlar ve fişlemeler tek tek değerlendirildi. Bu çalışmalar için devletin hazinesinden veya bütçesinden hiçbir ödenek ayrılmadı. Peki yapılan harcamalar nerelerden karşılandı?

Yapılan bütün çalışmaların maddi kaynağının nereden sağlandığını öğrenmek için, içleri boşaltılan ve satılan devlet bankalarına bakmak ve o bankaların yönetim kadrolarını iyi analiz etmek gerekiyor. Bunu yapmak için aslında geç bile kalınmış durumda..

BÇG, 04 Haziran 1995’den 14 Şubat 1997 tarihine kadar 1 Milyon 600 bin kişiyi fişledi. Bunların 64 bini devlet memuru idi ve derhal görevden el çektirilmek istendi. BÇG fişlemeleri bu tarihten sonra da yoğunlaşarak devam edecek ve milyonlarca insan yalan yere yaftalanacaktır.

Bu kesimlerin devletten ve toplumdan dışlanabilmesi, hatta belirli bir kısmının ağır suçlamalarla tutuklanması ve cezalandırılabilmesi için askeri bir darbeye veya yeni bir hükümete ihtiyaç vardı. 1995-1997 arası iki yıl boyunca yapılan tüm çalışmaların icraata konulabilmesi için bunu şart olarak görüyorlardı. Bu maksatla şunlara ihtiyaç duyuldu:

•  CHP, MHP, ANAP gibi muhalefet partilerinin desteği.

•  TÜSİAD, TOBB, TİSK, TÜRK-İŞ, DİSK ve HAK-İŞ gibi iş ve işçi çevrelerinin desteği,

•  Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve HSYK’nın desteği,

•  Cumhurbaşkanı ve Sekreteryası’nın desteği.

*Toplumu etkilemek için de büyük bir medya desteği.

Devletin üst bürokratlarına her gün gruplar halinde MGK Genel Sekreterliği ve Genelkurmay Başkanlığı’nda yönlendirici brifingler verildi. Medya üzerinden toplumda önemli bir öfke patlaması oluşturuldu. Kalabalıklar dolduruşa getirildi. Dimağlar yönlendirildi.

İslami kesimin ekonomisi hedefe konuldu:

Aslında 1995 yılından itibaren sistematik ve operasyonel olarak bir “Yeşil sermaye yapılanması”sağlandı. “Faizsiz sistem” görüntüsüyle “özel” olarak kurdurulan “Yeşil holdingler”e, yurt içi ve yurt dışındaki tüm mütedeyyin vatandaşların yastık altı paralarını toplama görevi verildi.

İnançlarından dolayı, faiz haram olduğu için, faiz değil de kar payı almak maksadıyla mütedeyyin kesimlerin paraları çuval çuval bu “Yeşil” holdinglere gitti. Bu holdinglere yatırılan paraların ne yazık ki 14.7 milyar doları buharlaştırıldı. Mütedeyyin insanların paralarını buharlaştıran bu adamların hiçbiri bu suçtan ceza almadı. Yani 14.7 milyar doların hesabı hiç kimseye sorulmadı.

Bu oyuna alet olan holdinglerin yöneticileri, mütedeyyin Müslümanlar olarak bilinseler de aslında onlar da bu oyunun oyuncuları olarak Derin Devleti yöneten gizli “Üst Yapı”nın karanlık emellerine hizmet etmiş oldular. Çünkü Müslüman milletin maddi-manevi yükselmesinin önüne ancak böyle geçilebileceği hesap edilmişti.

Tasarrufu bulunan mütedeyyin kesimin şahsi paraları bu yöntemle toplanırken, yeşil sermaye diye damgalanan şirketler ve patronlar da fişlenmiş, devlet ihalelerinden ve iş dünyasından dışlanmıştı. Bütün bunlar, bırakın siyasi, ideolojik, dini, psikolojik savaşı, ekonomik savaşın bile ne kadar korkunç, ne kadar acımasız, ne kadar düşmanca yapıldığını göstermiyor mu?

28 Şubat davası sürerken bütün bu olanların hesabı da sorulmayacak mı?

Alper TAN

22.09.2013

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

DÜNYA YENİDEN KURULUYOR

28 ŞUBAT’IN 28 GÜNAHI

YENİ CHP ÇOK TUTARLI VE ÇOK BAŞARILI

MISIR'I UNUTTURMAK İÇİN SURİYE ÖNE ÇIKARILIYOR

DÜNYA SAVAŞI BAŞLADI HABERİNİZ OLSUN

DEĞİŞEN DÜZENLER VE KÜRESEL SAVAŞ İHTİMALİ

BÜYÜK SAVAŞIN KÜÇÜK PROVALARI

BÜYÜK OYUN

VARİLE BAYRAK DİKTİK ARTIK ÖZERKİZ!

DARBE YAPMAK İNSAN HAKKIDIR

MISIR’DA PISIRIK MÜSLÜMANLIĞIN FATURASI

KİM KAZANDI KİM KAYBETTİ?

BAŞBAKAN “ŞEY”İNİ Mİ KESTİ?

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.