YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
15 Temmuz darbe teröründen çıkan dersler!
16 Temmuz 2016 18:14

27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan ve nihayet 15 Temmuz.. Allah korusun böyle giderse takvimde yaprak kalmayacak.. Menfur bir darbe terörünü daha yaralı olarak atlatmış bulunuyoruz. “Darbe terörü” diyoruz. Çünkü bu bir hükümet darbesinden ziyade farklı amaçları olan bir “darbe terörüne” daha çok benziyor. Demek ki meşhur 35. maddeyi kaldırdık, bir daha darbe olmaz diye düşünmek ve rehavete girmek doğru değilmiş. Darbe düşünenler kanun maddesine bakmıyorlar. Bu darbe terörü, hava alanı saldırısı, Kızılay saldırısı veya Merasim Sokak saldırısının daha büyüğü ve daha geniş çaplısı.. Ve görünenden daha farklı amaçları var.

Darbe terörü nasıl yapıldı?

Darbeyi planlayanların hedeflerine “hizmet” için, FETÖ-NATO unsurları aptalca kullanıldılar. Polise, sivil halka, Meclis’e, MİT’e, TSK’nın Özel Kuvvetlerine saldırarak ülke çapında terör estirdiler. Darbe terörünü yapanların milletimize nasıl kin ve nefretle baktıklarını gösterdiler. Şortla, penyeyle, elinde çakı bile olmadan sokağa inip, darbecilerin önüne çıkan insanların üstüne hunharca tank sürüp Tahrir Meydanı’nda katil Sisi’nin yaptırdığı gibi ezdiler. Tıpkı PKK’lı, DHKP-C’li teröristler gibi polislerimizi şehit ettiler. Millet düşmanı, ümmet düşmanı olduklarını ortaya koydular.

15 Temmuz darbe terörünü kim, kime yaptırdı?  

Bu darbe terörünü TSK içindeki FETÖ ve NATO unsurlarının müştereken yaptıkları anlaşılıyor. Arkalarında“stratejik ortağımız” darbelerin ağa babası ABD’nin olduğu konusunda kimsenin en ufak şüphesi, endişesi olmasın.

15 Temmuz darbe girişimi kime karşı yapıldı?

Darbeciler, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarını derdest ederek aslında ilk hedefin Hükümet değil TSK olduğunu gösterdiler. İkinci derece hedef ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti hükümetiydi.

Darbe terörünün hedefi neydi?

Bu teşebbüsün amacı, içeride PKK’ya karşı çok başarılı bir mücadele veren, Suriye ve Irak’ta da Haçlı-Siyonist ittifakının taşeronlarına karşı en ciddi tehdit olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni mefluç ederek, işlevsiz ve etkisiz hale getirmek. NATO-Batı ittifakının kontrolünden hızla uzaklaşmakta olan TSK’yı NATO ekseninde devam ettirmek. 7 ay önce kurulan ve Haçlı-Siyonist Orduları için en büyük tehdit olan İslam Ordusu’nun ana unsuru TSK’ya darbe vurarak İslam Ordusu’nu da daha doğarken öldürmek. Orduya diz çöktürüldükten sonra gücü zayıflatılan Türk hükümetine de diz çöktürmek. İyice zayıflatılacak hükümete Batı’nın her tür talep ve beklentilerini dayatmak ve kabul ettirmek. Hükümetin direncini kırmak.

Darbe terörünü kim durdurdu?

Bu darbe terörü, en başta darbelerden çok acı çekmiş duyarlı halkımızın sokaklara, meydanlara, canları pahasına tankların, topların önüne çıkmasıyla önlenmiştir. Kahraman polislerimiz olağanüstü bir başarı ile halkı yanına almış ve darbeyi püskürtmüştür. Meclis içindeki ve dışındaki siyasi partilerimizin bir darbe girişimi karşısında ilk defa ortak kıyama durması tarihi bir olaydır. Medyamızın darbe girişimi karşısında net olarak ortak duruş sergilemesi de tarihidir..

TSK nasıl bir sınav verdi?

Bu girişim karşısında en etkili olması gereken TSK’nın nasıl bir sınav verdiği üzerinde son derece titiz olarak durulmalı. Şahsen biz, terörle mücadelede son bir yıldır büyük bir muvaffakiyet gösteren TSK’nın başarılı bir sınav verdiğini düşünmüyoruz. Üç senedir davul zurna ile geliyorum diyen FETÖ’cü darbe ihtimali, darbe girişiminin yapıldığı gün bile bir sürü gazetenin manşetlerini savcılık iddianameleri ile bas bas bağırarak doldururken komuta kademesinin bu hazırlıklara bu kadar bigane kalmasını hazmedebilmiş değiliz.

3 senedir FETÖ’cü subaylar neden temizlenmedi? TSK’nın 350 civarı muvazzaf generali var. 20-30 FETÖ-NATO generali darbe hazırlığı yaparken bizim askeri istihbaratımız ne yapıyordu? Darbecilerin dışında kalan 300’den fazla General neden önemli bir duruş sergileyemedi? Veya sergileyebildi mi? Savcıların iddianameleri de mi dikkatlerini çekmedi? Çok garip değil mi bu?

Darbe terörünü yapanlar ne elde ettiler?

Son yıllarda dünyaya kafa tutan, “Dünya 5’ten büyüktür” diye rest çeken, bölgesel aktörlükten bir üst lig olan küresel aktörlüğe geçmeye çalışan Türkiye kendi içine kapatılmaya ve dışarıyla uğraşmaktan el çektirilmeye çalışılmıştır.

Şimdi neler yapılmalı?

Ordumuz acilen NATO’dan, FETÖ’den ve diğer vesayetçi unsurlardan temizlenmeli. Türkiye, hemen yarın NATO’dan ayrıldığını ilan etmeli, uluslararası ilişkilerde “dostlarını” ve “düşmanlarını” yeniden belirlemeli.

Son bir aydır yürütülen “normalleşme” süreci masaya yatırılmalı. Bu “normalleşmelerin” işe yaramadığı görülmeli. Biz normalleşsek bile muhataplarımızın hiç normalleşmediğini, üzerimize daha fazla çullanmak için içerideki ve dışarıdaki bütün imkanları devreye soktuklarını anlamalıyız. Normalleşmeye çalıştığımız düşmanlarımızın normalleşmek istemediklerini, devletimizi ve bağımsızlığımızı elimizden almak istediklerini görmeliyiz.

Her şeye rağmen, bu şerden büyük bir hayır çıkacağına gönülden inanıyoruz.

Milletimize geçmiş olsun.

Alper TAN

16.07.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

“NORMALLEŞME” SADECE BİZE Mİ LAZIM?

TÜRKİYE'NİN DIŞ POLİTİKASI DEĞİŞMEMELİ

DOSTA BAK, MÜTTEFİKE BAK!

ANKARA'DAN NE BEKLENİYOR?

MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..

İSLAM BİRLİĞİ KURULUYOR, KAFASI BOZUKLAR ÜZÜLÜYOR

KÜRESEL DENKLEM HIZLA DEĞİŞİYOR

BATI DÜZEN KURUCU ROLÜNÜ KAYBETTİ​

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

ÜMMETİN UYANMA VAKTİDİR GEÇ OLMADAN

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATI'YI KAVURABİLİR!​

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // ismail şeker
Harika bir tesbit bence bu iśin icinde her iki istihbaratta var olmamasi imkansiZ ama asil onemli olan siyasi iradenin zayifligi dunyada hangi ulke olursa olsun meclisini ve halkini bombalama eylemi yapanlara karsi normal hukuk degil savas hukuku uygulanir ve bu hainler kimseye hesap vermeksizin idam edilirdi.Nasilki darbeye karsi millete guvendiysek ulusal politikalardada millete guvenmeliyiz ve guclu olmak istiyorsak harekete gecmemiz lazim buna musul ve kerkuku alarak baalamaliyiz....
22 Temmuz 2016 11:56
????????????
 // yılmaz türk
Ramazan-ı Şerifte Cumhurbaşkanımızın iftar sofrasındaki sanatçılar nerede? Bugün 4. gün. ...
18 Temmuz 2016 Pazartesi 15:18