YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Yaşlı Kurtlar da emekli olurmuş!
04 Kasım 2015 09:05

Yaşlı Kurt emekli olmuş! Yerine yine yaşlı, ama en azından kendisi kadar yaşlı olmayan birini getirmişler! Üstelik aralarında din farkı da varmış! Din farkının yanı sıra aralarında meslek farkı da varmış! Belki biliyorsunuz Yaşlı Kurt büyük, hem de çok büyük bir işadamımızdı! O kadar büyük bir işadamıydı ki yandaş – havuz tesmiye olunan medyamız dâhil, paralel çetenin medyası dâhil her kesim tarafından parlatılmaktan bir hal olmuştu kendilerine! Fazla parlatıldığı için olsa gerek, çok kaygan bir görünüm edinmişti desek abartmış olmayız! Ondan olsa gerek uzun yıllardır kafası da parıl parıl parıldıyordu! Yerine getirilen yine yaşlı, ama en azından Yaşlı Kurt kadar yaşlı olmayan yeni medya baronu ise bir vakfın kurucu başkanlığını yapmış birisi! Bir vakfın kurucu başkanlığını yapmanın öyle kötü bir tarafı yok! Üstelik piyasada yer edinmiş liberal görünümlü birçok akademisyen, birçok aydın görünümlünün nemalanmasına hizmet etmiş bir vakfın kurucu başkanlığını yapmanın hiç, ama hiç kötü bir tarafı yok! Mesele nereye ve kime hizmet ettiğinle alakalı olduğu için mesele haline geliyor!

Neyse şaka bir tarafa, mesele ciddi! Şeytan taşlamaktan salavat getirmeye fırsat bulamadığımız seçim süreci geride kaldı! Ve seçim sürecinde söz verdiğimiz yazıları kaleme almaya başlayabiliriz! Tabii, yeniden şeytan taşlamak zorunda kalmazsak yapabileceğiz bunu da! Epeydir ertelediğimiz medya konusu ile verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başlayabiliriz mesela!

Uzun yıllardır medyanın tüm kesimlerini denetleyen, hatta nizamat veren, hatta ve hatta izinsiz kuş bile uçurtmayan Yaşlı Kurt emekliye ayrılmış ve koltuğunu sahiden de bir vakfın kurucu başkanlığını yapmış birine devretmiş! Koltukla birlikte muko namıyla maruf ablamızı da koltuğun yeni sahibine devretmiş midir onu şimdilik biz bilemiyoruz! Yine de bildiğimiz bir şey var: Bu saatten sonra artık medyada yürütülecek savaş çok daha sofistike ve çok daha ağır şartlarda olacak! Çok daha fazla bel altı çalışacak medya denilen ideolojik aygıt! Bunun işaretlerini de alıyoruz dersek, biraz abartmış oluruz! Çok daha ağır şartlarda olacak, çünkü yeni medya baronunun kan bağıyla bağlı olduğu birtakım isimler havuz tesmiye olunan medyanın çok önemli isimleri arasında yer alıyorlar! Hatta bu kan bağı ile bağlı oldukları kişiler medyanın kahir ekseriyeti tarafından duayen olarak görülüyorlar! Sadece onlar olsa iyi! İslâmcısı da, muhafazakârı da bu isimleri duayen olarak görüyorlar!

Hatta bu isimlerden biri yine bir proje gereği olarak üç – beş yıl İslâmcı bir mevkutede yazarlık bile yaptı! Projenin bir ayağı tamamlandıktan sonra İslâmcı mevkutedeki yazarlar sırayla ayrıldılar! Proje gereği dedik! Bu sözümüzün arkasındayız. 28 Şubat sürecinde İslâmcı camiayı dönüştürmeyi hedefliyordu bu proje! Dönüştürüp dönüştüremediğini ise mevcut resimden çıkarabilirsiniz! Resmin baskın renklerini görmemek için bilerek ve kasten gözlerini sımsıkı kapatmak gerekir! Bilerek ve kasten gözlerin sımsıkı kapatılıp kapatılmadığını 15 yıl önce dinî mevzularda gösterilen hassasiyetle bugün gösterilen hassasiyeti karşılaştırarak test edebilirsiniz! Mesela çok yüzeysel bir örnek olsun diye Fahr –i Kâinat Efendimize hakaret eden gavurun karikatürüne gösterilen tepki ile terörün en büyük destekçisi partinin bir belediyesinin aynı konudaki seçim afişine gösterilen tepkiyi karşılaştırabilirsiniz! Terör destekçisi partinin seçim afişinde aynı karikatürün kullanıldığını hatırlatmama bilmem gerek var mı?

Yaşlı Kurt ile yeni medya baronu arasında din farkı olduğunu söyledik. Bilenleriniz biliyordur mutlaka, Yaşlı Kurt din olarak Yahudiliği benimsemiş (benimsemiş denilebilir mi orası da ayrı, çünkü Yahudilik biliyorsunuz anadan gelen bir inanç!) bir işadamımızdı! Yeni medya baronumuz ise maalesef Yahudi bile değil, Sabetay! İnsanların dinî inancının ne önemi var bu neviden konularda diyebilirsiniz! Haklısınız diyemeyeceğim maalesef! En azından Türk medya tarihinin çok partili sisteme (!) geçildiği tarihten bu yana izlediği politikaları hatırlarsanız dinî inançların da bu neviden meselelerde epey belirleyici olduğunu görürsünüz! Muhtemelen yine biliyorsunuzdur Sabetay’lar cumhuriyeti kendilerinin kurduklarını iddia ederler! Hatta bu iddialarını epey yerleştirmiş olmalılar ki, birtakım güya aklı başında zevat da cumhuriyetin kuruluşunda söz konusu Sabetay etkisini ikide bir de hatırlatmak durumunda kalıyorlar! Meselemiz şimdilik cumhuriyeti Sabetay’ların kurup kurmadığı meselesi değil! Belki başka yazılarda bu konulara da girebiliriz!

Oldu olacak yeni medya baronunun ismini de veriver diyeceksiniz! Şimdilik değil! Belki ilerde yeni medya baronumuzun ne kadar candan, ne kadar pak bir, ne bileyim er görünümlü biri olduğunu da yazarız! Şimdilik yeni baron hakkında tanımlayıcı bir sıfat kullanılıp kullanılmadığını da bilmiyoruz! Yeni bir sıfat oluşturuldu ise şimdilik bizim haberimiz yok! Baron herhangi bir sıfat ile anılıyorsa, o sıfatın ne olduğu bize kadar ulaşmadı henüz! Ulaştığında biz de kendilerini o sıfatla anarız!

Medya üzerinden yürütülecek savaşın bundan sonra daha sofistike ve daha gavurca olacağını bilmem bu aktardıklarımız anlatmaya yeter mi! Yeni baronun duruma vaziyet etmesiyle medyada bazı taşlar yerinden oynamaya başladı bile! Tamam, paralel çetenin amiral gemisi gazetenin genel yayın yönetmeninin değişmesinde kâinat imamının talimatı etkin oldu diyelim! Fakat medya baronunun değişmesinin bu görev devir tesliminde bir etkisinin olmadığı söylenebilir mi? Ya da şöyle diyelim: Ekrem Dumanlı nam zat, Yaşlı Kurt’un medyadaki önemli bağlantılarından biriydi. En azından muhafazakâr tesmiye olunan medyadaki en önemli adamlarından biriydi diyebiliriz! Çünkü muhafazakâr olarak bilinen, ama Doğan medyasında yazan daha önemli isimler de var! O isimlerden birinin Dumanlı Ekrem gibi Yozgatlı olması da bir tesadüf olsa gerek! Üstelik ta Ruzi Nazar’ın Türkiye’de görev yaptığı yıllardan bu yana medyayla bir biçimde bağlantılı olması da bir tesadüf olmalı! Ayrıca Enver Altaylı ile de çok yakın ilişki içinde bulunması da işin tuzu biberi olarak değerlendirilir herhalde bu noktadan sonra!

Bazı isimler şu anda medyada dinlenmeye alındı! Onların ne zaman ve hangi zeminde tekrar medyada arzı endam edeceklerini yakında göreceğiz! Yeni hazırlıklar var, medyanın bazı deşifre olmuş mevkutelerinden kurtulma hazırlığı var! Yargı ve siyasî otorite de deşifre olmuş o mevkutelerin değiştirilmesine yardımcı oluyorlar! Bunu bilerek yaptıklarını sanmıyorum! Yeni medya düzeni mesela Bugün’den, Millet’ten, Nokta’dan kurtuluyor! Fakat onların yerine hangi gazete ve dergiler ikame edilecek? Onların hazırlıkları ise son sürat devam ediyor anlaşıldığı kadarıyla!

Mesela İslâmcılıkları sadece İslâmcı bilinen bir gazetede bulunmaktan ibaret birtakım isimler şu günlerde Şahenk Grubu’na geçmenin hazırlığı içindeler! Bize gelen dedikodulara göre nikah kıyılmış da, iş sadece nikahın ilanına kalmış şeklinde! Biliyorsunuz, nikahın geçerlilik şartlarından biri de ilandır! Şahenk Grubu’na geçmeye hazırlanan gazetecinin bundan 20 – 25 yıl önceki hâmisi ve yetiştiricisi şu anda AK parti’den milletvekilliği yapan S. Y. isimli zat –ı şahaneleridir! Bu gazeteci birkaç yıldır tüm medya kanalları tarafından parlatılmak için özel gayret harcanan biri oldu! Herhalde o da mavi boncuklu taifesinden olmalı!

Neyse, mesele çok uzadı. Yeni medya baronunun kan bağı ile bağlı olduğu duayen gazetecilerin evindeki sofraya oturanların başına gelenleri bir başka yazıda anlatırız artık! Ha bir de yeni medya baronundan sonra ABD’nin İstanbul Başkonsolosu bazı gazetelerin genel yayın yönetmenlerini toplayarak birtakım talimatlar vermeye başlamış! O talimatları ve talimatların uygulanması halinde milletimizi ne gibi tehlikelerin beklediğini de sonraki yazılarda ele alırız artık!

Yazarın Önceki Yazıları
Bugün 30 Temmuz 2016 30.07.2016Meclise saldırı Devleti yok etmeyi amaçlıyor! 29.07.2016Anadolu Ajansı destan yazdı 26.07.2016Medya ikili oynadı! 25.07.2016Kim bu fuatavni? 22.07.2016Fısıltı gazetesi kuryesi kimin kuryesiydi? 20.07.2016Bu bir darbe değil, İMHA HAREKÂTIYDI! 18.07.2016İnsan bu kadar mı ucuz! 29.02.2016Kanal D haberleri ya da insan bu kadar mı ucuz? 22.02.2016Merhametten maraz doğdu işte! 19.02.2016Aşk –ı Hece’de muhabbet vardı 22.01.2016ODTÜ’de namaz hep sorundu 15.01.2016ODTÜ’den Amerikancı yetişir 13.01.2016Geçen gün ömürdendir 12.01.2016Hece bunu hep yapıyor! 11.01.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.