YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Medya ikili oynadı!
25 Temmuz 2016 07:42

Medyanın önemi üzerine bir şeyler söyleyecek, yazacak değilim! Önem sıralaması da yapacak değilim! Medyanın önemini 15 Temmuz paralel gavurluk saldırısında iki yüzüyle de çok yakından şahitlik ettik! 15 Temmuz paralel gavurluğuna dönecek ve o geceyi hatırlayacak olursak birkaç ilginç ayrıntının ne kadar önemli olduğunu göreceğiz:

Biliyorsunuz o gece henüz paralel gavurların bir kalkışma içinde olduğu kamuoyu tarafından bilinmezken Ankara’da jetlerin ve helikopterlerin bu milletin millî kurumlarını bombalamaya başlaması üzerine milletimizin meydanlara akın etmiş olmasına rağmen medyanın bir kısmı her iki tarafa da oynuyordu! Siz o televizyon kanallarını biliyorsunuz! Henüz ne Cumhurbaşkanımız, ne de Başbakanımız bir açıklama yapmadığı anlarda benim şahitlik ettiğim bir olayın bir kısmını aktarırsam bu kanalların da daha önce burada defalarca dile getirdiğimiz gavurluk içinde olduğunu bizim söylememize gerek kalmadan siz de görürsünüz!

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu aziz ve mübarek milleti meydanlara, hava alanlarına canlı yayına telefon bağlantısıyla katılarak çağırmadan önce bir açıklama yapmış ve bu açıklamanın görüntüleri Cumhurbaşkanlığı’na gönderilmişti! Görüntüler Ankara’ya gönderilmesine rağmen televizyon kanallarının bu görüntüleri kullanmaması üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız bir televizyon kanalının canlı yayınına telefon bağlantısıyla katılarak bu aziz milleti paralel gavurların ortaya koyduğu gavurluğa karşı direnmeye çağıran o açıklamasını yapmak zorunda kalmıştı!

Peki, görüntülere ne oldu da hiçbir televizyon kanalı bu görüntüleri yayınlamadı?

Ben şahidim, o görüntüler Ankara’ya ulaşır ulaşmaz tüm medya kanallarına servis edildi! Fakat ne gariptir ki Sayın Cumhurbaşkanımızın o ilk açıklamasını içeren görüntüler tüm televizyon kanallarına servis edilmesine rağmen hiçbir kanal o açıklamanın görüntülerini kullanmadı! Ta ki Sayın Cumhurbaşkanımız bir televizyon kanalının canlı yayınına telefon bağlantısıyla katılıp bu aziz milleti paralel gavurlara karşı direnmeye çağırıncaya kadar sürdü televizyon kanallarının bu görüntüleri yayınlamamaları! Milletimiz Sayın Cumhurbaşkanı’nın çağrısı üzerine meydanlara bendinden boşanmış bir SEL GİBİ AKMAYA başlayınca tüm kanallar bu görüntüleri ve açıklamaları yayınlamaya başladı!

Bunu yazmayacaktım, bu ayrıntıyı hatırlatmayacaktım! Medyanın paralel gavurlara bu örtülü desteğini belki ilerde yazardık, ama tüm televizyon kanallarının en azından darbe karşıtı bir görüntü çizdiği bu ortamda yazmayacaktım!

Peki, ne oldu da ben bu şahitliğimi şimdi yazıyorum?

Ne olacak dün, ya da önceki sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde Cumhurbaşkanı’nın bu ilk açıklamasının medyaya servis edilmesinde niçin geç kalındığına dair sorular gündeme taşınınca ben de bu şahitliğimi yazmak durumunda kaldım! Üstelik bu görüntülerin televizyon kanallarında geç yayınlanmasının faturasının gariban birkaç Cumhurbaşkanlığı çalışanına çıkarılma ihtimalini de görünce kendimi tutamadım!

Bir gazeteci, bir kanaat önderi doğrudan “bu görüntülerin servis edilmediğini, Cumhurbaşkanı telefon bağlantısıyla durumu açıkladıktan sonra servis edildiğini ve bu görüntülerin servis edilmesini geciktirenlere dikkat” çekince yazmak boynumuzun borcu oldu! Çünkü o görüntüleri Ankara’ya ulaşır ulaşmaz tüm televizyon kanallarına servis eden görevlilerin vatan hainliğiyle suçlanması gibi bir tehlike de söz konusuydu! Çünkü bir darbenin yaşandığı gecede Cumhurbaşkanı’nın açıklamasını medyaya servis etmemek vatana ihanetle eşdeğerde bir cürümdür!

Medyanın kendisinin yerine getirmediği bir iş için BİR GÜNAH KEÇİSİ SEÇEREK suçun hepsini seçtiği bu günah keçisinin sırtına yüklemesine karşı şerbetli bir millet haline geldik! Medya bunu daha önce defalarca yaptı, hepimiz de şahit olduk! Hatta bazılarında seçilen bu günah keçisinin cürm –ü meşhut halinde yakalandığına biz bile ikna olduk! Medya da bu konuda gayet şerbetli olduğu için ihtimaldir ki kendilerini temize çekmek için yine bir günah keçisi arayışı içine girecektir! Bereket ki şimdi dünya medyanın kendisine çok rahat günah keçisi seçip YARGISIZ İNFAZ ettiği dönemdeki gibi değil! Kimin görevini yerine getirmediği artık bir tuşla tespit edilebiliyor! Bir tuşa basılır ve Sayın Cumhurbaşkanımızın o açıklamayı görüntülerin hangi dakikada, hatta hangi saniye ve hangi salisede yapıldığı tak diye ortaya çıkarılabilir!

Peki, biz medyanın bu durumuna şaşırdık mı?

Tabii ki şaşırmadık! Medya bildiğimiz medya ve halen Esik Türkiye’nin üst yapısına bağlı icrayı faaliyet eden Medya Baronuna bağlı işlerini yapıyorlar! Mevcut medya baronu ile ilgili burada defalarca yazdığımız için meselenin ayrıntılarına bu yazıda girmeyeceğiz. Fakat 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın bu aziz milleti sokağa, meydana, hava alanlarına çağırmasının ardından paralel gavurların kazanma ihtimaline yatırım yapanlar da içinde olmak üzere hepsi birden darbe karşıtı oluverdiler!

Medyanın bu halini yuttuk mu?

Bugüne kadar yuttuk göründük! Yuttuk göründük, ama paralel gavurların kazanma ihtimaline de yatırım yapanları bir kenara not ettik! Not ettik dedik, ama bu bizim hesap soracağımız anlamına gelmiyor! Çünkü biz hesap sorma mevkiinde değiliz! Hesap sorma mevkiinde olanlar başkaları. Biz sadece bu İKİLİ OYNAYANLARI İFŞA edebiliriz! Ki zamanı gelince ifşa da edeceğiz! Kaçışları yok!
Klasik gavurluklarına alıştık, artık ve onların bu gavurluklarıyla sadece dalga geçiyorduk! Fakat paralel gavurluğa yatırım yapmalarına alışkın değiliz! Ve bu gavurluğun da hesabını verecekler! Öyle veya böyle bu paralel gavurluk destekçiliğinin hesabını verecekler! Bu hesaptan kaçışları yok! Unutmayacağız, unutturmayacağız da!

Yazarın Önceki Yazıları
Bugün 30 Temmuz 2016 30.07.2016Meclise saldırı Devleti yok etmeyi amaçlıyor! 29.07.2016Anadolu Ajansı destan yazdı 26.07.2016Kim bu fuatavni? 22.07.2016Fısıltı gazetesi kuryesi kimin kuryesiydi? 20.07.2016Bu bir darbe değil, İMHA HAREKÂTIYDI! 18.07.2016İnsan bu kadar mı ucuz! 29.02.2016Kanal D haberleri ya da insan bu kadar mı ucuz? 22.02.2016Merhametten maraz doğdu işte! 19.02.2016Aşk –ı Hece’de muhabbet vardı 22.01.2016ODTÜ’de namaz hep sorundu 15.01.2016ODTÜ’den Amerikancı yetişir 13.01.2016Geçen gün ömürdendir 12.01.2016Hece bunu hep yapıyor! 11.01.2016Bilgemiz Aliya için Hece’den özel sayı 04.01.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.