YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kim bu fuatavni?
22 Temmuz 2016 07:28

Bir hafta önce bugün maruz kaldığımız paralel gavurluk hamdolsun savuşturuldu! Savuşturuldu, ama teyakkuzda olmakta fayda var. Adı üzerinde gavurluk, her şey beklenir dolayısıyla! Sıkıntı oluşturabilecek büyük suikastlar, sıkıntı oluşturabilecek kitle katliamları tezgâhlıyor olabilirler! İnfaz timleri ele geçirilebilmiş değil henüz!

Bir önceki yazıda geçtiğimiz Ağustos ayı başından itibaren piyasaya yüzde bir katrilyon ihtimalle darbe olacağı söylentisini yaymakla görevlendirilen bir kuryeden ve onun milletin direncini kırmaya yönelik, milleti umutsuzluğa sevk etmeyi amaçlayan birtakım kanaatlerinden bahsetmiştim. Ve o kişinin benim tanıdığım dönemde de, bugün de paralel çete müntesibi olduğuna da dikkat çekmiştim! Burada neredeyse bir yıl boyunca defalarca bazı konularda merhametten maraz doğacağı üzerine defalarca yazdık. Her fırsatta Devletin bazı konularda asla merhametinin olmaması gerektiğine de dikkat çekmiştik. Marazı da aşan bir durumla karşı karşıyayız şu anda! Kelimenin tüm anlamlarıyla bir paralel gavurlukla muhatabız! Gavur kelimesi burada defalarca dile getirdiğimiz gibi Türk’e, bu millete, bu milletin değerlerine düşman olmak anlamında kullanılıyor kültürümüzde! Onun için paralel gavurluk derken kimsenin akidesine atıfta bulunuyor değiliz! Hatırlatmaya gerek yok, ama biz yine de at izinin it izine karıştığı bu dönemde tekraren hatırlatmış olalım: Gavur kelimesini Türk’e, bu millete, bu milletin değerlerine düşmanlık olarak kullanıyoruz!

Maruz kaldığımız bu paralel gavurluk bu millete ihanet etti! Bu milletin Meclis binasını bombaladı! Bu milletin Başkomutanını infaz etmek için kaldığını sandığı mekâna saldırdı! Dikkat edilsin ele geçirilmek için değil, infaz etmek için saldırı düzenlediler! Bağrından çıktıkları bu milletin gariban insanlarına otomatik silahlarla ateş ettiler, helikopter ve uçaklardan bu milletin üzerine bomba attılar, uçaksavar mermileriyle taradılar! Bunlara gavur demeyeceğiz de kime gavur diyeceğiz Allah aşkına?

İşte neredeyse bir yıl önce evimize taziyeye gelen o eski tanıdık bizim gözümüzü korkutmak, bize aba altından sopa göstermek için yüzde bir katrilyon ihtimalle en geç 2016 Temmuz ayında darbe yapılacağını söyledi. Hem o günden sonra yaptığımız tüm görüşmelerde dile getirdi bu kanaatini! Her görüşmede Hulusi Akar’ın yaveri ve özel kalem müdürünün de ismini geçirdi! Darbe bilgisini onlara dayandırarak anlatmadı, ama o bilgilerin çok güvenilir bilgiler olduğu kanaatine varmamız için her yolu denedi! Şimdi hepimiz biliyoruz ki Hulusi Akar’ın yaveri ve özel kalem müdürü darbe teşebbüsünden, paralel çete mensubu olmaktan tutuklandılar! Etkin pişmanlıktan faydalanmak için birtakım itiraflarda bulunurlar mı, onu ise önümüzde dönemde göreceğiz!

Burada yazdığımız yazılarda genellikle medya üzerine yazdığımız yazılarda bir şeye özellikle dikkat çekmiştik: Tamam bunlarla bir müddet yol arkadaşlığı yapmak isteyebilirsiniz, bu anlaşılabilir! Fakat hiç değilse bunları mahreminize sokmayın uyarısını da yapmıştık!

Bu yazıyı da zaten bu mahreme sokma üzerine kaleme alıyoruz! Sadece medya mensuplarını değil, başkalarını da mahreme sokmamak gerekiyormuş! Fakat bizim bu eski tanıdık epey mahreme sokulmuşa benziyor! Bunu nereden çıkarıyoruz? Tabii ki o görüştüğümüz dönemde bize anlattıklarından çıkarıyoruz!

Bizim bu eski tanıdık görüştüğümüz dönemde twitter hesabından birtakım şeyler göstermişti! Okutmamış, ama yazıştığı isimleri görmemi sağlamıştı! Ben fazla teknolojiden anlamam, twitter hesabı üzerinden birtakım kişilerle özel yazışmalar yapılabiliyormuş! Özel mesaj gönderme şeklinde değil, işte o hesabın bilmem neyini o kişiye açıyormuşsun ve oradan özel yazışabiliyormuşsun! Teknolojiyi ve sosyal medya hadisesini yakından bilenler benim neyi kastettiğimi hemen anlamıştır! Onun bir özel ismi de var üstelik! Her ne ise, işte oradan özel yazıştığı isimleri gösterdi bana ve “bak gördüğün gibi …ları bana açık” diye hava da atmıştı! Nokta nokta geçtiğim yerde o teknik kelime kullanıldığı için ve ben de o kelimeyi bilmediğim için öyle nokta nokta geçtim! Teknik kelimeyi bilenler oraya o kelimeyi koyarak okusunlar!

O dönem için bu isimleri gördüğümde “n’oluyoruz? kimin eli kimin cebinde?” diye düşündüğümü gayet sarih bir biçimde hatırlıyorum! Fakat yine de dikkate almamıştım! Dikkate almamıştım, çünkü o isimlerle mesleği gereği bağlantı kurabilme ihtimali vardı! Ve muhtemelen de onlara da o özel yazışmalarda bana anlattığı türden off the recorde birtakım bilgi ve kanaatler aktarıyor diye düşünmüştüm! O kişiler de akıllı uslu, kocaman adamlar olduğu ve kendilerine gelen bilgilerin doğruluğunu, ya da yanlışlığını çok kısa sürede teyit ettirebilecek makamda kişilerdi! Muhtemelen onun için dikkate almamıştım! Bir paralel gavurluk olabileceği, bir yıl sürebilecek bir kumpasın hazırlıkları olduğunu açıkçası aklıma bile getirmemiştim! Bir de tabii paralel çetenin darbe gibi bir akılsızlığa düşeceğini, bir paralel gavurluk yapabileceğine ihtimal bile vermemiştik!

Twitter hesabından özel olarak yazıştığı kişilerin isimlerini vermeyeceğim burada, ama en azından kimlerin yanında olduğunu yazacağım! Özel yazıştığı kişilerden 2 – 3 tanesi ne yazık ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınında bulunan isimlerdi! O isimleri gösterdiği gün o eski tanıdık şunu da söylemişti: “fuatavni’nin yazdıklarını görünce Tayyip hop oturup, hop kalkıyordu. fuatavni’nin bu bilgilere nasıl ulaştığını bir türlü aklı almıyordu.

Özel yazıştığı kişiler arasında bir önceki Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun da çok yakınında bulunan isimler vardı mesela! Bu isimleri gösterirken bıyık altından da gülüyordu sürekli! “Bu bilgilere nasıl ulaştığımı sanıyorsun?” der gibi süzüyordu beni! Ve bir de “fuatavni’nin kim olduğunu sanıyorsun!” gibi bir cümlesi vardı ki, ben “bu kadar uçmak olmaz artık” noktasına savruldum! Twitter üzerinden özel yazıştığı isimler arasında o dönemin kabinesinden üç ismi de gösterdi! O isimlerden 2’si halen kabinede! Şimdilik bu kadar yetsin isterseniz!

Yazarın Önceki Yazıları
Bugün 30 Temmuz 2016 30.07.2016Meclise saldırı Devleti yok etmeyi amaçlıyor! 29.07.2016Anadolu Ajansı destan yazdı 26.07.2016Medya ikili oynadı! 25.07.2016Fısıltı gazetesi kuryesi kimin kuryesiydi? 20.07.2016Bu bir darbe değil, İMHA HAREKÂTIYDI! 18.07.2016İnsan bu kadar mı ucuz! 29.02.2016Kanal D haberleri ya da insan bu kadar mı ucuz? 22.02.2016Merhametten maraz doğdu işte! 19.02.2016Aşk –ı Hece’de muhabbet vardı 22.01.2016ODTÜ’de namaz hep sorundu 15.01.2016ODTÜ’den Amerikancı yetişir 13.01.2016Geçen gün ömürdendir 12.01.2016Hece bunu hep yapıyor! 11.01.2016Bilgemiz Aliya için Hece’den özel sayı 04.01.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.