23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,917
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2050
 • İstanbul23 °C
 • Ankara16 °C
 • İzmir24 °C
 • Konya19 °C
 • Adana24 °C
 • Antalya24 °C
 • Diyarbakır25 °C
 • Bursa21 °C
 • Kayseri16 °C
 • Kocaeli19 °C
 • Şanlıurfa26 °C
 • Gaziantep22 °C
 • İçel25 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bu bir darbe değil, İMHA HAREKÂTIYDI!
18 Temmuz 2016 06:15

Anamızın ak sütü tertemiz Türkçemizde bir deyim vardır “merhametten maraz doğar” diye. Bu veciz sözü burada defalarca dile getirdik. Özellikle paralel çete ile yürütülen mücadelede, terör örgütleriyle yürütülen mücadelede, 22 Temmuz 2015 tarihinden bu yana gemi azıya almış terörle yürütülen mücadelede Devletin başında bulunanların, hükümetin başında bulunanların aşırı merhamet gösterdiğine vurgu yaptık. Bu merhametin maraz doğuracağına dikkat çektik. Bilhassa terörle mücadelede, canlı bombalara kolaylık sağlayan paralel çete müntesibi polislere karşı çok aşırı merhamet gösterildiğini söylemekten klavyemizde tüy bitti!

Gördük ve bizzat şahit olduk ki bu merhametten defalarca maraz doğdu! 15 Temmuz Cuma gecesi yaşananlar ise tüm marazların üstüne tüy dikti! Paralel çete müntesibi polislerin Reyhanlı, Suruç, Ankara’daki her üç canlı bombalı eylemde (Gar meydanı, Güvenpark, Merasim Sokak) kolaylaştırıcı rol oynadığı tespit edildiği halde, teröristlere işlerini kolaylaştıran polisleri kimin, kimlerin koruduğu bilindiği halde ne bu polisler, ne de koruyucularına herhangi bir şey yapılmadı! Hem polislere merhamet gösterildi, hem de o polisleri koruyan kişilere merhamet gösterildi! Her merhametin ardından bu paralel çete müntesipleri azgınlıklarını bir kademe daha artırdı! Her merhametin ardından bu ülkenin garip insanları ölmeye devam etti. Üstelik her defasında ölenlerin sayısı arttı.

Cuma gecesi paralel çete müntesipleri, çete müntesipliğinin ötesine geçerek paralel gavurluğa terfi ettiler! Geride kalan 1 yıl içinde öyle gavurluk yapmışlar ki insanın havsalası almıyor! Doğu ve Güneydoğuda 22 Temmuz’dan bu yana yürütülen terörle mücadelenin neden bu kadar uzun sürdüğü ve neden tam bir başarı sağlanamadığı da ortaya çıktı! Bilenler bilir Malatya’da konuşlu İkinci Ordu Doğu ve Güneydoğu’da yürütülen mücadelenin en önemli merkezlerinden biridir. Bir nevi askeri operasyonlar İkinci Ordu’nun denetiminde yürütülür. Cumartesi günü İkinci Ordu Komutanı paralel gavurluktan tutuklandı! Şimdi anladık mı 22 Temmuz’dan bu yana yürütülen terörle mücadele yüzünden ülkemizin niçin meşgul edildiğini!

Paralel gavurların darbe teşebbüsü sunulan Cuma gecesi yaşadığımız kalkışma darbeden daha çok bir İMHA HAREKÂTINA benziyordu. İmha Harekâtı, çünkü paralel gavurlar hem F – 16’larla, hem Skorsky ve Kobra helikopterle Yeni Türkiye’nin gözbebeği millî kurumlara bomba yağdırdılar! Ve imha etmeye çalıştıkları bu millî kurumlar Ankara’da merkezi bulunan kurumlardı! İşte imha etmeye çalıştıkları, üzerine bombalar yağdırdıkları kurumlardan bir kısmı: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, TBBM Binası, MİT Müsteşarlığı, TAI, TÜRKSAT, Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Harekât Daire Başkanlığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü. Yeni Türkiye’nin gözbebeği bu millî kurumların yanı sıra, bu kurumları korumaya çalışan milletimizi de helikopterlerle taradılar! Bu millî kurumları korumaya çalışan kahraman milletin üzerine uçaksavar mermileri yağdırdılar! Bunlar Cuma gecesi Ankara’da yaşananlar.

Ankara dışında yaşananlar açısından en kritik ve bunun bir İMHA HAREKÂTI olduğunu gösteren en önemli olay ise Marmaris’te yaşandı! Bilenler vardı, ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Marmaris’te bir otelde kaldığı bilinmiyordu! Fakat darbeci paralel gavurlar nereden temin etmişlerse Cumhurbaşkanı’nın Marmaris’te kaldığı otel ve otelin hangi odası olduğuna kadar kendileri için gerekli bilgiyi temin etmişlerdi! 40 kişilik bordo bereli İNFAZ TİMİ otele girmişler ve epey bir cephane harcamışlardı! Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ikamet ettiği odaya da ateş ederek girdikleri anlaşılıyor! Çünkü Cumhurbaşkanımız otelden ayrılmış olmasına rağmen kaldığı oda ve yattığı yatak mermilerle delik deşik edilmiş! Bu da gösteriyor ki otele giren bordo bereliler Cumhurbaşkanı’nı teslim almak niyetinde falan değillermiş! İMHA ETMEK üzere otele ve oteldeki odaya girmişlerdi! Hedeflerine ulaşabilselerdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı niçin ve nasıl İMHA ETTİKLERİNİ açıklayacaklardı bilemiyoruz! Bu arada Cumhurbaşkanlığı’nın kullandığı ATA uçağının İstanbul semalarında düşürmek için tur atan F – 16 uçağını nasıl atlattığı ve havaalanına kazasız belasız indiğine girmiyoruz! Marmaris’te İMHA EDEMEDİKLERİ Cumhurbaşkanı’nı ATA uçağıyla birlikte düşürmeyi de hesaba katmışlar, ama bu fırsatı hamdolsun bulamadılar.

Bu arada kullandığımız paralel gavur ifadesinin itikada yönelik bir ifade olmadığını hatırlatmaya gerek var mı bilmiyorum! Burada daha önce gavur kelimesi ile neyi ifade etmek istediğimizi defalarca dile getirdiğimiz için detaylı bir şekilde yeniden anlatmaya gerek yok, ama şu kadarını da belirtmeden geçmeyelim: Gavur kelimesi bizim kültürümüzde Türk’e, Türk milletine, Türk milletinin değerlerine düşman olan, düşmanlık eden kişiler için kullanılır. Türk’e düşmansan, Türk milletinin değerlerine düşmansan “alnın secdeden kalkmasa da sen bir gavursundur” bu kültürde. Ve bu kültürde gavura merhamet edilmez, gavur öldürülmez! Çünkü bu kültürde GAVUR İTLAF EDİLİR! Gavura ölüm layık görülmez! Ölümü hak etmez çünkü! Kültürümüzde murdar olarak adlandırılan hayvanlar için kullanılan İTLAF kelimesi kullanılır onlar için!

Burada değişik vesilelerle merhametten maraz doğar ifadesini defalarca dile getirdik! Yeni Türkiye’ye, Yeni Devlet’e vaziyet eden insanlar Yeni Türkiye ve Yeni Devlet’e yönelik düşmanlıklar karşısında Devletin göstermemesi gerektiği kadar aşırı merhamet gösteriyorlar diye dikkat da çektik! Fakat bu uyarılarımız, bu dikkat çekmelerimiz galiba hiç hesaba katılmadı ve 15 Temmuz gecesi maruz kaldığımız paralel gavurlukla karşı karşıya kaldık! Resmi açıklamalara göre 161 insanımızı şehit verdik.

Maruz kaldığımız paralel gavurluk sonrasında galiba Devlet merhameti bir kenara kaldırdı! Çünkü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şu cümlesini bir kenara not edin ve unutmayın: MERHAMET EDİLMEYECEK. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın da şu cümlesini bir yere not edin ve unutmayın: Fetullah Gülen’in arkasında duran DEVLETLER BİZİMLE SAVAŞ İÇİNDEDİR.

Bu sözlerin takipçisi olacağız! Merhamete takatimiz kalmadı çünkü!

 

Ali Sali (sabiherden@gmail.com)

Yazarın Önceki Yazıları
Bugün 30 Temmuz 2016 30.07.2016Meclise saldırı Devleti yok etmeyi amaçlıyor! 29.07.2016Anadolu Ajansı destan yazdı 26.07.2016Medya ikili oynadı! 25.07.2016Kim bu fuatavni? 22.07.2016Fısıltı gazetesi kuryesi kimin kuryesiydi? 20.07.2016İnsan bu kadar mı ucuz! 29.02.2016Kanal D haberleri ya da insan bu kadar mı ucuz? 22.02.2016Merhametten maraz doğdu işte! 19.02.2016Aşk –ı Hece’de muhabbet vardı 22.01.2016ODTÜ’de namaz hep sorundu 15.01.2016ODTÜ’den Amerikancı yetişir 13.01.2016Geçen gün ömürdendir 12.01.2016Hece bunu hep yapıyor! 11.01.2016Bilgemiz Aliya için Hece’den özel sayı 04.01.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
250 şehide ihanet etmeyiz diyorsanız..
 // hursit dilaver
sayın yazar böyle diyor ama. 1 ay sonra herkes merhamet havarisi kesilecek ve hükümeti suçlamaya başlayıp af isteyecekler.ve ne yaptı ki bunlar diyecekler. 50 tane özel harekat polisinden bahseden yok ama, suriyede bogazı kesilen bir askeri türkiyede olmuş gibi göstermekte çok ustalar.merkel ve murdock basınından geçtim,bizim içimizdeki iliştirilmişler de zırlamaya başlıyacak.ONUN İÇİN KARARLARI HEMEN VERİN.UZATTIKÇA SULANDIRILIR, ACIMA MERHAMET BAŞLAR VE 250 ŞEHİDE İHANET EDİLMİŞ OLUR....
25 Temmuz 2016 Pazartesi 17:26