Uludağ'da Can Pazarı: Çatıdaki kar vatandaşların üzerine düştü

Uludağ'da bir binanın çatısındaki kar kütlesi vatandaşların üzerine düştü. Kar altından çıkarılan 6 kişi hastaneye kaldırıldı. Kar altında birinin olma ihtimaline karşı çalışmalar devam ediyor.

Uludağ'da Can Pazarı: Çatıdaki kar vatandaşların üzerine düştü

Bursa Uludağ'da bir binanın çatısından düşen kar kütlesinin altında kalan vatandaşların kurtarılması için olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, birinci bölgedeki kullanılmayan PTT binasının çatısındaki kar kütlesi, 2 genç kızın üzerine düştü. 

Genç kızları kurtarmaya giden grubun üzerine de çatıdan kar düştü. 

Kar altında kalan vatandaşların kurtarılması için bölgeye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile özel arama kurtarma birliklerinden ekipler, sağlık görevlileri gönderildi.

Kar altında kaç kişinin olduğu henüz bilinmiyor. Kar altından kurtarılan 6 kişi hastaneye kaldırıldı.

Uludağ'da Can Pazarı: Çatıdaki kar vatandaşların üzerine düştü

VALİDEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili Bursa Valsi Yakup Canbolat bir açıklama yaptı. Kar altında 6 vatandaşın kaldığına yönelik ihbar üzerine bölgeye arama kurtarma ekipleri gönderildiğini vurgulayan Canbolat, "AFAD ve jandarma arama kurtarma ekiplerince 6 vatandaş yaralı olarak çıkarıldı. Genel sağlık durumları iyi. Kar altında kalma durumu ihtimaline karşı çalışmalar sürüyor" dedi.

Uludağ'da Can Pazarı: Çatıdaki kar vatandaşların üzerine düştü

"KÜREKLE KAZDIKÇA BİTMEDİ"

Görgü tanıklarından gazeteci Selman Selim Akyüz, NTV canlı yayınına telefonla bağlanarak olayı anlattı:

"İnsanlar altında kalınca çıkarabiliriz diye düşündük. Kürekle kazdıkça bitmedi. Tahminimce 2.5 metre kar var. İlk başta sesleri takip ederek kırtarmaya çalıştık. Bir kişiyi sesleri dinleyerek çıkardık. yarım saatte 4-5 kişiyi biz çıkardık. Daha sonradan bir kişinin çıkarılması bir saati buldu. İlk çıkardığımızın bilinci açıkdı, kırık da yoktu. Diğerleri sedyeyle taşındı."

(İHA - AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER