Osmangazi Kaykay Parkı Renklendi

Osmangazi Belediyesi tarafından hizmete açılan Türkiye’nin uluslararası standartlardaki ilk kaykay parkı, birbirinden renkli yarışlara ev sahipliği yapıyor.

Osmangazi Kaykay Parkı Renklendi

Türkiye Kaykay Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler 1. ve 2. Bölge Yarışları, Osmangazi Belediyesi tarafından Sukaypark Tesisleri’nde 800 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Türkiye’nin ilk uluslararası standartlardaki kaykay parkında start aldı. İki gün süren müsabakaya başta Bursa olmak üzere Ankara, Antalya, İzmir gibi Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden birçok sporcu katılım sağladı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışın sonunda 1. bölge erkekler kategorisinde birinciliği Eldar Elvan Doyle kazanırken, ikinci Yücel Sarman, üçüncü Barış Esen oldu. 2. bölge erkekler kategorisinde ise birinciliği Berkay Aydın, ikinciliği Onur Metin İmre, üçüncülüğü Bora Çekiç elde etti. Bunun yanı sıra 1. bölge kadınlar kategorisinde ise Göksu Okar birincilik kürsüsüne çıktı.

Başkan Dündar’dan ‘Bowl’ Sözü

Federasyonun ilk resmi faaliyeti olan yarışın açılış töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Türkiye’nin tek olimpik ölçülerde kaykay parkı Bursa’da, Osmangazi’de hayata geçti. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden sporcuların katılımıyla yarışlar yapılıyor. Bundan sonra

Türkiye şampiyonası gerçekleştirilecek ve olimpiyatlara katılacak takım burada belirlenecek. Tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz. İnşallah bu yarışlarla Türkiye Milli Takım olarak olimpiyatlarda ülkemizi temsil eder. Türkiye’nin ilk uluslararası standartlardaki kaykay parkına olimpik disiplin olan Bowl’u da inşallah buraya dahil edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi. Kaykay Federasyonu Başkanı Sedat Çelenk de, kaykay sporuna katkılarından dolayı Başkan Dündar’a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER