Bakan Arslan: ”Hedefimiz Çamlıca Kulesi'ni bu yıl bitirmek"

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çamlıca Kulesi inşaatında incelemelerde bulundu

Bakan Arslan: ”Hedefimiz Çamlıca Kulesi'ni bu yıl bitirmek"

Çamlıca Kulesi inşaatında incelemelerde bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kulede yapılacak olan restoran ve seyir terası ile yılda 4.5 milyon misafiri ağırlamayı hedeflediklerini belirterek, ”Hedefimiz bu yıl içerisinde tamamını bitirmek ve burada radyolarımıza, televizyonlarımıza hizmet vermek" dedi. 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çamlıca Kulesi inşaatı çalışmalarını inceledi. Kulede yapılan çalışmaları inceleyen Bakan Arslan, kulenin bu yıl içinde bitmesini hedeflediklerini ve kuledeki restoran ve seyir terası marifeti ile yılda 4.5 milyon misafiri ağırlamayı hedeflediklerini söyledi. 
İnşaat çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Arslan, ”Bulunduğumuz noktadaki 10 bin metre karelik inşaat alanına ilave olarak 20 bin metre kare daha bir de etraftaki peyzaj düzenleme yapacağımız alanı düşünürseniz toplam 30 bin 150 metre kare alan üzerinde kurmuş olacağız. Kulemiz 49 kattan oluşmakta. Her iki tarafında panaromik asansörlerimiz olacak. Kulemizin iki katında seyir terasları olacak. Bunlardan biri 33 kat, biri 34 kat olmak üzere ve yine zeminden 148.5 metre ile 153 metre kodlarında iki seyir terasımız olacak. Gelen misafirlerimiz İstanbul'u gözlemleye bilecekler. Ayrıca 39 ve 40'ıncı katlardaki 175.5 ve 180 inci metrelerimizde 2 adet restoranımız olacak” şeklinde konuştu. 


"Hedefimiz bu yıl içerisinde tamamını bitirmek" 
Kulenin inşaat olarak bittiğini söyleyen Arslan, "387 metrenin tamamı bitmiş durumda. Şimdi dış giydirmeyi yapıyoruz. Hedefimiz bu yıl içerisinde tamamını bitirmek ve burada radyolarımıza, televizyonlarımıza hizmet vermek. Aynı zamanda da büyük çamlıca üzerinde antenlerin tamamını kaldırmak. Görüntü kirliliğinden kurtarmak ve tek bir kule ile bütün bu ihtiyacı görmek. Gerçekten zor bir inşaat sabır gerektiren etap etap ilerlemesi gereken bir iş. Bir işi bitirmeden bir sonraki etaba geçemiyorsunuz. Dolayısı ile sabırla ve özenle yapıyoruz ve yine hedefimiz ülke olarak sayısal yayıncılığa geçmek. Sayısal yayıncılıkla ilgili çalışmalarda devam ediyor. Sayısal yayıncılığa geçtiğimiz zamanda Çamlıca'daki bütün televizyon ve radyo vericilerini biz burada yaptığımız kulede toplaya bilir ve hepsine hizmet verebilir olacağız” ifadelerini kullandı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER