Arjantin Milli takımına ve Messi'ye İsrail tepkisi!

9 Haziran'da İsrail'de İsrail ile hazırlık maçı yapacağı açıklanan Arjantin'e tepkiler sürüyor.

Arjantin Milli takımına ve Messi'ye İsrail tepkisi!

Messi ve arkadaşlarının Dünya Kupası için sürdürdüğü Barcelona tesislerinin önüne gelen bir grup taraftar, Arjantin formasına temsili kan lekesi bulaştırarak antrenmanı protesto etti. 


Filistin bayrağı açıp ellerindeki megafonla Arjantinli futbolculara seslenen topluluk; 'Eğer terörist İsrail ile maç yaparsanız tarih sizi de bu teröre ortak kılar' sözlerini kullandılar.

Messi ve arkadaşları Dünya Kupası hazırlıklarını bu protestoların gölgesinde sürdürüyor.

Öte yandan Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te de İsrail - Arjantin maçına tepkiler var. Arjantin Futbol Federasyonu binası önüne gelen Arjantinli futbolseverler, 'Katil ve terörist İsrail ile maç yapılmasını istemiyoruz' yönünde demeç verdiler.


İtalya'nın başkenti Roma'da tepki vardı
İtalya'nın başkenti Roma'da bulunan Filistinliler ve Filistin destekçisi İtalyanlar, İsrail ile Kudüs'te dostluk maçı oynamaya hazırlanan Arjantin'in Roma Büyükelçiliği önünde maçın iptali talebiyle eylem yaptı.
Protestocular elçilik binası önünde "İşgale ve insan haklarını ihlal eden spora hayır" yazılı bir pankart açtı.

Eylemin ardından Roma ve Lazio'daki Filistinliler Topluluğu Başkanı Yusuf Selman ve Filistinli Tutuklularla Dostluk Derneği İtalya Başkanı Bassam Salih, Arjantin'in Roma Büyükelçiliğine, "İsrail'le işgal altındaki Filistin topraklarında yapılacak maçın iptali" talebiyle bir mektup iletti.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER