Soylu'dan yerel seçim hazırlıklarına ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Soylu yerel seçim hazırlıklarının devam ettiğini belirtip, "Hazırlıklar noktasında kamuoyumuzun müsterih olması gerektiğini ifade etmek isterim" dedi.

Soylu'dan yerel seçim hazırlıklarına ilişkin açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart'ta yapılacak  yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Soylu seçime yönelik hazırlıkların devam ettiğini söyledi.

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları; 

Arkadaşlarımızın genel olarak bir teyakkuz halinde olduğunu, tedbirlerin alınmaya başladığını müşahade ettik. Halihazırda kamera sistemlerimizin bakımı ve kontrolü yapılıyor, mevcut jeneratörlerin bakımı yapılıyor, jeneratör, aydınlatma gibi eksikliği olan yerlere ilişkin yeni alımlar da yapılıyor. Hazırlıklar noktasında kamuoyumuzun müsterih olması gerektiğini ifade etmek isterim.

SEÇİM GÜVENLİĞİ

Son yıllarda sürekli olarak seçim güvenliği üzerinden bir baskı ve kaos oluşturulmaya çalışılmaktadır. Belli bir takvimle gündeme sürdükleri ve her seçimde tekrarladıkları klişe senaryoları var. Üç aşamalı çalışıyorlar. Birinci aşamada seçmen askı listeleri üzerinden, sonrasında ifade hürriyeti üzerinden son olarak da oyların sayımı üzerinden bir manipülasyon ortaya koymaya çalışıyorlar. Ya kendi başarısızlıklarına kılıf arıyorlar ya da ülkenin seçimler yoluyla, demokratik yollarla tahkim ettiği istikrarı bozmaya çalışıyorlar.

Hiç kimsenin seçimlere şaibe veya gölge düşürmesine, kimsenin keyfine göre seçimin ikliminin bozulmasına, Türk siyasetine ve Türk demokrasisine iftira atılmasına da müsade etmemek gerekir.

(AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER