Lütfi Elvan Yerel Seçimlere Dair Değerlendirmelerde Bulundu

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan canlı yayında yerel seçimler ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Lütfi Elvan Yerel Seçimlere Dair Değerlendirmelerde Bulundu

MERSİN HAKETTİĞİ YATIRIMLARI ALACAK 

Yerel seçim çalışmaları kapsamında CNN Türk Televizyonunun canlı yayın konuğu olan Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan önemli açıklamalarda bulundu. Mersin'de AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi birlikte hareket ettiklerini hatırlatan  Elvan ‘’ Demokratik bir ortamda herkes çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Biz de bir taraftan Büyükşehir Belediye Başkan adayımız, diğer taraftan ilçe belediye başkan adaylarımız ile birlikte her iki partinin teşkilatları gayet uyumlu bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu uyumun Mersin’de başarıyı getireceğine inanıyoruz ‘’ dedi.

Burhanettin Kocamaz’ın aday olamaması ile ilgili soruyu yanıtlayan Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Millet Vekili Lütfi Elvan ‘’ Sayın Burhanettin Kocamaz'ın başvuramaması kendi partilerinin bir problemi, yani kendi içlerinde yaşanan bir problem ki Cumhur ittifakının adayı bir gün önce başvuruda bulundu. Onlarda bir kaç gün öncesinden başvuruda bulunabilirlerdi. Diğer taraftan HDP nin bir açıklaması var Cumhuriyet Halk Partisi'ni destekleyeceklerini dair bir açıklamaları var dolayısıyla HDP burada büyükşehirde Cumhuriyet Halk Partisi'ni destekleyecekler. Bu açıklamaları, bu gelişmeleri hep bir, birlikte değerlendirmek gerekiyor. Dediğim gibi kendi iç meseleleri. Biz kendi işimize bakıyoruz. Biz Cumhur ittifakı olarak gayet iyi gidiyoruz, çok yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Vatandaşlarımız şunu söylüyor, özellikle iyi partiye yönelik olarak işte Burhanettin Bey 20 yıldan beri Belediye Başkanlığı yapıyordu Ya nasıl ne şekilde başvuracağını biliyor. Neden Bunlar önceden başvuru yapmadılar bunun İçerisi işin içerisinde bir iş var şeklinde. Vatandaş da bunu söylüyor ama vatandaşların özellikle Cumhur ittifakına karşı gerçekten güçlü bir teveccühü var Özellikle CHP içerisinde sıkıntılar görüyoruz CHP seçmenin bize aktardı. CHP seçmeninde bir rahatsızlık söz konusu. Özellikle duyarlılığı yüksek olan vatandaşlarımız HDP ile CHP nin işbirliği yapmasından son derece rahatsız. ‘’ şeklinde konuştu

Mersin’in ciddi sorunları olduğunun altını çizen Elvan ‘‘ Mersin bir tarafında gelir düzeyi yüksek insanların yaşadıkları siteler müstakil evler var. Hemen onun arka tarafına gittiğinizde belki Türkiye'nin 40 yıl gerisinde olan yerleşim yerleri var. Birçok yerleşim yerinde kanalizasyon altyapısı olmadığını görüyoruz gerçekten bir Büyükşehir'e yakışmayan bir kentsel altyapı var burada son derece sağlıksız bir yapı var. Bugüne kadar hep bunlar ihmal edilmiş. Örneğin bir Akdeniz ilçemiz var ki içler acısı. Tam 15 yıl HDP yönetti 5 yıl CHP'li bir Belediye Başkanı tarafından yönetildi. Vatandaşlar şunu söylüyor. Biz 20 yıl kaybettik 300 bin nüfuslu bir ilçemiz düşünün. Ne doğru dürüst kanalizasyon var, ne doğru dürüst kaldırımlar, ne yollar var. Bakıyorsunuz işte altyapı yok, insanlar kahvehaneler var, düşünün bir kanala kanalizasyon akıyor. O kanalın kenarında kahvehanede insanlar oturuyorlar. Çaylarını içiyorlar, bu kadar kötü koşullar altında yaşayan insanlarımız var. Ama bunların hepsini çözeceğiz inşallah. Tam da bu noktada baktığımızda çizilen bu tabloya göre, vatandaş seçmen iş bekliyor ve icraat bekliyor. Ama bunların hepsini çözeceğiz İnşallah ‘’ dedi.
CNN Türk Televizyonu tarafından yayınlanan Seçime doğru proğramında Türkiye’nin ekonomisi ile ilgili soruyu da yanıtlayan Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Millet Vekili Lütfi Elvan ‘’ Ekonomi konusunda şunu söyleyeyim. Elbette biz 2018 yılında bir kriz ile karşı karşıya kaldık. Bu krizin nasıl ve neden kaynaklandığını vatandaşlarımız çok iyi biliyorlar. Ama hemen akabinde önlemler alındı. Ve ekonomiye yönelik bir toparlanma başladı. Vatandaşlarımızın temennisi şu seçim sonrası İnşallah piyasalar hareketlenir. , Elbette ekonominin özellikle iç piyasanın canlanmasına arzu ediyorlar. Bu beklentide de haklılar. Biz tedbirlerimizi aldık ekonomimizde ki düzelme artarak devam edecektir. Ayrıca Vatandaşlarımızın Bu kent büyük bir liman kenti, bu kent tarımda çok önemli 10 stratejik ürün de Türkiye'de 1 sırada üretimde, Sanayi altyapısı güçlü Lojistik alanında güçlü böyle bir kentte bu manzara yakışmıyor. Biz gerçekten Merkezi hükümetin de bakanlıklarında güçlü bir şekilde destek vereceği bir belediye istiyoruz şeklinde bir yaklaşımları var. Bu seçimler sonrasında hep birlikte bunu gerçekleştireceğiz. Mersin’i bu ülkenin, ülke ekonomisinin lokomatifi olan, Belediyeleri Merkezi hükümetle yoğun bir şekilde çalışabilen bir kenti yapacağız. ‘’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER