İYİ Parti'den Flaş Açıklama: Millet İttifakı’nda İzmir Çatlağı

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Tunç Soyer'i açıklamasına ilişkin, "CHP PM de Sayın Soyer'in aday gösterilmesi ile birlikte Parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

İYİ Parti'den Flaş Açıklama: Millet İttifakı’nda İzmir Çatlağı

Kırkpınar, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Parti Meclisinin İzmir  Büyükşehir Belediye Başkan adayını Tunç Soyer olarak açıklaması kararını parti  hiyerarşisi gereği ve teşkilat disiplini sonucu saygı ile karşıladıklarını  belirtti.

İzmir'in sorunlarını birlikte yaşadıkları ve birlikte aşacakları bir  kent olduğuna dikkati çeken Kırkpınar, şunları kaydetti:

"Bu gerçekten yola çıkılarak bir iş birliğine gidilmiştir. İzmir  iktidar partisinin 17 yıldır hayalinde ve rüyasında olan bir kenttir. Bu  bilinçten hareketle, aday tespitlerinde her kesimi kucaklayacak ve aynı zamanda  toplumun belirli kesimlerinin de hassasiyetlerini dikkate alarak bir tercihte  bulunulması önceliğimiz iken, son CHP PM de sayın Soyer'in aday gösterilmesi ile  birlikte parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır.  Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında  kendi üzerine düşeni yapmalıdır." 

(AA)

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER