Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Gölbaşı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye gibi çevresinde dünyanın tüm güçlerinin hesap yaptığı bir coğrafyada her seçim bir beka seçimidir. Elini vicdanına koyan herkes bunu kabul edecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gölbaşı'nda toplu açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Son 2 ayda ankara'daki 7. ilçe mitingimizi düzenliyoruz. Bugün 29 kalem eser ve hizmetin resmi açılışını yapıyoruz. Mogan'ı da Haliç gibi temizledik. Bunu çevre bakanı iken Mehmet Özhaseki yaptı. 70 milyon liralık yatırımla Mogan'ı büyük oranda temizledik. Şimdi daha derine inerek Mogan'ı hem insanlar hem de balık ve kuşlar için daha kaliteli bir yaşam alanı haline getiriyoruz.

Konya yolu botunca inşa ettiğimiz köprülü kavşaklar hayırlı olsun. Şehir parkımız, 53 ayrı mahalle parkı, aile yaşam merkezleri gibi toplam 209 proje belediyemiz tarafından sizin hizmetinize sunuldu. 86 okul inşa ederek ilçemizin gelişimine uygun alt yapıyı kurduk. Üniversite öğrencileri için 3 bin 512 yatak kapasiteli yurtlar açtık. Uzay Sistemleri Entegrasyon Merkezi'ni Gölbaşı'na kurduk. CHP bunu kıskanıyor; "Uzay merkezinin, uydunun ne işi var" diyor.

Türkiye gibi çevresinde dünyanın tüm güçlerinin hesap yaptığı bir coğrafyada her seçim bir beka seçimidir. Elini vicdanına koyan herkes bunu kabul edecektir. Ülkemizin tökezlemesini bekleyen terör örgütleri tüm umutlarını 31 Mart'a bağladı. Bunlar İstiklal Marşı ve bayrak düşmanı. HDP'nin kongrelerinde bile korkudan sembolik küçük bir bayrak asılıyor. Mesele belediyecilikse kimse bu konuda elimize su dökemez. Bunların derdi belediyeler değil, doğrudan doğruya Türkiye'nin kendisidir. Bunların asıl derdi 'Rabia'mızdır. Zillet ittifakı ülkemizi bölmeye gayret ediyor. Bizim ülkemizde Kürdistan yok; çok seviyorsan buyur Irak'ın kuzeyine git. 

PKK ile iş birliği yapanın Türkiye'nin hayrına bir amacı olamaz. FETÖ ile iş birliği yapanın Türk milletinin hayrına bir kaygısı olamaz. Karanlık ittifaklarının vitrininde ayrı, mahzeninde ayrı pazarlıklar yapanların bu ülke ile ilgili bir derdi olamaz.

Biz Cumhur İttifakı'nı Yenikapı ruhuyla oluşturduk. El ele omuz omuza vereceğiz, kardeşçe bu işi taçlandıracağız. Bir duam var; "Bize bu ittifakı pazara kadar değil mezara kadar ettirmemizi nasip eyle."  Gölbaşı'nda CHP'nin, HDP'nin adayı yok; İYİ Parti'nin var, demek ki onu destekleyecekler. Ankaralı bu alavere dalavereye müsaade etmeyecek. Gölbaşı 31 Mart'ta ülkemize ve geleceğimize sahip çıkıyor muyuz? Ezanımıza dil uzatanlara ders veriyor muyuz?

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER