Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş kentsel dönüşüm açıklaması

Üsküdar'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşümle ilgili önemli mesajlar verdi: "Cumhurbaşkanı'nın, bakanların, belediye başkanını dediğini dinlemiyorsunuz müteahhidin dediğini dinliyorsunuz. Evinizi müteahhide vermeye mecbur değilsiniz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş kentsel dönüşüm açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan, cuma namazını, Üsküdar'da ibadete açılan Hacı Harun Ekşi  Camisi'nde kıldı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve vatandaşlarca karşılanan Erdoğan, cuma namazını burada eda etti.

Daha sonra halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu dünyada adınızın kalması için ya böyle eserler yapmalıyız, ya da iyi evlatlar yetiştirmeliyiz. İkisini de yapmak için büyük çaba sarf ediyoruz.

Namazımızı kıldık camiden çıkarken bir kardeşimiz yanımıza yaklaştık. Malum buralarda kentsel dönüşüm kapsamında olan yerler. Burada depremle ilgili bir mesele var ama gönüllülük esastır. Bazı müteahhitler farklı şeyler söylüyormuş.

Cumhurbaşkanı'nın, bakanların, belediye başkanını dediğini dinlemiyorsunuz müteahhidin dediğini dinliyorsunuz.  Olmaz. Devletin kurumlarını dinleyin. Bakın burada komşuyuz. Bir sıkıntı olursa bize gelin gerekeni yapalım.

Kentsel dönüşüm deprem düşünüldüğünde çok önemlidir. Ama her şey kentsel dönüşüm dahil gönüllülük esastır. Evinizi müteahhide vermeye mecbur değilsiniz. Vatandaşımızın zararına olacak bir şey yapmayız. Müteahhitler kazansın diye de vatandaşı asla zor durumda bırakmayız.

(Milliyet)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER