Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden inen bir daha binemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden inen bir daha binemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da Abide Toplanma Merkezi yanında düzenlenen mitingde halka hitap etti. Erdoğan, "Bu can bu tende oldukça, bu trenden inen bir daha binemez" dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Şanlıurfa'nın geleceğine kastedenlere inat el ele kol kola hedeflerimize yürüyeceğiz. Şanlıurfa'ya 17 yılda 45 katrilyon yatırım yaptık.

'BUNLARDA UFUK YOK'

Dün Mardin’de hızlı tren müjdesi verdim. Bölücü terör örgütünün güdümündeki malum partinin eş başkanı “Mardin’de hızlı trenin ne işi var" demiş. Aynı SP gibi. Yani Saadet… Onun başındaki zat da "trenin Sivas’ta ne işi var" demişti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden inen bir daha binemez
Erdoğan konuşmasına başlamadan önce sahneye ünlü türkücü İbrahim Tatlıses geldi. Erdoğan ve Tatlıses vatandaşları selamladı. 

Allah’tan Mardin’e havaalanının ne işi var demedi. Oraya hızlı tren geldiğinde bunlar ondan istifade edecek. Bunlarda ufuk yok. Yıllar yılı CHP her yapılanın karşısına dikilmedi mi? Biz yaparız onlar ise seyreder.

'BU TRENDEN İNEN BİR DAHA BİNEMEZ'

Bazı tezgahlara sakın ha gelmeyin. Bakıyorsunuz aday olmayınca menfaat neredeyse oraya gidiyor. Ve ne diyorlar, “ben kazanınca tekrar AK Partiye geleceğim.” Bu trenden inenler bir daha bu trene binemez. Bu davada bu treni terk edenleri kusura bakmasınlar bu can bu tende olduğu sürece bu trene kabul etmeyiz. Kimlerle yola çıktıysak bize ihanet etmedikçe biz yolculuğumuza devam ederiz. Emaneti emin ellere teslim ettik, onlarla yola devam ediyoruz.

Biliyorsunuz ülkemizde 84’ten beri vahşi eylemler gerçekleştiren bir bölücü terör örgütü var. Masum çocukları öldürerek nice evlere ateş düşürmüştür.

Askerlerimizin, polisimizin karşısında tutunamayanlar silahsız vatandaşlarımıza etmediklerini bırakmamışlardır. Kürt kardeşlerimizin hakkını savunmak gibi bir girişimi olmamıştır. Bölgemizde bir takım güçlerin gönüllü taşeronluğunu yapmıştır. Kürt kardeşlerimin sıkıntıları vardı. Yoksulluk, baskı, haksızlık vardı. Bu bölgede daha ağır yaşanıyordu. Biz böyle bir Türkiye’yi devraldık. 

Şanlıurfa’dan tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Kürdistan özlemiyle yatıp kalkıyorsa Kuzey Irak’a gitsin.

Bir Temmuz’a kadar terörle mücadeleyi kaldırmazsanız savaş kapıyı çalar diyor. 1 Temmuz geride kaldı, ne oldu..
Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te, Kandil’de inlerine girdik.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER