Büyükçekmece'de seçmen adresi kontrolü

İstanbul Büyükçekmece'ye yerel seçim öncesi 11 bin 186 kişinin ikamet kaydının taşındığı iddiaları üzerine polis ilçede adres kontrolüne başladı.

Büyükçekmece'de seçmen adresi kontrolü

İstanbul Büyükçekmece'de yerel seçim öncesi 11 bin 186 kişinin adresinin taşındığı iddiası üzerine polis seçmen adresi kontrolü yapılıyor.

Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde toplanan polis ekipleri, belirlenen adreslere giderek tespitlerde bulunuyor.

Büyükçekmece'de seçmen adresi kontrolü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün yaptığı açıklamada Büyükçekmece'ye il ve ilçe dışından taşınan kişilerin ikamet adresi olarak anaokulu, TIR garajı, boş arsalar, inşaatların gösterildiğini öne sürmüştü.

Konut olmayan yerlerin adres olarak gösterildiğini iddia eden Yavuz, "11 bin 186 kişinin ikamet kaydının Büyükçekmece'ye getirildiğini tespit etmiş bulunmaktayız. Şimdi soruyorum. Bir kişinin başkalarından yardım almadan bütün bunları yapması mümkün mü? Bu işte bir şey demeyelim de ne diyelim, bu işin peşine düşmeyelim de ne yapalım, biz bunları ortaya çıkarmak için gece gündüz çalışmayalım da ne yapalım?" ifadelerini kullanmıştı.

Büyükçekmece'de seçmen adresi kontrolü

Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) geçtiği ilk haber ise, Büyükçekmece'ye seçim öncesi 11 bin 186 kişinin ikamet kaydının taşındığı iddiaları üzerine polisin bu sabah ''sahte seçmen'' operasyonu başlattığı yönündeydi.

(NTV - DHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER