Bakan Akar çok sert çıktı: İzin vermeyiz!

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Ege ve AKdeniz'de oldu bittiye izin vermeyiz' dedi.

Bakan Akar çok sert çıktı: İzin vermeyiz!

AA) Editör Masası'na konuk olan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Barbaros Gemisi'ne Yunan taciziyle ilgili konuştu. Bakan Akar, "Gemimiz çalışmalarına devam ediyor. herhangi bir tacize asla müsaade etmeyiz" dedi.

HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM

İkinci tacize asla müsaade etmeyeceğiz. Hazırlıklarımız bu konuda tamamdır. Gerek KKTC’nin gerekse Türkiye’nin hak ve menfaatlerini sonuna kadar koruyacağız.  Komşularımızdan her türlü provokasyondan uzak durmasını bekliyoruz.

TUTUMUMUZ AÇIK VE NET, TEDBİRLER ALINDI

(Yunanistan’ın kara sularını 12 mile çıkartma girişimi) Anlaşmalara aykırı, uluslararası hukuka aykırı, iyi komşuluk ilişkilerine aykırı bir karar aldıkları takdirde de buna karşı ne yapacağımız açık ve net, tutumumuz bellidir. Her türlü tedbirimiz vardır. Bu konuda hiçbir şekilde hiçbir oldubittiye müsaade etmeyeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum. Türkiye'nin hak ve menfaatlerine aykırı karar alınırsa buna karşı gerekli tedbirleri alırız.

(Haber 7)

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER