Bahçeli'nin Yerel Seçim İttifakı Açıklamalarına Erdoğan'dan Yanıt

MHP Genel .Başkanı Devlet Bahçeli'nin Yerel seçim ittifakından ayrılma ve andımız açıklamalarına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıt geldi.

Bahçeli'nin Yerel Seçim İttifakı Açıklamalarına Erdoğan'dan Yanıt

BAHÇELİ İÇİN: BUNA YOL ARKADAŞIMI FEDA ETMEM

Ben ayrımcı değilim diyeceksin, yıllarca bakanlık yapmış arkadaşımıza bir taraftan hakaret bir taraftan tehdit savuracaksın. Benim bakanımın arkasında bizler varız. Doğrusu bakanımıza yönelik bu tehdidi ve hakareti gerçekten bir genel başkana yakıştıramadım. Bu çok üzücüydü. Buna yol arkadaşımı feda edemem. Benim arkadaşımın yakından uzaktan ırkçılıkla alakası yok. Kökeni Kürt olabilir, bu millete hizmet etme aşkını yaşamış bir arkadaşımızdır. Neden hedef saptırıyorsunuz. Bu bakanımızın şehrine ve ülkesine büyük hizmetler yaptığına şahidiz. Hiçbir arkadaşımızın tehdit edilmesine göz yumamayız. Bizim Türklükle bir sıkıntımız yok.

"BİZ DE HERKES KENDİ YOLUNA DERİZ"

Görüş farklılıklarımızın cumhur ittifakına gölge düşürmesine izin vermemeliyiz. Biz cumhur ittifakını ülkemizin son yıllardaki en ömnemli kazanımlarından biri olarak görüyor ve gelceğe taşımak istiyoruz. Bu ittifaka zarar verecek hiçbir işin içerisinde olmadık, olmayız. Milletimizin emaneti olan Cumhur İttifakı'nı gündelik siyasi tartışmaların üzerinde tutumak istedik. Gördük ki MHP kendisi için çok farklı bir tercih yaptı, saygı duyarız. Söyleyeceğimiz tek şey yerel seçimlerde madem biz yolumuza diyorlar biz de herkes kendi yoluna deriz."

(NTV)

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER