Bahçeli: Binali Yıldırım İstanbul adayı olursa başımızın üstünde yeri var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın İstanbul büyükşehir belediye başkanlığına AK Parti'den aday olması durumunda destekleyeceklerini açıkladı, "Aday olursa başımızın üstünde yeri vardır" dedi.

Bahçeli: Binali Yıldırım İstanbul adayı olursa başımızın üstünde yeri var

MHP lideri Bahçeli, Binali Yıldırım'ın İstanbul'dan aday olması halinde Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmesine gerek olmadığını söyleyerek, "Binali Bey aday olursa istifasına gerek yok, seçildikten sonra istifa edebilir" diye konuştu.

İstanbul adaylığıyla ilgili değerlendirme yapan Bahçeli, "Aday belirleme anlayışına egemen olan parti AK Parti'dir. Göstereceği aday kabul edilir. Binali Bey önemli bir isimdir. Binali Bey aday olursa başımızın üzerinde yeri vardır" dedi.

Bahçeli, Spor Toto Süper Lig'de aldığı kötü sonuçlar nedeniyle düşme hattına gerileyen Fenerbahçe'yle ilgili, "Fenerbahçede 1907 ruhu vardır, herhangi endişeye gerek yoktur. Düşmez bunlar, büyük takım bunlar, üzmeyin kendinizi. Ben Beşiktaşlıyım. Fakat Ali Koç Bey'e çok güvenirim. Onu en aşağıdan alıp tekrar liderliğe doğru getirebilecek kararlılığı olan bir şahsiyettir" dedi.

'1 NİSAN GÜNÜ CUMHUR İTTİFAKI ÇOK GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE UYANACAK'

Cumhur İttifakı'na ilişkin soruları cebinden x+y=z formülünün yazılı olduğu kağıdı çıkartarak yanıtlayan Bançeli'nin açıklamaları şöyle:

— AK Parti ve MHP de iki değerimiz 51 ilde adaylar belirleniyor. 30 Büyükşehir içinde 3 tanesi MHP'nin aday çıkarmayacağız büyük il diğerleri üzerine çalışma devam ediyor.

- Düşüncemiz vardır CHP, HDP işçi Partisi buradaysa gelir aday çıkartırlarsa Cumhur İttifakı'nın adayı kim olursa onu destekleriz.

— Osmaniye 51 ilin kapsamı içinde, ittifak yapmıyor, jest diyorlar. Öyle bir şey yok. AK Parti de çıkartabilir, biz de çıkartabiliriz. Biz zaten ilan ettik. Osmaniye jestin içinde değil, jestle rest arasında fark var.

— 1 Nisan günü Cumhur İttifakı çok güçlü bir şekilde uyanacak.

— Ne Andımızdan vazgeçeriiz ne de cezaevlerinin tıka basa olduğu noktada herhangi tasarruftan ama gerçekçi olmamız lazım, 50 milletvekilimiz var.

(Sputnik)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER