Akşener: Kenan Evren'i bir seviye daha ileri taşımış bir Erdoğan ile karşı karşıyayız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için "İstanbul'da sandıktan çıkan sonucu kabul etmeyerek milletin iradesine saygısızlık etmektedir" dedi. Akşener, "80 ihtilalini yaşamış bir nesiliz. Kenan Evren'i bir seviye daha ileri taşımış bir Erdoğan ile karşı karşıyayız" ifadesini kullandı.

Akşener: Kenan Evren'i bir seviye daha ileri taşımış bir Erdoğan ile karşı karşıyayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

İYİ Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşme sonrası iki lider kameraların karşısına çıktı.

Sözü ilk olarak Kılıçdaroğlu aldı.

AK Parti'nin İstanbul genelinde oyların yeniden sayılmasına ilişkin başvurusunu değerlendiren Kılıçdaroğlu,"Türkiye'nin bir an önce seçim atmosferinden çıkıp güncel temel sorunlara eğilmesi lazım. Bunu istiyoruz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un "Bu rakamlarla sadece bir gariplik olduğunu hissediyor insan" ifadesini eleştiren Kılıçdaroğlu, "Biz itirazlara itiraz etmiyoruz. Çıkarsın delilini, belgeni sunarsın. Ama bunların itiraza gerekçe olarak gösterdikleri şey bir gariplik hissetmeleri" diye konuştu.

Daha sonra Akşener konuya dair açıklamalarda bulundu.

"Erdoğan'a 'muhtar olamaz' denmişti. Bu millet kendisini başbakan yaptı. 'Cumhurbaşkanı olacağım' dedi, bu millet onu da yaptı. Bu sandıktan çıktı. Milli iradeye saygısızlığı bu gazi ve aziz millet affetmez. Sandıkta cezasını vererek affetmez" diyen Akşener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı milletin iradesine saygı duymamakla suçladı.

'80 İHTİLALİNİ YAŞAMIŞ BİR NESİLİZ'

Akşener şöyle devam etti:

"80 ihtilalini yaşamış bir nesiliz. Kenan Evren'i bir seviye daha ileri taşımış bir Erdoğan ile karşı karşıyayız. 'AK Parti kazanana kadar seçim yenilenmesi' ancak Afrika ve Güney Amerika diktatörlüklerinde olur."

(Sputnik)

YORUM EKLE
YORUMLAR
nazım yılmaz
nazım yılmaz - 3 ay Önce

Parti olarak kendi hanesine hiç bir artı katmadan , sadece başkası için çalışan kaç insan bulabilirsiniz ki..?

SIRADAKİ HABER