Soylu'nun açıklamalarının ardından CHP'den 3 istifa

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri öncesinde ziyaret ettiği İzmir'in Bayraklı ilçesinde yaptığı konuşmada, CHP'nin belediye meclis üyesi adayları arasında PKK'lı isimlerin bulunduğunu söyledi. Bu açıklamadan sonra CHP'nin il, ilçe yöneticileriyle Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal'ın açıklama yapmamasına tepki gsöteren CHP'li üç belediyle meclis üyesi, partilerinden istifa etti. İstifacılardan Meclis Üyesi Şeref Balbay, "Yöneticiler ve aday, sessiz kalarak kabullendiler. Böyle bir kabullenmeyi biz kabullenmedik" dedi.

Soylu'nun açıklamalarının ardından CHP'den 3 istifa

31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında geçen 11 Mart'ta İzmir'in Bayraklı ilçesinde miting yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasında CHP'nin Bayraklı Belediye Meclis üye aday listesinde PKK'lı isimlerin de bulunduğunu ileri sürdü. Süleyman Soylu'nun bu açıklamasına CHP'li yöneticilerden cevap gelmemesi partide istifalara neden oldu. CHP'li belediye meclis üyeleri Şeref Balbay, Mustafa Karaman ve Ali Şenay 13 Mart'ta partilerinden istifa etti. İstifacı üyeler, adına açıklama yapan Şeref Balbay, şunları söyledi:

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mitingde CHP listelerinde PKK adına para toplamış, içeride yatmış isimler olduğunu söyledi. PKK ile iş birliği yapılıyor iddiasına karşılık ne ilçe başkanı, ne il başkanı ne de belediye başkan adayı cevap vermedi. Biz de buna tepki olsun diye partiden istifa ettik. Bizi istifa ettikten sonra arayanlar oldu. Ancak bizi aramaları değil, iddialara kamuoyu önünde cevap vermeleri gerekirdi. Sessiz kalarak kabullendiler. Böyle bir kabullenmeyi biz kabullenmedik."

(DHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki aslan
Zeki aslan - 4 ay Önce

Sayın Meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Zararın neresinden dönersen kardır teşekkürler sizler yanlışı gördünüz. O yanlışı görüpte ona çanak tutanlar var

Ahmet ozturk
Ahmet ozturk - 4 ay Önce

Içişleri bakanını tebrik ederim istifa eden üyeleri alınlarından operim . Partilerini ne hale soktuklarini anlamışlar işte dürüst vatandaş

Hamit berber
Hamit berber - 4 ay Önce

Üzgünüm ama CHP birileri tarafından kötü maksatlı kullanılıyor

Metin Ada
Metin Ada - 4 ay Önce

Cok gec olmadan herkesin ayikmasi turkiyemizin yararinadir istifa edenleri tebrik ederim

@rkun
@rkun - 4 ay Önce

YORUM... ANLAŞILAN K.K. İÇİN YOK SORUN....

adem aslan
adem aslan - 4 ay Önce

insan olarak karşi durmaliyiz

rahmi doğan
rahmi doğan - 4 ay Önce

Peki o pkk lïlarï niye tutuklamiyorsunuz

Nimet uzun oglu
Nimet uzun oglu - 4 ay Önce

Ondanmi acaba koltuk bulamadiklarindanmi sasirdikmi hayir


SIRADAKİ HABER