Erdoğan - Putin Görüşmesinden S-400 Mesajı

Moskova'da ikili görüşme gerçekleştiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortak açıklama yaptı. Putin, "Gündemimizde S-400 hava savunma sisteminin sevkiyatının tamamlanması var" derken, Erdoğan, "Rusya ile ikili ticaret hacminde hedefimiz 100 milyar dolara ulaşmak" diye konuştu.

Erdoğan - Putin Görüşmesinden S-400 Mesajı

8. Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısına katılmak için Moskova'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya lideri Putin'in baş başa görüşmesi sona erdi.

Kremlin Sarayı'nda basına kapalı gerçekleştirilen görüşme, 2 saat 15 dakika sürdü. Görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen liderler, basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

Putin, "Astana sürecinin garantörleri Rusya ve Türkiye olarak Suriye'de gerginliğin düşürülmesi için büyük çaba gösteriyoruz" dedi ve şöyle devam etti:

"Türkiye ile pekiştirilmiş ve ilerlemiş iş birliği çerçevesinde ilişkileri geliştirme kararı aldık. Ticari ilişkilerimizin gelişmesi, bu alanda var olan bazı kısıtlamaların kaldırılmasını sağlayabilir. Ticaretini yaptığımız ürünlerin çeşitleri artırılabilir. Akkuyu nükleer güç projesinin inşaatına ek finansman kaynaklarının çekilmesi planlanıyor. Türkiye'de bunu yapabilecek yatırımcılar var."

ERDOĞAN: 6 MİLYON RUS VATANDAŞINI MİSAFİR EDEREK REKORA İMZA ATTIK

Putin'in ardından söz alan Erdoğan'ın açıklamaları da şöyle:

(Sputnik)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER