Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'da: 3 Anlaşma İmzalayacağız

Moskova ziyareti kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Özellikle Suriye'de attığımız, atacağımız adımlar büyük önem arz ediyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'da: 3 Anlaşma İmzalayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kremlin Sarayı'nda gerçekleştirilecek Üst Düzey İşbirliği Konseyi Sekizinci Toplantısı dolayısıyla Rusya'ya gitti.

Erdoğan, toplantı öncesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birlikte kameraların karşısına geçti.

Gazetecilere kısa bir açıklamada bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Türkiye ile ikili ilişkilerimizin özellikle de ekonomi alanında geliştiğini memnuniyetle izliyoruz. Uluslararası ilişkilerde ve küresel sorunlarla ilgili Türkiye ile yoğun bir işbirliğimiz söz konusudur. İkili ticaret hacmimiz 35 milyar dolar seviyesine ulaştı" diye konuştu.

Cumhurbanı Erdoğan da yoğun bir görüşme trafiği gerçekleştireceklerini belirterek, 13 tane anlaşmanın imzalanacağını söyledi.

Erdoğan, "Gerek ikili ilişkiler, gerek bölgesel sorunlarla ilgili aramızda bir görüşme trafiği olacak. 13 tane anlaşma imzalanacak. Geleceği yönelik bir adımı atmış oluyoruz. Ticaret hacmimizde yüzde 15'lik artış söz konusu. Hedef ticarette 100 milyar dolarlık hedefe yürümek. Bir diğer önemli adım da, şu anda bölgedeki terör eylemlerine karşı attığımız adımlardır. Suriye'de attığımız adımlar, atacağımız adımlar büyük önem arz ediyor. Bugünkü üst düzey stratejik konsey toplantısı büyük önem arz ediyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER