YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza'
'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza'
16 Ocak 2013 14:29
Memur-Sen Konfederasyonu, kamuda kılık-kıyafet serbestisi tanınması amacıyla ''Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası'' başlattı.

Sıhhıye metro durağı çıkışında kurulan stantlarda başlatılan kampanyaya, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Serkan Tüzün, MAZLUMDER Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Ahmet Gündoğdu, buradaki konuşmasında, temel hak ve özgürlüklerin sağlanması, din ve vicdan hürriyetinin yaşanabilmesi için mücadele verdiklerini söyledi.

Bu çerçevede başbakanlığa sunulmak üzere ''Kamuda Kılık-Kıyafet Özgürlüğü İçin 10 milyon İmza'' toplama kararı aldıklarını belirten Gündoğdu, öğrencilere kısmı olarak kıyafet serbestisi getirildiğini, seçebilme hakkının kamu çalışanlarına da getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Kamuda kadınların kategorize edildiğini ve kadınlar arası ayrımcılık uygulandığını, buna bir an önce son verilmesi gerektiğini de dile getiren Gündoğdu, darbe döneminin iklimini yansıtan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışanların Kılık ve Kıyafet Yönetmeliği'nin daha fazla gecikmeden tedavülden kaldırılması gerektiğini vurguladı.

Gündoğdu, kampanya kapsamında aynı anda 23 merkezde daha imza toplayacaklarını, imzaları başbakanlığa sunacaklarını bildirdi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler