YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zonguldak'taki sel hayatı felç etti
Zonguldak’ta dün akşamdan bu yana etkili olan şiddetli yağışlar sonrasında Çaydamar ve Üzülmez Derelerinin birleştiği Acılık Deresi taşma noktasına geldi.
Zonguldak'taki sel hayatı felç etti
06 Haziran 2014 / 12:08 Güncelleme: 06 Haziran 2014 / 12:20

Zonguldak’ta sabah saatlerinde yükselen Acılık Deresi üzerindeki Dökerel Köprüsü trafiğe kapatıldı. Zonguldak Belediyesi zabıta ekipleri köprüyü sabahın erken saatlerinden itibaren trafiğe kapattı.

Köprünün karşısına geçmek isteyen vatandaşlar korku dolu bakışlar arasında koşarak karşıya geçti. Bazı vatandaşlar çocukları ile birlikte geçerken heyecanlandı. Su seviyesi yükselen dereyi görüntülemek isteyen bazı vatandaşlar "görüntü çok korkunç" dediler. 

Zonguldak - Anakra yolu trafiğe kapandı

Zonguldak-Ankara karayolu sel sebebiyle trafiğe kapandı. Dün gece başlayan sağanak yağmur yüzünden Zonguldak’ın birçok ilçesinde su baskınları yaşandı. Asma Deresi’nin taşması sebebiyle Zonguldak-Ankara yolu trafiğe kapandı. Araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Ekiplerin yolu açmak için çalışması sürüyor. 

Ereğli'de bir belde ve beş köy sular altında kaldı 

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde etkili olan yağmur, bir belde ile beş köyde sel baskınlarına neden oldu.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesi ile Çaylıoğlu, Hasbeyler, Ortaköy, Çay köyü ve Süleymanbeyler köyünde gece boyunca yağan aşırı yağış sel felaketine yol açtı. Sel felaketinin en yoğun yaşandığı Çaylıoğlu köyünde çok sayıda ev, iş yeri ve araçlar sular altında kaldı. Sel baskını nedeniyle evlerinde mahsur kalan bazı vatandaşlar çatıda ve üst katlarda kurtarılmayı bekliyor. Sel felaketinin yaşandığı köyde jandarma karakolundaki araçlar tamamen sular altında kalırken, karakol boşaltıldı.

Sabah saat 06.00'dan itibaren evinde mahsur kalan ve çatıda kurtarılmayı bekleyen 70 yaşındaki Zeynep Erol itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Sabah uyandığında her tarafın sular altında kaldığını gördüğünü anlatan Zeynep Erol, oğlu Ümit'in telefonla kendisini arayarak çatıya çıkmasını istediğini ve yaklaşık 4 saat boyunca kurtarılmayı beklediğini söyledi.Çaylıoğlu köyü sakinlerinden Serdar Acar (30) köyün tamamen sular altında kaldığını ve bir çok kişinin evlerinin çatısına çıkarak kurtarılmayı beklediğini ifade etti.

Ereğli-Devrek arasındaki karayolunun Öğberler köyü mevkisinde yaşanan heyelan nedeniyle 16 köy yolu ulaşıma kapandı. İlçede şu ana kadar İskenderli köyü ile Ormanlı köyü köprülerinin sel nedeniyle yıkıldığı öğrenildi.
Kdz. Ereğli Belediyesi'ne bağlı itfaiye, il özel idaresi ve İl Afet Müdürlüğü ekipleri sel felaketi yaşanan Çaylıoğlu köyünde kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. VEDAT KILIÇ

Selde mahsur kalanlar kepçeyle kurtarıldı 

Zonguldak’ta, sağanak yağışla biriken suların sele dönüşmesiyle birçok kişi mahsur kaldı.Zonguldak’ta geceden bu yana etkili olan sağanak yağış sebebiyle Asma deresi taşma noktasına geldi. Asma Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar, derenin taşması üzerine saatlerce kurtarılmayı bekledi. Selin bastığı yolun karşısına geçemeyenler çocuk parkına sığındı.

Emniyet müdürlüğü trafik ekipleri de çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Yol trafiğe kapatıldı. Olay yerine gelen kepçe kurtarılmayı bekleyen vatandaşları kurtardı.

Asma deresinin taşma ihtimaline karşı belediye ekipleri şehrin çeşitli noktalarına kurulan hoparlörlerden taşkın durumuna karşı uyarılarda bulundu. Dere kenarında ikamet eden vatandaşlar panik içinde kurtarılmayı bekledi. Dere kenarında işyeri bulunan vatandaşlar işyerlerini boşalttı.

Zonguldak'taki sel hayatı olumsuz etkiledi 

Meteoroloji tarafından yapılan uyarıların ardından Zonguldak’ta dün akşamdan bu yana etkili olan sağanak yağış sonrası Üzülmez ve Çaydamar Deresi’nin birleştiği Acılık Deresi taşma noktasına geldi. Özellikle Asma Mahallesi’nden itibaren debisi yükselen Acılık Deresi’ni gören vatandaşlar korku dolu gözlerle izledi.Emniyet ve belediye ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler