YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zonguldak'ta rehine dehşeti
Zonguldak'ta rehine dehşeti
08 Mart 2010 17:15
Zonguldak'ta, sağlık görevlisi arkadaşı tarafından rehin tutulan hemşire, polisin ikna çabası sonucu kurtarıldı.

Atatürk Devlet Hastanesi'nde sağlık memuru olarak çalışan Ahmet Ç., aralarının bozulması üzerine Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi hemşiresi Nazlı Ç.'yi Kozlu Beldesi 19 Mayıs Mahallesi'ndeki evinde rehin aldı.
Komşularının haber vermesi üzerine olay yerine gelen Asayiş, Çevik Kuvvet ve Terörle Mücadele ekipleri, uzun süre genci ikna etmeye çalıştı.
 

Polisin ikna çabası yetersiz kalınca, Özel Harekat polisi olay yerine sevk edildi. Çelik yeleklerini giyinip silahlarını kuşanarak eve operasyon için son hazırlıklarını yapan ekipler, şüphelinin ikna olması üzerine çelik yelek giydirilen psikoloğun eve girmesi sağlandı. Bu sırada, sağlık memuru genç tarafından kendi evinde yaklaşık 3 saat rehin tutulan hemşire Nazlı Ç., kapıdan alındı.
 

Yaşadığı olayın şokuyla gözyaşları döken hemşire, polis tarafından ambulansa alındı. Hemşireyi alıkoyan Ahmet Ç., polis tarafından gözaltına alınarak ekip otosuyla sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Hemşirenin yakınında oturan komşuları, "Kız Siirtli, taşınalı bir yıl oluyor. Yalnız yaşıyordu. Kaçıran adam onu seviyormuş, kız da onu istemiyormuş galiba. Daha önce de tehdit etmiş." diye konuştu. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler