YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zonguldak'ta maden ocağında göçük
Zonguldak'ta maden ocağında göçük
13 Eylül 2013 00:01
Zonguldak'ta özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte, iki işçi 4 saat sonra kurtarıldı.

Zonguldak'ta özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte, iki işçi göçük altında kaldı. Kurtarılmayı bekleyen işçiler için ekipler seferber oldu.

Edinilen bilgiye göre, Kilimli ilçesine bağlı Bölüm Mahallesi Güntepe Sokak'ta bulunan özel bir maden ocağında akşam 19.30 sıralarında göçük meydana geldi. Yerin altında kömür çıkartmak isteyen işçilerden Şaban Aydınlı ve Eray Saka isimli maden işçisi kömür yığınları altında kaldı. Eksi 280 kodunda yaşanan göçükle ilgili olarak ekiplerin çalışmaları sürüyor.

4 saattir mahsur kalan işçiler, sağ olarak kurtarıldı

Zonguldak'ta özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte yaklaşık 4 saattir mahsur kalan işçiler sağ olarak kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kilimli ilçesine bağlı Bölüm Mahallesi Güntepe Sokak'ta bulunan özel bir maden ocağında akşam 19.30 sıralarında göçük meydana geldi. Yerin altında kömür çıkartmak isteyen işçilerden Şaban Aydınlı ve Eray Saka isimli maden işçisi kömür yığınları altında kaldı. Eksi 280 kodunda yaşanan göçükte, kömür yığının arkasında kalan işçiler için kurtarma çalışmaları başlatıldı. İşçiler, yaklaşık dört saat sonra kurtarılabildi. Ocaktan yürüyerek çıkan işçiler, ambulanslarla Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İşçilerin mesai arkadaşları ise birbirlerine sarılarak sevinçlerini paylaştı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler