YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zirve Yolu yeniden yapılıyor
Zirve Yolu yeniden yapılıyor
10 Ağustos 2015 16:46
Bursa'dan Uludağ oteller bölgesine uzanan Zirve Yolu yenileniyor. Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’a ulaşımın daha kolay ve rahat olması için dağ yolu yenileniyor.

Teleferiğin oteller bölgesine kadar uzanmasında büyük emek sarf eden Vali Karaloğlu, kara yoluyla da Uludağ’a gelen misafirlere kolay ulaşım imkanı sunmak için Karayolları’nı seferber etti.

30 kilometre uzunluğundaki Uludağ yolu genişletilerek 10 metreye çıkarılıyor. Simge asfalta ihale edilen çalışmaların 21 milyon liraya mal olacağı belirtilirken, hava şartları el verdiği takdirde yol çalışması bu yıl içinde büyük oranda bitecek. Uludağ Oteller Ikinci Gelişim Bölgesi ile Sarıalan çatlağı arasındaki 9 kilometrelik bölüm asfaltlanarak kullanıma alındı.

Çalışmalar sırasında dar olan virajlarda genişletiliyor. Yaklaşık 20 virajda istinat duvarı ve su drenajları gibi alt yapı çalışması da gerçekleştiriliyor. Karayolları sorumluluk sahası olan Yigitali Mahallesine kadar Uludag Yolu iyileştirilirken 8. Kilometreye kadar olan bozuk yolun da yenilenmesi için Bursa Büyükşehir Belediyesinin harekete geçmesi bekleniyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler