YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zello şakası karakolda bitti
Zello şakası karakolda bitti
10 Haziran 2013 10:31
Adana’da akıllı cep telefonlarına indirilen bir programla haberleşen iki öğrencinin, şehit olan Komiser Mustafa Sarı’nın köprüden düşmesinin ardından, “Sergen arkadaşımız polisi kafa üstü atmış" diyerek yaptığı şaka emniyette bitti.

Türkiye genelinde devam eden ‘Gezi Parkı’ gösterisinde protestocular, birbirleri ile akıllı telefonlara indirdikleri ‘Zello Walkie Talkie’ programı ile haberleşiyor. Telsiz gibi haberleşmeyi sağlayan program sayesinde eylemciler, kalabalığın nerede olduğu, güvenlik güçlerinin pozisyonları hakkında birbirlerine bilgi aktarıyor. Göstericilerin yanı sıra akıllı cep telefonu olan herkes bu programı indirerek gösterilere katılmadan da konuşmalara dahil oluyor.

Adana’da 5 Haziran günü köprü inşaatından düşerek hayatını kaybeden Komiser Mustafa Sarı'nın (27) yaralanması sırasında da Zello'dan haberleşen Sergen B. (20)  ve Yusuf D.'nin (20) yapmış olduğu şaka başlarına bela oldu. Yusuf B. komiserin köprüden deşmesinin hemen ardından Zello'ya girerek "Sergen arkadaşımız komiseri köprüden itmiştir" diye konuşması ve bu konuşmaların basına sızmasının ardından Adana Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışma sonucunda Zello'dan haberleşen şahıslar belirlenerek evlerine operasyon yapıldı. Operasyonun ardından gözaltına alınan şahıslar emniyete götürüldü.

Yapılan sorgulamada şahısların gösterilere hiç katılmadığı, komiserin düştüğü sırada evde üniversite sınavına hazırlandıkları, o sırada Zello'dan şaka olsun diye böyle bir konuşma yaptıkları belirlendi. Şahıslar sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Savcılık tarafından ifadesi alınan öğrenciler serbest bırakıldı.

 

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler